در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

آموزش کامل تغییر پوسته در وردپرس

پیشگفتار

سلام به همه دوستان، امروز برای شما آموزش مفید و کاربردی دارم. همانطور که می‌دانید ظاهر سایت بیار مهم است، و کاربران سایت اولین موردی که در سایت شما می‌بینند ظاهر سایت شما است. و اگر ظاهری جذاب نداشته باشد یا حتی قسمت‌های مختلف سایت به صورت مناسب کنار هم قرار نگرفته باشند و این باعث گیجی کاربر و در نتیجه ارتباط برقرار نکردن با سایت شما شود.

ما امروز می‌خواهیم با هم آموزش تغییر پوسته در وردپرس را ببینیم.

با من همراه باشید…..

دستیابی به پوسته‌ها:

شما در وردپرس می‌توانیم قالب مورد نظر خودمون را نصب کنید و از آن استفاده کنید. اما در زمان نصب وردپرس یک یا چند قالب به صورت پیش‌فرض بارگذاری و نصب می‌شود. اما برای دستیابی به پوسته از گزینه نمایش و سپس گزینه پوسته‌ها را انتخاب کنید.

دستیابی به پوسته ها در وردپرس

همانطور که در شکل زیر مشاهده می‌کنید تمام پوسته‌های که نصب شده است در این قسمت نمایش داده می‌شود. پوسته که الان فعال است گزینه سفارشی‌سازی دارد؛ که از آن طریق می‌توانید ظاهر قالب از جمله فهرست‌ها، هدر(سربرگ)، رنگ سایت و … را تغییر دهید. و پوسته‌های دیگر وردپرس دو گزینه فعال‌سازی و پیش‌نمایش زنده را دارند. که با انتخاب گزینه فعال‌سازی آن پوسته قالب فعال برای وردپرس خود قرار می‌دهید و اگر گزینه پیش‌نمایش زنده را انتخاب کنید همانطور که از اسم آن مشخص است یک پیش‌نمایش از آن قالب به همراه برخی توضیحات رو به شما نشان می‌دهد.پوسته در وردپرس

 

انواع پوسته در وردپرس

شما می‌توانید با توجه به نوع سایتی که دارید طراحی می‌کنید یکی از قالب‌های وردپرس را انتخاب کنید. این جمله به این معنی است که اگر شما یک سایت برای شرکت دارید طراحی می‌کنید می‌توانید از پوسته‌های شرکتی استفاده کنید. و یا اگر می‌خواهید یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنید از قالب‌های فروشگاهی استفاده نمائید. و اما مزیت این تقسیم بندی چیست؟ در هر نوع از این قالب‌ها افزونه‌های مورد نیاز برای آن کار را با پوسته شما نصب می‌شود و این امر کار شما را ساده‌تر می‌کند.

از لحاظ قیمت هم پوسته‌ها را می‌توان به دو دسته پوسته‌های وردپرس رایگان و غیر رایگان تقسیم کرد. پوسته‌های که باید خریداری کنید قابلیت‌های بیشتری نسبت به نسخه‌های رایگان دارند. البته برخی از پوسته‌ها یک نسخه رایگان دارند و برای دستیابی به امکانات بیشتر می‌بایست آن قابل را خریداری کنید.

بارگذاری و نصب پوسته وردپرس

بعد از اینکه قالب مورد نظر خود را انتخاب کردید، حالا نوبت نصب پوسته مورد نظر خود است. برای نصب پوسته در وردپرس می‌توانید از سه روش اقدام کنید.

روش اول؛ استفاده از قالب‌های موجود در مخزن وردپرس:

در این روش ابتدا به قسمت پوسته‌ها رفته و سپس گزینه افزودن پوسته تازه را انتخاب کنید. سپس برای شما لیستی از پوسته‌های که در مخزن وردپرس قرار دارد را به شما نمایش می‌دهد. شما می‌توانید از آن پوسته‌ها یکی را انتخاب کنید و نصب کنید.

نصب قالب وردپرس از مخزن وردپرس

روش دوم؛ بارگذاری با استفاده از پیشخوان وردپرس:

در این روش مانند روش اول گزینه افزودن پوسته تازه را انتخاب می‌کنید، سپس بارگذاری پوسته را انتخاب کنید و از صفحه که باز می‌شود گزینه Choose File را انتخاب کرده و قالبی را که دانلود کردید و در کامپیوتر شما ذخیره شده است را انتخاب کنید، نکته قابل توجه این است که فایل پوسته باشد بصورت فشرده(zip یا rar) باشد. که خود وردپرس آن را از حالت فشرده در آورده و نصب می‌کند.

بارگذاری پوسته وردپرس

بارگذاری پوسته وردپرس

روش سوم؛ بارگذاری به صورت دستی در هاست:

در این روش فایلی که دانلود کرده‌اید را کپی کرده و در مسیر پروژه خود رفته و در پوشه wp-content/themes قرار دهید. و از حالت فشرده خارج نمائید. سپس به پیشخوان وردپرس بروید و پوسته خود را مشاهده نمائید.

برای اینکه از پوسته استفاده نمائید بعد از نصب آن را فعال کنید.

سخن پایانی

ظاهر جذاب و ساده اولین گام برای جلب توجه کاربران می‌باشد. اگر سایتی ظاهر مناسبی نداشته باشد کاربران نمی‌توانند ازتباط خوبی با سایت برقرار کند. وردپرس زیباسازی سایت را نیز ساده کرده است. و فقط با نصب پوسته خود و انجام تغغیرات بدون کدنویسی خیلی ساده می‌توانید ظاهر سایت خود را زیبا و کاربر پسند کنید.

با آرزوی موفقیت برای شما…

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *