در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

آموزش افکت جذاب مناسب عکسهای اینستاگرام

سلام خدمت شما عزیزانم سحر هستم بسیار خوشحالم از اینکه هر روز بدنبال یادگیری مطالب جدید هستید.

در این مقاله قصد آموزش یک افکت حرفه ای و جذاب مناسب عکسهایی که در فضای آزاد گرفته شده اند را دارم. همه ی ما میدانیم برای اشتراک گذاری یک عکس در اینستاگرام تعدادی افکت پیش فرض در نظر گرفته شده است اما من بعنوان یک عکاس هیچوقت از آنها استفاده نمیکنم چون ارزش عکسم را پایین می آورد و به این نکته توجه داشته باشید یک عکاس خوب باید ابتدا یک ادیتور حرفه ای و خوب باشد تا جذابیت عکسهایش را دوچندان کند در حدی که ارزش واقعی عکس کم نشود و زمانیکه مخاطب عکس را میبیند محو جذابیت آن شود و متوجه ادیت وتغییر کنتراست ورنگهای تصویر نشود و همه چیز طبیعی بنظر بیاید.

افکت پاییزی

من در این تصویر باتوجه به فصل وپاییزی بودن فضا از رنگ نارنجی استفاده کردم و شدت آبی بودن لباس را هم بالا بردم تا مکمل بودن دو رنگ آبی و نارنجی در تصویر دیده شود و این را هم اضافه کنم که استفاده از رنگهای مکمل در تصویر باعث جذابیت بیشتر عکس هایمان میشود.

من همیشه برای اشتراگ گذاری عکسهایم در فضای مجازی اطلاعاتم را به عکس اضافه میکنم تا از کپی رایت شدن آن نگرانی نداشته باشم

در قدم اول عکس در فتوشاپ وارد کنید وبا زدن ctrl+j از لایه یک کپی بگیرید و از منوی filter گزینه camera raw filter انتخاب کنید یا از کلید ترکیبی (shift+ctrl+A) استفاده کنید.

افکت پاییزی

در پنجره باز شده سر برگ camera calibration را انتخاب و طبق تصویر منو های کشویی را تنظیم کنیدو ok را بزنید.

2

حال در قسمت layers پایین پنجره adjusment گزینه Hue/saturationرا انتخاب کنید تا برگهای درختان را به رنگ مد نظرمان یعنی نارنجی تغییر دهیم.

افکت پاییزی جذاب در پنجره ی باز شده طبق تصویر رنگ زرد (yellows) را انتخاب کنید.

افکت جذابدرقسمت نوار Hue را با جابجایی به رنگ نارنجی برسانید و از قسمت saturation میتوانید غلظت رنگ را پایین یا بالا ببرید در ادامه روی تصویر کلیک کنید تا تغییرات اعمال شود .تا حدودی کارمان تمام شده است اما برای جذابتر شدن یک نور به پشت سر سوژه اضافه میکنیم. از منوی filter گزینه render و lens flare را انتخاب کنید.

افکت جذابدر پنجره ی باز شده جای تابش نور را مشخص کنید و درقسمت پایین پنجره میتوانید مدل های مختلف تابش نور را انتخاب کنید و ok را بزنید و از نتیجه کار لذت ببرید امیدوارم این آموزش هم مثل سایر مطالب سایت مفید و مورد علاقه ی شما عزیزان قرارگرفته باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *