در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

برایان گرین

«هنگامی که کودکان به دانشمندان بزرگ چنان بنگرند که به موسیقیدانان و هنرپیشه های بزرگ مینگرند، آن‌گاه تمدن بشری به سطح بعدی میجهد.»
برایان گرین

“When kids look up to great scientists the way they do to great musicians and actors, civilization will jump to the next level”
― Brian Greene

گرین

برایان گرین یک فیزیکدان امریکایی و یکی از نظریه پردازان نظریه ریسمان است. گرین در سال ۱۹۸۰ وارد دانشگاه هاروارد شد و لیسانس فیزیک گرفت. در سال ۱۹۹۶ دکترای خود را با بورس رودز در دانشگاه آکسفورد گرفت و از سال 1996 تا الان در دانشگاه کلمبیا مشغول به آموزش و پژوهش در کیهان شناسی و نظریه ریسمان می باشد.

او کتاب «جهان زیبا» را در سال 1999 نوشت که یکی از پرفروش ترین کتابهای سال شد و جایزه های جهانی بسیاری را از آن خود ساخت. این کتاب به توضیح و توصیف نظریه ام و ریسمان پرداخته است. سپس او یک فیلم سه ساعته در مورد این نظریه برای عامه مردم تهیه کرد و در شبکه بی بی اس به نمایش گذاشت و این کار او شهرت او را دو چندان کرد. بعد از آن در سال 2004 کتاب «ساخت کیهان» را منتشر کرد که به منشا زمان و جهان خلقت می پردازد. از دیگر کتابهای مشهور او کتاب «واقعیت پنهان» است که به موضوع جالب جهان های موازی، جهان هولوگرافی، واقعیت مجازی و … پرداخته است و وجود جهان های موازی را یکی از پدیده های نظریه ریسمان می داند.

images 6 scaled

گرین از در کودکی به قدری به ریاضیات علاقه مند بود که در 12 سالگی یک مدرس دانشگاه به او ریاضیات درس می داد اما با این حال در کتابهایی که منتشر کرده است معمولا از ریاضیات صحبت نمی کند و فیزیک را با مثال های متعدد و روزمره توضیح می دهد و این یکی از دلایل پرفروش بودن کتابهای او می باشد. یکی از بهترین سخنان او “بهترین معلمان کسانی نیستند که تمام پاسخ‌ها را می‌دانند، بلکه کسانی اند که با [شنیدن] پرسش‌هایی که پاسخ آن‌ها را نمی‌دانند، هیجان زده می‌شوند.” می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *