در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

آموزش جامع فهرست بندی در وردپرس

پیشگفتار

فهرست‌ها یا منوها در سایت‌ها از اهمیت خاصی برخورداند؛ به علت اینکه کاربران با استفاده از این فهرست‌ها و منوها می‌توانند به بخش‌های مختلف سایت دسترسی داشته باشند. پس منوها جز مهمی در سایت هستند. اما در ورد پرس به راحتی می‌توان منوها و فهرست‌ها را  ایجاد کرد. امروز می‌خوام تا فهرست‌بندی در وردپرس را به شما آموزش بدهم.

با من؛ فرزانه بابایی؛ همراه باشید……☻

دستیابی به فهرست‌ها در وردپرس

برای دستیابی به منوی فهرست‌ها و ایجاد فهرست‌ها از طریق منوی نمایش و سپس گزینه فهرست‌ها اقدام می‌کنیم.

دستیابی به فهرست وردپرس

زمانی که شما گزینه فهرست‌ها را انتخاب کنید؛ صفحه مانند شکل زیر به ما نمایش داده می‌شود که باید در این قسمت فهرست‌های که مد نظرتان است را ایجاد کنید.

فهرستهای وردپرس

ایجاد فهرست در وردپرس

در وردپرس شما می‌توانید چند فهرست ایجاد کنید. برای مثال یک منوی اصلی که در همه سایت‌ها وجود دارد و تقریبا جایگاه همه آنها در بالای سایت و بعد یا روی هدر سایت می‌باشد. و یا فهرستی برای قسمت پایین سایت و … .

در این قسمت فرامی‌گیرید که انواع مختلف فهرست را ایجاد کنید.

برای ایجاد ابتدا باید روی گزینه فهرست تازه‌ای بسازید کلیک کنید.(البته اگر تصویر فوق را به شما نشان داد دیگر نیازی به کلیک روی گزینه فهرست تازه‌ای بسازید؛ وجود ندارد). سپس در کادر جلوی نام فهرست یک نام برای فهرست خود بنویسید. و گزینه‌ی ساخت منو را انتخاب کنید. بعد از ایجاد اولین فهرست باید جایگاه فهرست خود را انتخاب نمائید.(تعداد جایگاه‌ها به قالب شما بستگی دارد.) از قسمت تنظیمات فهرست جایگاه مورد نظر خود را انتخاب نمائید.

من در این قسمت فهرست بالایی را برای منوی اصلی خود انتخاب می‌کنم؛ منظور از فهرست بالایی معمولا همان فهرستی است که در همه سایت‌ها وجود دارد و معمولا در زیر هدر سایت (سربرگ سایت) و یا روی آن قرار می‌گیرد.

تعیین جایگاه در وردپرس

بستگی به قالب شما جایگاه‌های مختلفی برای فهرست‌ها در قالب شما وجود دارد. که می‌توانید در آن فهرستی قرار بدهید یا فهرستی قرار ندهید.

اضافه کردن گزینه‌ به فهرست وردپرس

برای ایجاد فرست بعد از انتخاب نام فهرست خود(که ما در این مثال منوی اصلی قرار دادیم). به چهار روش می‌توانیم گزینه‌های این فهرست را مشخص کنیم.

  1. برگه‌ها:

روش اول انتخاب از برگه‌ها است؛ که در این روش می‌توانید هر برگه که مد نظر شما است را به عنوان یک گزینه برای فهرست خود قرار دهید.

برای اینکار فقط نیاز است که برگه مور نظر را انتخاب نمائید و گزینه افزودن به فهرست را انتخاب کنید.

آموزش برگه‌ها

اضافه کردن گزینه به منو برگه ها

  1. نوشته‌ها:

در این قسمت می‌توانید به یک نوشته خاص لینک بدهید و نوشته را به عنوان یکی از گزینه‌های فهرست خود قرار دهید.

آموزش نوشته‌ها در وردپرس

اضافه کردن گزینه به منو نوشته ها

  1. پیوند دلخواه:

اگر بخواهید به یک پیوند دیگر به غیر از برگه‌ها و نوشته‌ها لینک بدهید می‌توانید از این گزینه استفاده نمائید. که نام گزینه که در فهرست می‌خواهید نمایش داده شود را به همراه لینک مورد نظر را قرار می‌دهید.

اضافه کردن گزینه به منو پیوند دلخواه

  1. دسته‌ها:

در این قسمت می‌توانید دسته را به عنوان یک گزینه برای فهرست خود در نظر بگیرید که برای این کار فقط کافی است تا دسته مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس گزینه افزودن به فهرست را انتخاب نمائید.

 

اضافه کردن گزینه به منو دسته ها

بعد از اعمال تغییرات حتما می‌بایست گزینه ذخیره فهرست را انتخاب نمائید.

ایجاد زیر منو در فهرست وردپرس

برای ایجاد زیر منو دقیقا مانند خود فهرست عمل می‌کنیم و برای اینکه مشخص کنیم این گزینه اضافه شده زیر منو می‌باشد؛ آن را درگ می‌کنیم زیر فهرست مورد نظر. به عنوان مثال من یک فهرست برنامه‌نویسی دارم و گزینه برنامه نویسی php را می‌خواهد زیر منوی برنامه‌نویسی قرار بدهم کافی است تا برنامه‌نویسی php را با موس انتخاب کنم  و به زیرمنو برنامه‌نویسی انتقال دهم.(مانند شکل زیر)

اضافه کردن زیر منو فهرستهای وردپرس

سخن پایانی

به همین سادگی در وردپرس می‌توان فهرست ایجاد کرد. و در هر قسمت که بخواهید قرار دهید. و منوی خود را به سادگی تغییر دهید.

امیدوارم آموزش مفیدی براتون بوده باشد.

با من همراه باشید…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *