در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

راه هایی برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام

پیش گفتار

شبکه اجتماعی اینستاگرام در ابتدا یک ابزار برای به اشتراک گذاشتن عکس ها و حال و هوای کاربران با هم بوده است. اما امروزه به یک ابزار حرفه ای برای فروش و راه اندازی کسب و کار تبدیل شده است. با تبدیل شدن اینستاگرام به یک ابزار معرفی و فروش، نحوه استفاده از اینستاگرام نیز تغییر پیدا کرده است، شما نمی توانید کسب وکاری موفق بدون در نظر گرفتن این تغییرات داشته باشید. بنابراین باید به روز باشید و از تمامی موارد و قابلیت های آن اطلاع داشته باشید.

در این میان چیزی که باید بدانیم و از آن غافل نباشیم، این است که استوری خوب و تبلیغات درست می تواند موجب بیشتر دیده شدن و شناخته شدن ما شود و  لازم است با روش ها و ترفندهای افزایش بازدید استوری اینستاگرام آشنا شویم و بازدید استوری خود را افزایش دهیم و از این طریق پیج خود را بالاتر ببریم.

در این مقاله سعی داریم به این موارد بپردازیم.

با ما همراه باشید…

 

قدرت استوری را دست کم نگیرید!

 

به جرات می توان گفت که در حال حاضر استوری مهم ترین ابزار برای بالا بردن نرخ تعامل پیج اینستاگرام و معرفی محصولات و خدمات ما به دیگران، استوری می باشد؛ پس هرگز نباید قدرت آن را دست کم بگیریم!

در مقاله ای دیگر در این سایت راجع به استوری، بطور کامل صحبت کردیم؛ از تعریف آن تا نحوه گذاشتنش، تا مدل های مختلف آن و تا تنظیماتش. می توایند آن را از اینجا بخوانید.

ولی در این مقاله سعی داریم به مواردی بپردازیم که با استفاده از آن استوری هایمان را جذاب تر کنیم و به این وسیله به بالابردن آن کمک کنیم.

ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که قبلا استوری ها تنها از راه های زیر قابل دیدن بود :

 • برای افرادی که فالوور شما بودند و از طریق فید.
 • برای افرادی که مستقیما وارد پروفایل شما می شدند و حتی اگر فالوور شما هم نبودند در صورتی که  پیج شما عمومی بود، آن را مشاهده می کردند.
 • در حین مرور هشتگ ها.
 • در حین مرور موقعیت ها (Location).

ولی امروزه بازدید استوری های شما از طریق بخش جذابی در اینستاگرام به نام اکسپلور (Explore) نیز قابل مشاهده است.

پس منطقی بنظر می آید که ما تمام تلاشمان را بکنیم که استوری هایمان به اکسپلور هم راه پیدا کنند و از این طریق دیده شوند تا کمکی به بیشتر شدن پیجمان و کسب و کارمان، باشد.

 

 

راه های افزایش بازدید استوری

استوری اینستاگرام

استوری ها نقش بسیار پررنگی هم در تبلیغات دارند و از طرفی  افزایش بازدید استوری اینستاگرام نقش بسیار مهمی در افزایش تعداد فالوور ها و معرفی شما دارد. امروزه دیگر استوری اینستاگرام به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی در این شبکه اجتماعی محسوب می شود.

در این قسمت ما قصد داریم به مواردی بپردازیم که با رعایت آن ها شما می توانید به افزایش بازدید استوری خود (سین یا seen) کمک کنید.

 

1- از رنگ ها و عکس های زیبا بهره بگیرید.

از آنجایی که شبکه اینستاگرام بصری ست و از آغاز با به اشتراک گذاری عکس و ویدیو شروع به کار کرد پس در نظر گرفتن این مورد بسیار مهم می باشد.

ما هر چه بیشتر بر روی زیبایی ظاهری پست هایمان وقت بگذاریم احتمال وایرال شدن پستتمان بیشتر می شود. (viral به معنی ویروس می باشد و منظور از این مورد هم دقیقا به این معناست که پست ما مثل ویروس شروع به انتشار می کند. در این باره بیشتر صحبت خواهیم کرد.)

 

2- از هشتگ های مربوطه استفاده کنید.

بسیاری از کابران در اینستاگرام، هشتگ های خاصی را دنبال و بررسی می کنند. زمانی که شما هشتگی را در اینستاگرام جستجو می کنید، پست هایی که از آن هشتگ استفاده کرده اند را همانند صفحه اکسپلور مشاهده می کنید. در بالای صفحه نیز می توانید با زدن روی تصویر شاخصی که بنا به تشخیص اینستاگرام و بر اساس الگوریتم هایی که دارد (الگوریتم های اینستاگرام را در مقاله های آتی با هم بیشتر بررسی خواهیم کرد شاید هم در کتابی الکترونیکی به آن پرداختیم 🙂 !)، بعنوان تصویر شاخص یک هشتگ انتخاب شده، استوری هایی که از هشتگ مذکور استفاده کرده اند را بازدید کنید.

 

3- سئوال و نظرسنجی انجام دهید.

یکی از راه هایی که می توان انجام داد این است که از قابلیت های استوری همچون سئوال و جواب و نظرسنجی استفاده کرد و به این وسیله افراد را به تعامل بیشتر با پیج تشویق کرد و بازدید و نرخ تعامل کلی را بالاتر برد.

 

4- اکانت های مربوطه را تگ (منشن) کنید.

یکی از گزینه های استوری، امکان تگ، منشن یا مورد خطاب قرار دادن سایر کاربران اینستاگرام می باشد. استفاده از این گزینه چنانچه با خلاقیت تلفیق شود می تواند، آمار ویو استوری شما را افزایش دهد.

منظور از خلاقیت استفاده از روش های خلاقانه در بکارگیری از گزینه منشن در استوری است. برای مثال شما پیجی برای فروش لوازم آرایشی در اینستاگرام دارید. شخصی با تعداد فالوور بالا، یکی از لوازم آرایشی های شما را خریداری کرده و پستی منتشر کرده که در آن چیزی که از شما خریداری کرده را به تن دارد. زمانی که او را منشن می کنید، به احتمال بسیار زیاد از استوری شما بازدید می کند و همین کافی است تا اینستاگرام استوری شما را به فالوورها و کاربرانی که به شکلی با پیج اودر ارتباط هستند، پیشنهاد دهد.

 

5- از برچسب های مکانی (لوکیشن) استفاده کنید.

یکی دیگر از روش های ساده اما کاربردی در جهت افزایش بازدید استوری اینستاگرام، استفاده از موقعیت مکانی یا همان لوکیشن (Location) است. همانند هشتگ، در زمان مرور پست هایی که توسط منتشر کننده موقعیت گذاری شده، تصویر شاخصی شامل استوری هایی که از یک موقعیت مکانی در آنها استفاده شده، قابل رویت می باشد.

بسیاری از کاربران اینستاگرام، تمایل دارند تا پست های بر اساس موقعیت جغرافیایی را مرور و استوری های مرتبط با آن لوکیشن خاص را نیز مشاهده نمایند. استفاده از لوکیشن نیز می تواند به افزایش بازدید استوری شما کمک نماید.

 

6- پیوسته استوری ارسال کنید.

سعی کنید حتما و روزی حداقل چهار پنج بار استوری بگذارید چرا که استوری برخلاف پست راحت تر می باشد و شما می توانید از هر مطلبی در استوری هایتان استفاده کنید. پیشنهاد می کنم حتی از موضوعاتی که مرتبط با پیجتان نیست نیز در استوری هایتان استفاده کنید، مخصوصا موضوعات فان و جالب.

 

7- به پیام های دایرکت پاسخگو باشید.

برای افزایش فالوور و افزایش بازدید استوری باید داد و ستد کنید. یعنی باید یک چیز خوب به آدم ها بدهید تا آنها نیز در عوضش به استوریتان ری اکشن نشان دهند یا پاسخی دهند.

زمانی با پیام های دایرکت خود درگیر می شوید و به آنها پاسخ می دهید، نه تنها پیامی را برای فالوور خود ارسال می کنید بلکه چون یک شخص حقیقی در پشت حساب وجود دارد و شما به بازخورد آنها گوش می دهید، علاوه بر آن ارتباط ساده می توان گفت که شما تعامل طولانی مدت کاربران با استوری اینستاگرام خود را نیز بهبود می بخشید.

متاسفانه بسیاری از صفحه های اینستاگرامی به دایرکت هایی که از استوری های شان دریافت می کنند پاسخگو نیستند و همین باعث می شود مخاطبان خود را به مرور از دست بدهند. اگر شما هم اینطور هستید تلاش کنید بسیار کوتاه یا نهایتا با ارسال یک استیکر جواب کاربران خود را در پاسخ به استوری های اینستاگرام تان بدهید.

 

خُب 

اینم توضیحات و راه هایی برای افزایش بازدید استوری که امیدوارم  براتون مفید باشه و ازش استفاده کنید. اگه شما هم راه دیگه ای میشناسید که من توی این موارد بهشون اشاره نکردم حتما تو نظرات همین پست بگید تا همه ازش استفاده کنن.

 تا مقاله های بعدی…

با ما همراه باشید حتما.

دیدگاه کاربران
 • مهران 1 اسفند 1398

  مرسی واقعا بکارم اومد

  • زینب ابراهیم پور 14 اسفند 1398

   خواهش میشه. مرسی از توجه شما ^_^

 • مهران 1 اسفند 1398

  مرسی واقعا بکارم اومد

  • زینب ابراهیم پور 14 اسفند 1398

   خواهش میشه. مرسی از توجه شما ^_^

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *