در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

افزودن کلمات کلیدیfile info

سلام به تو دوست عزیزم که مشتاق یادگیری اطلاعات جدید هستی سحر هستم واقعا خوشحالم که میتوانم بواسطه این مقاله مطالب مفیدی را با شما به اشتراک بگذارم در صورتیکه بادقت ادامه دهید…

شما بعد از راه اندازی سایت و کسب و کار اینترنتی لازم است برای اینکه اطلاعات شما کپی نشود یک سری کارها انجام دهید بخصوص شغل ما (عکاسی)که عکسهایمان فوق العاده خاص و با ارزش هستند.حال قرار است مراحلی را در ادامه با هم پیش برویم بمنظور کد گذاری روی عکسهایمان که اگر به هر دلیلی شخصی آن را کپی کرد و در مقاله یا سایت از آن استفاده کرد بنفع ما باشد.گوگل یک شرکت فوق هوشمند است و این را هم بگویم که عکسها را بشکل فایل png یا jpg (پسوندهای عکس) نمیبیند بلکه بصورت یک سری کد شناسایی میکند وقتی شما به عکستان کلمات کلیدی اضافه میکنید عکس شما با آن مشخصات فقط متعلق به شماست.حال اگر کسی عکس شمارا در مقاله اش استفاده کند با هربار کلیک روی آن،گوگل برای شما بک لینک و امتیاز به حساب می آورد که برای سئو سایتتان هم خیلی مفید است.در ادامه با من همراه باشید.

ش1 2
عکستان را وارد فتوشاپ کنید و از منوی file گزینه file info انتخاب کنید.

در پنجره باز شده  اطلاعات مربوط به کپی رایت و مشخصات خودتون یا عکس و شغلتان وارد میکنید که به این فرایند متادیتا (metadata) یا فراداده میگویند و به معنی اطلاعات و داده های بیشتر است سمت چپ پنجره گزینه Basic را انتخاب کنید در کادر روبرو یک سری گزینه ها و کادر خالی میبینید که به ترتیب برایتان توضیحاتش را می گویم..

screenshot 20191216 174035

اولین گزینه Document title یا سند است این مورد خیلی مهم نیست اما میتوانید اسم عکس را وارد کنید من داخل تصویر زیر نوشته ام image

در قسمت بعدی Author را میبینید این گزینه مهم است و اسمتان را به عنوان مالک تصویر وارد میکنید…

screenshot 20191216 174423

قدم بعد Author Title است میتوانید یک عنوان برای شغلتان بنویسید اما مهم نیست میتوانید این قسمت رو خالی بگذارید.

زیر این کادر گزینه Description را میبینید پر کردن این قسمت بسیار مهم است چون مخاطب راحت تر عکستان را پیدا میکند پس تا حد امکان یک شرح هدفمند و کامل را بنویسید…

screenshot 20191216 174620

بعد از آن گزینه Keywords قرار دارد این مورد هم خیلی مهم و لازم است یک سری کلمات کلیدی وارد کنید تا مخاطبی که دنبال عکسی با این خصوصیات است راحت آن را پیدا کند فقط دقت کنید بعد از هر کلمه ویرگول یا خط فاصله قرار بدهید تا از هم جدا باشند و این را هم در نظر داشته باشید هر کلمه کلیدی میتواند از یک یا چند کلمه تشکیل شده باشد . مثلا hosh یک کلمه و hoshe servat هم دو کلمه اما یک کلمه کلیدی محسوب میشود.کلمات کلیدی چیزی شبیه به هشتک در اینستاگرام است و دقیقا همان کار را انجام می دهد.

screenshot 20191216 174843

مورد بعدی Copyrighted است.که این گزینه بصورت پیش فرض روی Unknown(نامشخص)است با انتخاب آن copyrighted را از لیست باز شده انتخاب کنید و قابل ذکر است این گزینه به معنی کپی رایت قانونی نیست اما در همین حد است که افراد با وجدان از این تصویر بدون اجازه صاحبش استفاده نکند.

در قسمت بعد مقررات و علامت کپی رایت(©) و سال مربوطه را میتوانید وارد کنید که من فقط با گرفتن Alt و 0169 روی صفحه کلید آن را وارد کردم.

screenshot 20191216 174936

قسمت بعد و بسیار مهم Copyright info URL است که آدرس سایتی که مشخصات شما و شغلتون در آن است راوارد کنید و با کلیک روی فلش کنار کادر از درست بودن ادرس سایت میتوانید مطمعن شوید…

این قست خیلی مهم است بدلیل اینکه اگر کسی از عکس شما در وبسایت یا مقاله اش استفاده کرده باشد با کلیک روی آن عکس گوگل برای شما یه امتیاز حساب میکند و از اونجاییکه شرکت گوگل فوق العاده هوشمند عمل میکند این فرایند برای سئو سایت شما میتواند خیلی مهم وتاثیرگذار باشد..

در اخر اطلاعات وارد شده را چک کنید و ok را بزنید تا تغییرات اعمال شود..

screenshot 20191216 175050

حال در مواردی پیش میاید که شما تمام این اطلاعات را لازم دارید تا برای چند عکس دیگر استفاده کنید از آنجاییکه فتوشاپ خیلی جالب است و حواسش هست به کسانی که حوصله تایپ کردن ندارند در پایین پنجره سمت چپ یک منوی کشویی کوچک قرار داده است و پیش فرض روی گزینه ی template folder قرار دارد شما بعد از چک کردن موارد و قبل از ok زدن لازم است این گزینه را روی Export قرار بدهید و محل ذخیره را مشخص و ok را انتحاب کنید تا اطلاعات وارد شده ذخیره شوند.

screenshot 20191216 175125

شما برای اطلاعات عکس بعدی مجدد پنجره file info را باز میکنید و از منوی کشویی پایین اینبار گزینه Import را انتخاب میکنید و تمام اطلاعات وارد کادر های مربوطه می شود و بعد از کلیک روی ok تغییرات روی عکستان ذخیره میشود به همین آسانی…

 

امیدوارم مطالب گفته شده برایتان کارآمد و مفید باشد.

 

دیدگاه کاربران
 • znb 28 آذر 1398

  مرسی ازت :)*

  • سحر دهپرور 1 دی 1398

   azizi

 • znb 28 آذر 1398

  مرسی ازت :)*

  • سحر دهپرور 1 دی 1398

   azizi

 • faezeh 11 دی 1398

  عالی و مفید. با قدرت ادامه بدید …

 • faezeh 11 دی 1398

  عالی و مفید. با قدرت ادامه بدید …

 • فاطمه لطفی 13 دی 1398

  با سلام
  کراپ به اشکالی که ما میخواهیم هم انجام میشه یا فقط به صورت چهارگوش انجام میشه؟

  • سحر دهپرور 21 دی 1398

   هر ابعادی که مد نظرتون باشه …..

 • فاطمه لطفی 13 دی 1398

  با سلام
  کراپ به اشکالی که ما میخواهیم هم انجام میشه یا فقط به صورت چهارگوش انجام میشه؟

  • سحر دهپرور 21 دی 1398

   هر ابعادی که مد نظرتون باشه …..

 • سحر دهپرور 21 دی 1398

  خواهش میکنم

 • سحر دهپرور 21 دی 1398

  خواهش میکنم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *