در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

می دونستی جف بزوس:

جف و کودکی اش:

جف بزوس متولد نیو مکزیکو امریکاست، ازدواج پدر و مادرش تنها یکسال دوام داشت و وقتی جف 4 ساله بود مادرش بایک کوبایی ازدواج کرد و بزوس نام خانوادگی نا پدری اوست.

او از همان دوران کودکی عاشق دنیای جذاب کامپیوترها بود و همین باعث شد تا در رشته های علوم کامپیوتر ومهندسی الکترونیک از دانشگاه پرینستون فارغ التحصیل شود.

بعد از پایان تحصیل در بازارهای سرمایه گذاری وال استریت مشغول به کار شد و موفقیت های زیادی بدست آورد.

در حالی که همه چیز عالی به نظر میرسید جف بزرگترین تصمیم زندگی اش را گرفت. از شغلش استعفا داد، به سیاتل رفت و کسب وکار اینترنتی خود را راه انداخت. اینجا بود که داستان آمازون شروع شد.

آغاز آمازون:

سال 1994 بزوس مثل بسیاری از رهبران کنونی دنیای دیجیتال، پتانسیل نامحدود اینترنت را در بهترین زمان ممکن درک کرد وآن را بنیان کسب و کار خود قرار داد و دفتر کارش را با یک، دو کارمند در گاراژ خانه اش برپا کرد. سرانجام در جولای 1995 سایت Amazon.com  با مشارکت 300 نفر رسما متولد شد. این موفقیت عجیب و غریب که بدون هیچ تبلیغی در عرض دو ماه به 20 هزار دلار در هفته رسید.

اما با  گذشت دو سال حتی با وجود اینکه بسیاری از کتاب فروشی های سنتی، سایت های فروش خود را راه انداختند؛ آمازون نه تنها متوقف نشد بلکه از تمام رقبای خود پیشی گرفت و به عنوان رهبر دنیای تجارت الکترونیکی شناخته شد.

چرا آمازون محبوب است:

علت محبوبیت سایت آمازون  در بین مخاطبین را می توان در چهار ویژگی خلاصه کرد:

  1. تمرکز روی مشتری به جای تمرکز روی رقبا
  2. اشتیاق برای اختراع های جدید
  3. تعهد برای عملکردن به بهترین شکل
  4. و تفکر بلند مدت

بزوس و سرمایه گذاری ها:

جف بزوس یکی از سرمایه گذاران شرکت گوگل، روزنامه‌ی واشنگتن پست را به مبلغ ۲۵۰ میلیون دلار خریداری کرد. پس از این اعلام، روزنامه یک مقاله‌ی طولانی در مورد او چاپ کرد و توافق خرید، همان سال نهایی شد.

جف  در اکثر سازمان‌های خیریه و شرکت‌های غیر انتفاعی هم سرمایه‌گذاری می‌کند. شرکتی که وظیفه‌ی این نوع از سرمایه‌گذاری‌ها را بر عهده دارد، بزوس سنتر نام دارد. وی مؤسسه‌ی خیریه‌ای با نام بزوس فامیلی فاندیشن نیز تأسیس کرده که یک خیریه‌ی تحصیلی است. سرمایه‌ی اصلی این خیریه از سود والدین بزوس در سرمایه‌گذاری اولیه در آمازون تأمین می شود.

افتخارات بزوس:

مجله‌ی کسب و کار هاروارد در سال ۲۰۱۴ او را به‌عنوان مدیرعامل سال انتخاب کرد. جف بزوس به مدت سه سال پی در پی در میان ۵۰ رهبر برتر جهان، از نگاه مجله‌ی فورچن قرار داشته است. او در سال ۲۰۱۵ در صدر این لیست قرار گرفت. از آخرین افتخارات موسس آمازون می‌توان به جایزه‌ی ۲۵۰ هزار دلاری هاینلین برای تجاری‌سازی سفرهای فضایی در سال ۲۰۱۶ اشاره کرد. او این جایزه را به مؤسسه‌ی SEDS که زمانی عضو آن بود اهدا کرد.

در شرکت آمازون نزدیک آسانسورها روی یک صفحه‌ فلزی سیاه رنگ با حروف سفید، چنین نوشته‌ای حک شده است: «چیزهای بسیاری هستند که هنوز اختراع نشده‌اند. اتفاق‌های جدید زیادی در آینده رخ می‌دهند. مردم هنوز هیچ ایده‌ای ندارند که اینترنت چگونه بر زندگی آن‌ها تاثیر خواهد گذاشت. ما هنوز در روز اول این راه طولانی هستیم.»

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *