در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

آموزش تصویری ثبت دامنه ir در ایرنیک

پیشگفتار

در این آموزش قصد داریم که نحوه‌ی ثبت نام دامنه ایرانی را در سایت nic.ir  به شما دوستان عزیز ارائه دهیم. تمام سایت‌ها با حوزه ir. باید در سایت ثبت دامنه را انجام دهند.مار در ابتدا انواع حوزه‌ها را توضیح می‌دهیم، سپس نحوه ثبت نام را توضیح می‌دهیم.

با ما همراه باشید…

انواع حوزه ها در دامنه

با توجه به اینکه سایت شما در چه زمینه ای فعالیت می کند شما می‌توانید با مشخص کردند قسمت آخر آن حوزه‌ فعالیت سایت را برای کاربران تعریف کنید، مثلا اگر سایت شخصی ایرانی باشه و شما می‌توانید از پسوندهای .ir، .ایران، .id.ir استفاده کنید، البته .ir  را برای تمام حوزه‌ها می‌توانید به کار ببرید. حوزه‌های .co.ir برای شرکت‌ها، .org.ir برای موسسات، .net.ir برای شبکه، .gov.ir برای نهادهای دولتی، .sch.ir و .ac.ir برای آموزش بکار می‌رود. که در زمان انتخاب دامنه  خودتان می‌توانید این مورد را انتاخاب نمائید.

نحوه ثبت نام

در ابتدا ما آدرس سایت(یعنی www.nic.ir برای رفتن به این سایت اینجا کلیک کنید) را در مرورگر خود وارد می‌نمائیم. سپس صفحه اصلی سایت را مشاهده می‌کنیم.

ورود به سایت ایرانیک

بعد می‌بایست در سایت nic.ir ثبت نام نمائیم. برای ثبت نام در سایت باید از بالای صفحه سمت چپ گزینه مشخصه‌های شناسه را انتخاب کنید، سپس گزینه ورود را بزنید.

ثبت نام در سایت ایرانیک

سپس صفحه زیر به شما نمایش داده می‌شود. و چون هنوز در سایت ثبت نام انجام نشده است باید گزینه ساخت شناسه کاربری را انتخاب کنید.

ساخت شناسه در ایرنیک

بعد از انتخاب این گزینه باید نوع شناسه را انتخاب کنید، (که توضیحات آن دربالا در قسمت انواع حوزه دامنه آمده است).

با توجه به اینکه سایت شما در چه حوزه‌ای قرار است فعالیت کند،آن را انتخاب می‌کنید و تکمیل فرم و دریافت شناسه آن قسمت را می‌زنید. (من برای سایت خودم شخص حقیقی را انتخاب کردم).

انواع حوزه ها در دامنه ایرانیانواع حوزه ها در دامنه ایرانی

انواع حوزه ها در دامنه ایرانی

بعد ازانتخاب گزینه تکمیل فرم و دریافت شناسه وقت آن است که فرم مربوطه را پر کنیم.در ابتدا باید اطلاعات شخصی نام و نام خانوادگی و نام سازمان را ابتدا انگلیسی و در قسمت بعد فارسی وارد نمائید.

ثبت اطلاعات شخصی در ایرنیک

بعد از آن باید اطلاعات احراز هویت را ثبت کنید. که اگر کدملی دارید آن را ثبت کنید، و اگر اقامت در ایران را دارید کشورتان و کد گذرنامه و اطلاعات دیگری که از شما خواسته شده است.

ثبت اطلاعات شخصی در ایرنیک

سپس اطلاعات پستی خود، آدرس و کد پستی را وارد نمائید.

ثبت اطلاعات شخصی در ایرنیک

سپس باید ایمیل خودتان را وارد نمائید و یک سوال محرمانه و جوابش را مطرح کنید که خودتان فقط از آن مطلع باشید، این سوال برای مسائل امنیتی است، مثلا فراموش کردن رمز عبور.

ثبت اطلاعات شخصی در ایرنیک

سپس می‌بایست حریم خصوصی را انتخاب کنید. بعد از انتخاب حریم خصوصی بازنگری را کلیک کنید.

ثبت اطلاعات شخصی در ایرنیک

بعد از انتخاب بازنگری یک صفحه برای شما به نمایش داد می‌شود که تمام اطلاعات وارد شده توسط شما به شما نمایش داده می‌شود. در این قسمت تمام اطلاعات را دوباره بررسی کنید در صورت درست بودن اطلاعات پائین صفحه نام کامل خودتان را به صورت انگلیسی وارد کنید به این صورت که ابتدا فامیلی شما و سپس نام شما باشد و بعد هم کدی که به شما نمایش داده شده را وارد کنید و گزینه موافقم دریافت شناسه را انتخاب کنید.

آموزش تصویری ثبت دامنه در ایرنیک آموزش تصویری ثبت دامنه در ایرنیک

بعد از تائید شما صفحه زیر برای شما به نمایش در می‌آید.

آموزش تصویری ثبت دامنه در ایرنیک

در این مرحله یک ایمیل برای شما ارسال شده است شما باید آن را بازکنید و ثبت نام خود را تائید کنید.پس به ایمیل خود رفته و روی گزینه به سیستم وارد شوید، کلیک کنید.

تائید ایمیل و ثبت نام در ایرنیک

سپس شما به صفحه ورود منتقل می‌شوید، در اینجا شناسه کاربری و گذر واژه‌ای که در ایمیل برای شما ارسال کرده را وارد نمائید.

آموزش ثبت دامنه در ایرنیک

بعد از ورود شما به سایت برای دفعه اول می‌بایست رمز خود را عوض کنید، که به صورت خودکار شما را به صفحه تعویض رمز انتقال می‌دهد.شما ابتدا باید آن سوال محرمانه که پرسیدید را پاسخ دهید. و بعد گذرواژه جدید خود را انتخاب کنید.

تغیر رمز در ایرنیک

دوباره به صفحه ورود انتقال پیدا می کنید.با پیام اینکه گذر واژه شما تغییر یافت.

الان نوبت ثبت دامنه است، از منو گزینه دامنه‌ها و ثبت دامنه را انتخاب کنید.

سپس باید نام دامنه مورد نظر را انتخاب کنید و پسوند آن را مثلا ir. یا  ac.ir. و …  روی گزینه بررسی موجود بودن دامنه کلیک کنید در صورتی که دامنه موجود نباشه می‌توانید آن را انتخاب کنید.

ثبت دامنه در ایرنیک

در این قسمت باید مشخص کنید که چه مدت دامنه را می‌خواهید داشته باشید، و رابط های اداری، فنی و … را مشخص کنید. بعد از انتخاب موارد خواسته شده روی دکمه بازنگری کلیک کنید.

ثبت اطلاعات شخصی در ایرنیک

اطلاعاتی را که وارد کردید را یکبار دیگر بررسی کنید. در صورت صحیح بودن اطلاعات ابتدا قوانین را خوانده سپس گزینه بله، قبول دارم را انتخاب کید و کد داده شده را وارد نمائید و گزینه اقدام به ثبت را انتخاب کنید.

آموزش تصویری ثبت دامنه در ایرنیک

واحد پول خود را انتخاب کنید و پرداخت را از طریق درگاه بانکی انجام دهید. بعد باید منتظر تائید برای ثبت دامنه باشید.

آموزش تصویری ثبت دامنه در ایرنیک

بعد از تائید دامنه مورد نظرتون براتون ثبت می‌شود.

با آرزوی موفقیت و پیروزی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *