در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

دکتر وین دایر

دکتر وین والتر دایر ( نویسنده و سخنران انگیزشی در امریکا )

دکتر وین دایر

” به هر کاری دست زدید ، نیاز به خداوند و خدمت به مردم را در نظر داشته باشید . زیرا این شیوه ی زندگی معجزه آفرینان است….دکتر دایر”

 • دوران تحصیل وین دایر :

او در 10 مه سال 1940 در یکی از شهرهای آمریکا بنام اترویت  متولد شد . نام پدر او ملوین لایل و نام مادرش هزل آیرین بود . او بیشترین مدت نوجوانی خود را در پرورشگاه سپری کرد و در پایین ترین سطح اجتماعی بزرگ شد. دایر در دبیرستان دنبی تحصیل کرد . بعد از طی چهار سال با کلی تلاش به دانشگاه رفت . در طول تحصیل بخاطر مشکلات مالی کارهای مختلفی مثل چمن زنی ، صندوق داری و شاگردی در سوپرمارکت و پخش کردن روزنامه انجام داد . و در جوانی توانست یه کمک مدیتیشن اعتیادش را ترک کند . او می گوید که از ” رام داس ” که از نظر او بزرگترین و بهترین سخنرانان در دنیا است . و از او الگو گرفته و کلی درست آموخته است و رام داس را استاد عرفان خود می داند .

در جوانی و در سال 1958 در نیروی دریایی آمریکا 5 سال خدمت کرد و مدرک مشاوره اش را از دانشگاه وین اتیست دریافت کرد.

 • وضعیت کار و حرفه ی او :

وین دایر به عنوان مشاور دبیرستان دتیرویت و استادانی در دانشگاه سنت جان نیویورک شروع به کار کرد . و همزمان دانسته هایی که داشت را در روزنامه چاپ می کرد.و جهت کسب تجربه درمان های خصوصی انجام می داد. سخنرانی های موثری در مورد شیوه های تمرکز افکار منفی و انگیزشی انجام می داد که سبب جذب بسیاری دانشجو در کلاس هایش شد.

در این زمان به دکتر دایر پیشنهاد کردند تا تمام ایده هایش را جمع کند و بنویسد و نتیجه اش یک کتاب با عنوان ” قلمرو اشتباهات شما ” در سال 1976 چاپ شد . در ادامه تدریس را کنار گذاشت و به کار تبلیغات پرداخت و با حضور در کتاب فروشی ها و مصاحبه به فردی محبوب تبدیل شد و با اجازه از تلویزیون ملی دایر با دناهو و مروگریفین در برنامه های گفتگویی (گفتگو های شب ) و تاک شو ها حضور داشته باشد .

 • بخشش وین دایر :

وین دایر زندگی معنوی خود را در ” گذشت بی سابقه ” خود می دانست. او همیشه از ستمی که پدرش در حق مادرش و فرزندان خود کرده بود صحبت می کرد و از او عصبانی و متنفر بود . هنگامی که فهمید پدرش فوت شده قبرش را پیدا کرد و سر قبر او تصمیم به بخشش پدر گرفت و برای آرامش روحش دعا کرد . او گفت :

” شگفت آور و ناگهانی او را بخشیدم احساس کردم که تمام سد هایی که احساس خوشبختی ام را گرفته بودند در برابر نیروی عجیب بخشش شکسته شدند . پی بردم و دریافتم که هر انسانی که می بخشد خودش ، امکان پیشرفت به سوی رویاها و آرزوهایش را پیدا می کند . با بخشش ، خود فرد رها می شود . این رهایی بسیار بسیار نزدیک است . اگر هشیارانه و با زرنگی آن را خوب ببینیم. “

بعد ازآن بود که کمک به مردم را برای رشد کردن آغاز کرد و در نوارها و کتب علمی و عارفانه اش بسیاری از خوانندگان را طرفدار خود کرد . او کتبش را در فضای عرفان شرق ، گفته های قرآن و انجیل ، اشعار مولانا ، درعنوان دانش و روانشناسی جدید مکتوب می کند .

150830 wayne dyer pbs b80cc3fe531634c2ce388f3f5c8ff52e

 • قسمتی از کتاب خاطراتی از بهشت وین دایر :

” لوکینگ فور جوی می پرسد که روش عبادات معنوی شما در چه چیزی است ؟

دکتر وین دایر پاسخ می دهد : همیشه به ماجرای گاندی فکر می کنم . آنجایش که وقتی با قطار به دهلی نو می رفت . کاغذی به او دادند که پرسیده بودند : پیامتان چیست ؟

او به افراد بیرون از قطار گفت : زندگی من پیام من است . به عباداتم به صورت کاری که باید هر روز تکرار کنم نمی نگرم .

جیدو کریشنا مورتی می گوید : حقیقت یک مفهوم نیست . حقیقت زندگی روزانه ی من است . من همیشه  در عبادت هستم . عشقم نثار کسی است که با عجله در جاده ها از من پیشی می گیرد .عبادات روزانه ام بخشیدن عشق است . نه اینکه یک مسیحی ، یک مسلمان ، یهودی یا بودایی باشم بلکه سعی ام این است که شبیه مسیح ، بودا ، موسی و یا محمد (ص) باشم .”

 • کارها و افتخارات و کتب و آثار دکتر وین دایر :

او نویسنده ی کتب خودیاری و سخنران انگیزشی در امریکا بود . دکتر وین دایر در سال 1987 بهترین سخنران در ایالات متحده شد . در مجله watkins magzine  سومین انسان معنوی تاثیر گذار در کل دنیا معرفی شد . کتاب قلمرو اشتباهات شما با نام (چگونه شخصیت سالم تری بیابیم ؟ ) در سال 1976 با فروش بالای خود بالاترین  فروش را داشت . او کارهای خیر زیادی انجام داد مثل تاسیس صندوق کمک هزینه ی تحصیل و اهدای پول به آنها و …….

5942550 438

 • آثار او :

بیش از 30 عنوان کتاب منتشر شده که به بعضی از آنها اشاره می کنم :

 • قلمرو اشتباهات شما
 • سررشته ی زندگی خود را در دست بگیرید .
 • زندگی در آگاهی : کتاب صوتی
 • در تمام روزهای زندگیتان معجزه باشید
 • خردمندی روزها
 • چگونه شخصی نامحدود باشیم ؟
 • رازهای درون شما
 • برای هر مشکلی راه حل معنوی وجود دارد
 • مراقبه – روشی برای ارتباط آگاهانه با خدا
 • خود مقدس شما
 • افکارتان را تغییر دهید تا زندگیتان را تغییر دهید – زندگی در معرفت تایو
 • از بهانه ها خارج شو و……
 • کتاب خاطراتی از بهشت در سال 2015 آخرین کتاب او بود.
 • برخی از جملات تاثیر گذار ازاو :

” هرکس به دیگری زیانی برساند بیشترین زیان را خود خواهد دید زیرا هرکس در دادگاه  عدل الهی مسئول اعمال ناروای خویش است “

” تنها راه تغییر عادات ، تکرار رفتارهای تازه است “

“برای آغازهر تحول در خود ابتدا منبع تولید ترس و نفرت را در وجود خود شناسایی و ریشه کن کنید “

“دروغ انفجاریست در اعتماد به نفس تو “

” از مهمترین کارهایی که به عنوان یک آدم بزرگ می توانید انجام دهید این است که گهگاه به شادمانی دوران کودکی برگردید “

و…..

 • بیماری وین دایر :

او به زندگی خانوادگی اش اهمیت زیادی می داد  و همیشه در صفحات اجتماعی اش عکس های خانوادگی اش را می گذاشت . و زمانی که به بیماری سرطان خون خود پی برد در وبلاگش پیامی گذاشت :

“شاید این بیماری به نوعی پاسخ بدن من به زخم های روحی ام باشد . روابطی که در گذشته در آن شکست خوردم یا چیزهای شبیه به این موضوع . هرچه هست بدن همیشه می داند که چه کند و آن را در حد کمال انجام می دهد . “

 • مرگ :

و سرانجام دکتر وین دایر بعد از درمان سرطان خون در آگوست 2015 در سن 75 سالگی در مائوی هاوایی بر اثر حمله ی قلبی دنیا را برای سفر به ابدیت ترک کرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *