در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

آموزش نوشته و برگه‌هادر وردپرس

پیشگفتار

اگر تا الان مقالات ما را خوانده باشید با نحوه نصب وردپرس و گزینه‌های آن آشنا شده‌اید. و حال زمان تولید محتوا در سایت خود است.

هر سایت شامل مطالبی است که این مطالب می‌توانند متن، عکس، ویدئو، صدا و موارد دیگری باشد. مطالب در صفحات سایت نمایش داده می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با قرار دادن مطالب در سایت وردپرس آشنا کنیم.

با ما همراه باشید…

وردپرس چیست؟

نوشته ها در وردپرس

نوشته‌ها همان مطالب ما هستند که در سایت قراردارند، این مقاله نیز یک نوشته می‌باشد. نوشته می‌تواند شامل متن، عکس، ویدئو و… باشد. که عکس، فیلم، صدا و تمامی فایل‌ها را ما از طریق رسانه در سایت آپلود می‌کنیم. در قسمت نوشته‌ها چهار زیر منو داریم:

نوشته ها در وردپرس

  1. همه نوشته‌ها:

درر این قسمت تمامی نوشته‌های که در سایت قرار دادید،چه منتشر کرده باشید چه پیش نویس، به شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن‌ها را ویرایش و حذف کنید و حتی دوباره آنها را نگاه بیندازید. در این بخش حتی می‌توانید نویسنده نوشته،تاریخ ایجاد و یا آخرین ویرایش آن، تعداد نظرات کاربران درباره آن نوشته، برچسب‌ها و دسته‌های آن نوشته را ببینید.

نوشته ها در وردپرس

  1. دسته‌‌ها:

وردپرس از دسته‌ها برای مرتبط‌سازی و مرتب‌سازی مطالب و نوشته‌ها استفاده می‌کند، برای مثال به شکل زیر توجه کنید، که ما یک دسته اخبار داریم و در همان بخش ما زیر دسته اخبار یک دسته دیگر به اسم اخبار وردپرس داریم و به این ترتیب می‌توانیم تمامی مطالب خود را دسته بندی شده و مرتب داشته باشیم.

نام دسته، را اسمی که برای یک دسته در نظر گرفتید بنویسید و در قسمت نامک همان را به زبان انگلیسی بنویسید. از دسته مادر انتخاب می‌کنید که این دسته که تازه ایجاد کردید زیر مجموعه کدام دسته است، مثلا اخبار زیر مجموعه هیچ دسته‌ای نیست پس دسته مادر آن را هیچ کدام قرار دادیم، ولی اخبار وردپرس زیرمجموعه اخبار است پس دسته مادر را اخبار قرار دادیم.در جدول سمت چپ نیز اطلاعات تمام دسته ها را نشان می‌دهد و اینکه هر دسته چه تعدادی مورد استفاده قرار گرفته است.

دسته ها در وردپرس

  1. برچسب‌ها:

برچسب‌ها تعیین کننده موضوع و محتویات مطلب ما هستند، انتخاب برچسب‌ها باید با دقت انجام شود، چون در سئو بسیار مهم و حائز اهمیت است. در قسمت نام، برچسب مورد نظر خود را می‌نویسیم و در قسمت نام به زبان انگلیسی نام برچسب را می‌نویسیم. در توضیحات اگر نیازی به توضیحات برای برچسب خود دیدید در قسمت توضیح می‌نویسید. و در جدول سمت چپ تعداد دفعاتی که از برچسب استفاده شده است را به شما نمایش می‌دهد.

برچسب ها در وردپرس

  1. افزودن نوشته:

در این بخش شما می‌توانید مطالب خود را بنویسید. در کادر اول عنوان مطلب را بنویسید، در انتخاب عنوان مطلب دقت کنید، چون در سئو مهم است. و در کادر بعد مطالبتان را می نویسید.

افزودن نوشته در وردپرس

اگر نیاز به عکس، ویدئو و یا هر فایل دیگری داشتید، کافیه که بر روی گزینه افزودن پرونده رسانه کلیک کنید.

افزودن عکس در نوشته

که از صفحه باز شده می‌توانید از قسمت کتابخانه پرونده چند رسانه‌ی فایل مورد نظر خود را که قبلا آپلود کردید را در نوشته قرار دهید و یا در قسمت بارگذاری پرونده‌ها فایل مورد نظر خود را آپلود کنید. و بعد از آپلود از این قسمت فایل مورد نظر شما در آن قسمتی از نوشته که اشاره‌گر موس شما قرار دارد قرار می‌گیرد و شما می‌توانید آن را دوباره جابجا نمائید.

افزودن عکس در نوشته وردپرس

بعد از نوشتن مطالب باید آنها دسته و برچسب آنها را مشخص کنیم.

اضافه کردن دسته و برچسب در نوشته

در بخش بعد باید تصویر شاخص نوشته را قرار بدهید، تصویر شاخص تصویری است مانند تصویرهای زیر که در ابتدا که می‌خواهید نوشته را برای مخاطبان قرار بدهید تا خلاصه آن را ببینند نمایش داده می‌شود.

تصویر شاخص افزودن تصویر شاخص در نوشته وردپرس

سپس انتخاب کنید که مطالب شما انتشار پیدا کند یا بصورت پیش نویس باشد. اگر بصورت پیش نویس قرار دهید مخاطبان سایت شما نمی‌توانند مطالب شما را ببینند، حالت پیش فرض برای این است که ما ابتدا ویرایش‌های لازم را انجام دهیم و بعد مطلب خود را انتشار بدهیم.

افزودن نوشته در وردپرس

رسانه ها در وردپرس

درقسمت رسانه‌ها، هر فایلی که نیاز دارید را می‌توانید در سایت خود آپلود کنید. رسانه دو زیر منو دارد:

رسانه ها در وردپرس

  1. کتابخانه

در کتابخانه تمامی رسانه های که در سایت آپلود کردید را می‌توانید مشاهده کنید. و می ‌توانید مشاهده کنید چه کسی و در چه تاریخی آن فایل را در سایت آپلود کرده است.

  1. افزودن

برای آپلود کردن فایل و یا تصاویر در سایت از منوی افزدون رسانه استفاده می‌شود،برای این امر فقط کافیست روی گزینه  گزینش پرونده کلیک کنید.

قرار دادن عکس در نوشته

بعد از انتخاب عکس مورد نظر الان زمان آن رسیده است که تنظیمات آن را انجام دهید.

ویرایش عکس در وردپرس

در کادر اول یک اسم برای عکس بنویسید، در کادر متن جایگزینی متنی بنویسید که به هر علتی عکس برای مخاطب به نمایش در نیامد متن جایگزین آن نوشته شود. و این متن جایگزین در سئو نیز بسیار مهم است. در کادر نام هم می توانید نام عکس را بنویسید و این متن در قالب سایت نمایس داده می‌شود. در کادر توضیحات هم می توانید توضیحات دلخواه در مورد رسانه خود قرار بدهید.

رسانه در وردپرس

برگه‌ها:

هر برگه یک صفحه از سایت است که می توان در آن نوشته‌ها، محصولات و … قرار داد. برای مثال صفحه اول هم یک برگه است. برگه‌ها دو زیر منو دارد:

برگه ها در وردپرس

  1. همه برگه‌ها:

در این قسمت تمام برگه‌های که ایجاد کردید، را می‌توانید مشاهده کنید. علاوه بر لیست برگه‌ها نویسنده برگه، تاریخ ایجاد و یا ویرایش آن و تعداد نظراتو دیدگاه کاربران نیز نمایش داده می‌شود.

  1. افزودن برگه:

افزودن برگه ها شبیه به افزودن نوشته‌ها می‌باشد، با این تفاوت که می‌توانیم نوشته‌ها را در برگه‌ها قرار بدهیم اما برگه‌ها را نمی‌توانیم در نوشته‌ها قرار بدهیم.

عنوان برگه را در قسمت عنوان قرار دهید و متن یا کدهای که می‌خواهید را در کادر نوشتار بنویسید، و مانند برچسب‌ها می‌توانید مادر برای برگه خود انتخاب کنید و یا یک قالب خاص برای برگه خود انتخاب نمائید.

برای برگه‌ها هم باید تصویر شاخص قرار بدهید.

ایجاد برگه در وردپرس

بعد از اتمام تنظیمات برگه را انتشار دهید.

سخن پایانی

در این مقاله ما با اصول پایه ایجاد صفحات در وردپرس و نوشتن مطالب و قرار دادن فایل در وردپرس آشنا شدیم. و الان می‌توانید به راحتی مطالب خود را در سایت خود بارگذاری کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *