در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

برایان تریسی

برایان تریسی Brian Tracy

برایان تریسی

او چه کسی است ؟

نماد موفقیت در غرب و ژنرال موفقیت کسب و کارها است.

برایان تریسی در زمستان سال 1944 در ونکوور کانادا در خانواده ای واقعا فقیر و شریف و پایبند به اصول اخلاقی متولد شد. به در س علاقه ای نداشت و بدلیل فقر خانواده مدرسه را نیمه کاره کنار گذاشت و به دنبال کار رفت.

در بابری کشتی کار پیدا کرد و 8 سال خیلی سخت در باربری کشتی کار کرد و کم کم خسته و نا امید شد خودش گفت که در تمام این 8 سال در سفر بوده و 80 کشور را در 5 قاره دیده و بدلیل فشار سخت کاری دیگر قادر به ادامه نبود. شغل منتخب بعدی اش فروشندگی بود . فروشندگی کمی بهتر بود و از فروش کالا ها سود مشخصی می رسید. ولی باز هم موفق نبود. سوالی که مدام در ذهنش خودنمایی می کرد : “چرا با اینکه بسیار سخت کار می کنم ولی از دیگران عقب تر هستم ؟ ” برای پیدا کردن جواب سوالهایش بسیار جستجو کرد . پاسخ تمام سوالهای او این بود که : ” چون دیگران از روشهای دیگری استفاده می کنند. کارهای درست ، با روش های درست و استفاده درست از وقت.”

برایان تریسی در افکار خود بارها ناامید شد اما باز هم تلاش کرد تا با الگو از افراد موفق مثل آنها موفق شود. مهمترین نکته کشف شده در دوران بحران زندگی اش این بود :

” انسان هروقت که بخواهد و اراده کند می تواند زندگی خود را تغییر بدهد. “

این جمله باعث ایجاد امید و زندگی خوب در او می شد. کارش شده بود تقلید از افراد موفق ، تقلید از ساعات بیداری و زمان کار کردن آنها ، نوع راه رفتن و حرف زدن و….  او می گوید : ” نتیجه ی این الگو برداری این شد که هنوز یکسال هم از شروع نگذشته بود که من به فروشنده ای ماهر تبدیل شده بودم که در این زمان فقط 25 ساله بودم ”

کارهای برایان تریسی :

brian tracy quotes 750x400 1

 

22 کار را آزمایش کرد . موسس چندین شرکت بود و به دانشگاه رفت و در رشته ی بازرگانی مدرکش را گرفت. زبان های فرانسه ، اسپانیا و آلمان را هم فرا گرفت. و مشاور 500 شرکت خوب در دنیاست و یکی از معروفترین سخنرانان و نویسنده ای حرفه ای است.

برایان تریسی سالانه برای بالای 300000 نفر سخنرانی می کند و برگزار کننده ی همایش هایی است که در  آن 20000 نفر همزمان حاضر می شوند.

کتابهای بسیاری دارد و آنقدر صریح و روشن و ساده و انگیزشی هستند که مطالعه ی آنها زندگی بسیاری را متحول کرده است. کتاب قورباغه ات را قورت بده بسیار مشهور است.

 

” جان کلام تمام کتابهای برایان تریسی از نظر خودش :

من در طول سابقه ی حرفه ای خودم یک حقیقت خیلی ساده را کشف کردم و این است که :

“یک فرد بتواند فکرش را تنها بر روی یک هدف مهم متمرکز کند و تمام کارهای لازم را به طرز درستی انجام دهد و تازمان که به نتیجه نرسیده تلاش کند . این راهکار جان کلام تمام کتابهایم است. “

اگر خواهان تحولات مهم در زندگی هستید این جمله باید مهمترین هدف زندگیتان باشد.

 

brian tracy beautiful sentences

  • “من کشف کرده ام که شانس قابل پیش بینی است. اگر خواهان شانس بیشتری هستید باید شانس بیشتری را امتحان کنید. فعال باشید و در نظر دیگران باشید. “

  • “مهم از کجا آمدنتان نیست ، مهم این است که مقصدتان کجا باشد “
  • “هرچیزی را با احساس قوی باور کنید تبدیل به واقعیت های زندگیتان می شود “
  • “اگر آرزو دارید که چیزهای با ارزشی در زندگی بدست آورید اول باید خودتان تبدیل به شخصیت با ارزشی شوید .”
  • “اگر کاری را که الان انجام می دهید شمارا به اهدافتان نمی رساند پس در حال دور کردن شما از اهدافتان است “
  • قور باغه ات را قورت بده ! کارهای کوچک ، ساده و راحت را انجام ندهید زیرا کم کم به آنها عادت می کنید . کارهای سخت و بزرگ را اول انجام دهید.”
  • “ارتباطات مهارتی است که می توانید یاد بگیرید .اگر در این مهارت موفق باشید ، خیلی سریع می توانید کیفیت تمام قسمت های زندگی را افزایش دهید “
  • ” افرادی که به موفقیت در تمام زمینه ها عادت دارند همیشه دید مثبتی از خودشان و رویدادها دارند “
  • “دیگران را همانطوری مدیریت کنید که دوست دارید شما را مدیریت کنند. “

“امروز کارهایی انجام دهید که دیگران حاضر نیستند انجام دهند ، تا فردا کارهایی را انجام دهید که دیگران قادر نیستند انجام دهند. “

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *