در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

جیم ران

جیم ران

جیمز ران مشهور به جیم ران ؛ کارآفرین ، نویسنده و سخنران انگیزشی..

جیم ران

تولدجیم ران :

جیم ران در سپتامبر 1930 میلادی در آمریکا به دنیا آمد.

سخنرانی های انگیزشی او باعث دلگرمی و امیدواری در اجتماع و در میلیونها فرد شده است و تاثیر مستقیمی بر افرادی که در تلاش برای توسعه ی شخصی خود بودند ؛ داشت.

 

شروع موفقیت جیم ران :

جیم ران فرزندی از یک خانواده ای کشاورز و مذهبی بود . بعد از پایان دبیرستان تحصیلات خود را در دانشگاه شروع کرد ولی بعد از یک سال برای پیدا کردن یک شغل و کمک خانواده اش دانشگاه را رها کرد.

بعد از سالها تلاش و زحمت در 25 سالگی بجای ساختن یک زندگی خوب فقط در فقر زندگی می کند . نمی دانست چه کارهای مهمی می تواند انجام دهد. این سردرگمی و تلاش تا زمانی ادامه پیدا کرد که او همسر و فرزند داشت و همچنان دنبال راه حل برای یک زندگی خوب بود. روزی ب دعوت یکی از دوستانش به یک سمینار آموزشی که سخنران آن “ارل شف” مدیر فروش و سخنران انگیزشی بود رفت.

پیام ارل شف بسیار موثر بود و جیم ران دریافت که خواهان راه و روش زندگی ارل شف است . جیم ران به سازمان فروش مستقیم شف وارد شد و شف به او آموزش داد.

شف آموزش فلسفه ساده ولی عمیق رشد و توسعه ی شخصی را در 5 سال به جیم ران داد. شامل افکاری مثل :بیشتر از کار کردن روی شغل روی خودت کار کن ، میزان درآمد به طرز فکر مربوط است ، و نکته ی مهم این که برای تغییر هر چیز ابتدا خودت باید تغییر کنی.

رشد فردی یک سبک زندگی جیم ران شد. او دریافت که هر کسی می تواند با طرز فکر درست و نظم همراه با تلاش و عمل کردن هر زندگی ای را بدست آورد.

و بعدها شروع به کسب آموزش و مهارت درمورد فروشندگی کرد . جیم ران می گوید مهارتی که ثروتش را چند برابر کرد این بود که :” یاد گرفتم چطور افراد را کنار هم جمع کنم و به آنها آموزش چطور کنار هم کار کردن را بدهم .”

با این تمرکز و کارکردن روی شخصیت جیم ران در 31 سالگی ثروتمند شد اما متاسفانه شف دنیا را ترک کرد و موفق به دیدن این موفقیت شاگرد خودش نشد .

بعد از گذشت زمان جیم ران دریافت که اکثر مردم خواهان شنیدن راز موفقیت و رشد شخصیت اوهستند. سپس جیم ران تا زمان مرگ به مدت 40 سال تجربیات خود را در مینار های خود به مردم ارایه می داد.

در نتیجه بیش از چهار میلیون فرد موفق و افرادی مثل برایان تریسی ، آنتونی رابینز ، هانس ، دارن هاردی و جک کنفیلد بیرون آمدند.

 

دستاورد ها و آثار جیم ران:

جیم ران 25 کتاب نوشت و آن هارا به برنامه های صوتی و تصویری تبدیل کرد و باعث شهرت جهانی او شد.

کتاب جادوی کار پاره وقت در ایران مورد استقبال قرار گرفت . او جوایز بسیار را از آن خود کرد. زمان اهدای یکی از جوایز او توسط موسسه سخنرانان ملی توسط رییس آن دوره NSA اهدای مارک سنبورن بهترین جایزه ی او بود. زمانی که این جایزه به او اهدا می شد از 2500 مخاطب حاضر سوالی پرسیده شد :” کدام یک از افراد اینجا فکر می کنید زندگی تان تحت تاثیر اندیشه های جیم ران قرار گرفته است ؟؟ ” بیش از 1800 نفر ایستادند.

جیم ران خودساخته به داشتن نظم و انضباط بسیار اهمیت می دهد.

 

آثار جیم ران:

جادوی کارپاره وقت

پنج قطعه اصلی از پازل زندگی

هفت کلید طلایی ثروتمند

معجزه در درون توست

فصل های زندگی

فرزانگی

قاتل شما کیست ؟

دوازده ستون موفقیت

درس های زندگی و ….

جیم ران

سخنان او :

  • چالش رهبری قدرتمند تر بودن است ، اما خشن بودن نیست ، مهربان باش اما ضعیف نباش ، شجاع باش اما گردن کلفت نباش ، اندیشمند باش اما تنبل نباش ، فروتن باش اما ترسو نباش ، مغرور باش اما متکبر نباش ، شوخ طبع باش اما بی خرد نباش.

  • آرزو نکن که آن مشکل ساده تر باشد بلکه آرزو کن که خودت بهتر شوی . برای مشکلات کمتر آرزو نکن لکه برای توانایی های بیشتر خودت آرزو کن . آرزو نکن که با چالش های کمتری روبرو شوی بلکه آرزو کن خرد و تدبیر تو بیشتر شود.

  • همه باید سختی یکی از این دو را تحمل کنیم (انتخاب باشماست) سختی منظم بودن یا رنج ناشی از حسرت و افسوس.

  • انضباط پلی است بین اهداف و پیشرفت .

  • اگر نمی خواهید بیشتر از معمول ریسک کنید پس باید به یک زندگی معمول بسنده کنید.

  • روزها گرانقیمت هستند . وقتی که روزی را سپری می کنید به این معنی است که به یک روز کمتر برای زندگی کردن دارید پس مطمئن شوید که هرروز را هوشمندانه استفاده کنید.

  • انگیزه چیزی است که شما را وادار به شروع کار می کند . عادات چیزی هستند که شما را وادار به ادامه مسیر می کنند.

  • موفقیت چیزی جز چند کار منظم و مداوم بیشتر نیست که هرروز تمرین می شود.

  • راهی که همه می روند نروید . پیشرفت نمی کنید . جایی بروید که انتظارات و عملکرد بالایی از شما بخواهند.

 

مرگ او :

جیم ران در سال 2009 در کالیفرنیا براثر بیماری فیبرز ریوی بعد از 18 ماه مبارزه دارفانی را وداع گفت.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *