در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

دکتر جو ویتالی

دکتر جو ویتالی

دکتر جوزف ویتالی معروف به جو ویتالی نویسنده ، موسیقیدان ، سخنران و معلم معنوی اهل امریکاست او متولد شهر نیلز اوهایو است ولی اکنون ساکن تگزاس است.

او از پنج سالگی تمام آخر هفته ها و تابستان ها را کار کرده است و در دوران جوانی هم مطالعه و کتاب را منبع آرامش خود می دانسته است.
در جوانی ، به علت علاقه به تیم فوتبال دالاس کابویز و به خاطر درگیری با هیجانات و احساساتش تمام پس انداز چند ساله اش را که هزار دلار بود برداشته و به تگزاس سرزمین رویاها یش می رود.
او که در یک شهر کوچک زندگی کرده و آماده زندگی در یک شهر بزرگی مثل تگزاس نبود ، برای یافتن کار برای دستمزد زیاد جهت کار نویسندگی خود ، وارد یک شرکت نفتی می‌شود و تمام پس انداز خود را جهت ثبت نام به آن شرکت می دهد غافل از اینکه آن شرکت کلاهبردار بوده و بعد از دو هفته جمع می‌کند و می‌رود .

او تسلیم نمی شود وبا اینکه می توانست به شهر خود نزد خانواده اش برود ، تصمیم می گیرد در همان شهر بماند و قطعاً سختی‌های زیادی ، از جمله کارتون خوابی را تجربه می‌کند .
او در آن روزها یکی از سخت ترین شکست ها را تجربه کرده و  جزو شکاک ترین و منفی باف ترین آدم های شهر شده بود و آه نداشت که با ناله سودا کند ، سقفی هم بالای سرش نبود . از هر کسی قرض گرفته بود و اما چون از قبل در زمینه خودیاری مطالعاتی داشت ، روی خودش کار کرد . او با خواندن کتاب های متافیزیک و تفکر مثبت به سمت قانون جذب سوق داده شد . و بالاخره از این وضعیت نجات پیدا کرد .

کتاب جو ویتالی
او همیشه روی این بینش درونی خود که” یک روز نویسنده بزرگی خواهم شد که به مردم کمک می کند تا شاد و امیدوار باشند” تمرکز داشت و با تلاش بسیار به این مقصود خود رسید .
او می گوید:” اگر در یک در موقعیتی هستید که احساس خوشایندی و امنیت نمی کنید خواهش می کنم به خودتان یادآوری کنید . این اوضاع موقتی است و در کتاب عامل جذبش گفته است که این فقط واقعیت فعلی است و این واقعیت فعلی قابل تغییر است . با انجام آن چه می دانید و آنچه ضروری است می توانید به این تغییر کمک کنید اگر من توانستم ، شما هم می توانید .”
او هم می توانست مانند خیلی ها دست از همه چیز بکشد و دلسردانه خود را خلاص کند اما مقاومت کرد و زندگی سراسر جادو و جذابیت و موفقیت و شهرت را تجربه کرد .

دکتر ویتالی به دلیل حضورش در فیلم راز و نوشتن کتابهای عامل جذب وکتاب محدودیت صفر مشهور شده است ولی کتاب های دیگری هم دارد . وی هم چنین به موسیقی هم علاقه دارد و پانزده آلبوم به نام خودش منتشر کرده است .
کتاب “هر دقیقه یک مشتری زاده می شود” او در زمینه کسب وکار است وتازه ترین کتابش “همه چیز ممکن است “نام دارد .

 خلاصه

سر گذشت افرادی مانند جو ویتالی ،در طول زمان های مختلف ،تلنگری است برای افراد بهانه جو وسخت گیر که معتقدند کسانی که موفق هستند مشکلات ما را ندارند یا اینکه شانس به این جور افراد رو می کند و استثنا و خاص هستند . اگر واقع بینانه نگاه کنیم می بینیم که تنها تلاش و پشتکار و تحمل سختی ، همراه با ایمان به خود و خدا می تواند بدون در نظر گرفتن مکان جعرافیایی و موقعیت اجتماعی، هر انسانی را به سوی خوشبختی و کامیابی هدایت کند .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *