در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

باز کردن یک نماد در سایت TSETMC.COM

راهنمای کامل و آشنایی با سایت مدیریت فناوری بورس تهران tsetmc.com

بررسی سهام در تابلو 1

طریقه باز کردن یک نماد در سایت TSETMC.COM

سایت TSETMC.COM فوق العاده است ودر یک چشم به هم زدن تمام اطلاعات شرکت را میتوانید ببینید خب حالا میخواهم سهام مورد نظر خود را بازکنم برای این منظور در بالای صفحه گزینه search (علامت ذره بین) را کلیک کنید و سپس نام سهامی را که میخواهید را بنویسید و کلید اینتر را بزنید. من اکنون نماد رمپنا را باز کردم . خب شما هم اکنون سهامی را باز کنید تا با هم به ادامه مطلب بپردازیم.

 

تابلو خوانی

اکنون میخواهیم تمام اطلاعاتی که این سایت در مورد یک سهم در اختیارمان قرار میدهد را با هم بررسی کنیم و یاد بگیریم که معامله گران چطور از اطلاعات این صفحه استفاده میکنند.

بعد از این که سهم مورد نظر خود را باز کردید در بالای صفحه زبانه های بسیاری را خواهید دید که هر کدام به نوعی اطلاعاتی در مورد فقط آن سهمی که شما باز کردید میدهد نه سهم دیگری . و این بسیار جالب است که شما یک سهم را باز میکنی و کلی اطلاعات در مورد آن دریافت میکنید.

 

صفحه پیش فرض  سربرگ در یک نگاه است که شامل بخشهایی است که اطلاعات در مورد این نماد میدهد

  1. بخش مربوط به آمار و اطلاعات معاملات:

در این زبانه اطلاعات قیمتی با توجه به معاملات سهم مشخص شده  است که شامل حجم معاملات، ارزش معاملات، آمار معاملات حقیقی و حقوقی و … می شود. این بخش از پرکاربردترین بخش سایت   TSETMC.COM است.

اکنون میخواهیم تمام اطلاعاتی که این سایت در مورد یک سهم در اختیارمان قرار میدهد را با هم بررسی کنیم و یاد بگیریم که معامله گران چطور از اطلاعات این صفحه استفاده میکنند. بعد از این که سهم مورد نظر خود را باز کردید در بالای صفحه زبانه های بسیاری را خواهید دید که هر کدام به نوعی اطلاعاتی در مورد فقط آن سهمی که شما باز کردید میدهد نه سهم دیگری . و این بسیار جالب است که شما یک سهم را باز میکنی و کلی اطلاعات در مورد آن دریافت میکنید. صفحه پیش فرض سربرگ در یک نگاه است که شامل بخشهایی است که اطلاعات در مورد این نماد میدهد 1. بخش مربوط به آمار و اطلاعات معاملات: در این زبانه اطلاعات قیمتی با توجه به معاملات سهم مشخص شده است که شامل حجم معاملات، ارزش معاملات، آمار معاملات حقیقی و حقوقی و … می شود. این بخش از پرکاربردترین بخش سایت TSETMC.COM است.

تصویربخش مربوط به آمار و اطلاعات معاملات آن سهم در سایت TSE

12

این آیکون را در هر قسمت دیدید همان قسمت را میتوانید در حالتهای مختلف ببینید. در واقع حالتهای نمایش میباشد.

 

12

ابزارهای تغییر مکان یا نمایش اطلاعات

شما توسط این ابزارهایی که در این قسمت قرار دارد میتوانید تعیین کنید قسمت سفارش ،  نمودارها ،  همگروه ،  اطلاعیه یا سابقه نمایش داده شود و یا اینکه مخفی شود و دیده نشود پس خودتان هر موقع نیاز داشتید میتوانید با کلیک بر روی این ابزارها بخش مربوطه را نمایش یا مخفی کنید.

 

2- بخش سفارشات خریداران و فروشندگان

این بخش اطلاعات ۳ سفارش خرید و فروش را بر اساس اولویت قیمتی و زمانی نمایش می‌دهد. که با نگاه کردن به این قسمت میفهمید که الان معامله گران رو چه قیمتی و با چه حجمی سفارش میدهند. و یا اینکه الان صف خرید شد؟ یا صف فروش ؟

سفارش سهم

 تصویربخش مربوط به سفارش‌های یک سهم در سایت TSE

خریدار و فروشنده

سمت راست خریدارها هستند که به رنگ آبی نمایش داده میشود

سمت چپ فروشنده ها هستند که به رنگ قرمز نمایش داده میشود.

در این جدول فقط تا سه تای اول سفارشات خرید و فروش نمایش داده میشود .

در قسمت خریدارها از گرانترین قیمت خرید نمایش داده میشود و در قسمت فروشنده ها از ارزانترین قیمت فروش نمایش داده میشود.

 

صف فروش

زمانی که صف فروش تشکیل شود دیگر سمت راست خریداری وجود ندارد.

صف فروش

صف خرید

زمانی که صف خرید تشکیل شده باشد دیگر سمت چپ فروشنده ای نداریم.

صف خرید

 

3- بخش مربوط به نمودار یک سهم در طول روز

در این بخش اطلاعات قیمت و حجم آن سهم  در طول روز را نمایش میدهد. که شما میتوانید نوسانات آن سهم را در طول روز ببینید. این نمودار خیلی به من کمک میکند و میتوانم نوسانات سهم را در طول روز زیر نظر بگیرم وتمام نوسانات و محدوده قیمتی را بررسی کنم و از روی این نمودار سریع میفهمم که دارن صف فروش یا صف خریدش میکنن و چه حجمی در حال معامله است.

نمودار سهم

تصویربخش مربوط نمودار یک سهم در طول روز در سایت TSE

 

4 – بخش مربوط به سابقه معاملات یک سهم درسایت TSE

در این قسمت توضیح مختصری از اطلاعات و آمار معاملات سهم در روزهای اخیر مشاهده می‌شود. به تصویر دقت کنید سابقه معامله را بر اساس تاریخ  روزهایی که معامله شده است را نمایش میدهد.

سابقه معاملات

تصویربخش مربوط به سابقه معاملات یک سهم درسایت TSE

5- بخش هم‌گروه

در این بخش نیز می‌توان به‌صورت لحظه‌ای از وضعیت سایر نمادهای موجود در صنعت مربوطه باخبر شد.

 

 

اطلاعیه

تصویر مشاهده وضعیت نمادهای هم گروه یک نماد در سایت TSE

 

6- بخش اطلاعیه

در این بخش اطلاعیه هایی که در مورد این سهم در کدال قرار گرفته است را خواهید دید.

 

همگروه

تصویر مشاهده اطلاعات یک سهم در سایت TSE

 


لینک های مرتبط

تابلوخوانی  – ضرورت آموزش تابلو خوانی – تابلوخوانی سربرگ در یک نگاه – تابلو خوانی سربرگ بورس اوراق بهادار تهرن – تابلو خوانی سربرگ فرابورس ایران تابلو خوانی سربرگ بورس انرژی تابلو خوانی سربرگ کدال – تابلو خوانی سربرگ صندوقهای سرمایه گذاری – تابلوخوانی سربرگ بورس کالا – تابلو خوانی ابزارهای سایت tsetmc – تابلو خوانی دیده بان بازار – تابلو خوانی بررسی سهام 1 – تابلو خوانی بررسی سهام 2 – الگوی تیک صعودی در تابلو 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *