0

زندگی نامه مت مولنوگ

مت مولنوگ

مت چارلز مولنوگ(Matthew Charles Mullenweg)، در سال ۱۹۸۴ در شهر هیوستون تگزاس متولد شد. مت مولنوگ در حوزه توسعه وب فعالیت می‌کند. علت شهرت او راه‌اندازی و پایه‌گذاری سیستم مدیریت محتوای متن باز وردپرس می‌باشد.

متمولنوگ دز دبیرستان هنرهای تجسمی تحصیل کرده است. او رشته علوم سیاسی در دانشگاه هیستون تحصیل می‌کرد، اما در سال ۲۰۰۴ ترک تحصیل کرد که بتواند در شرکت CNet مشغول کار شود.

در سال ۲۰۰۳ مت مولنوگ به همراه مایک لیتل پروژه b2 را شروع کردند، ایده‌ی سیستم b2/cafelog وقتی که مت مولنوگ در سفر واشنگتون بود  به ذهن مت مولنوگ خطور کرد، تا بتواند تصاویر خودش را به اشتراک بگذارد.و مت مولنوگ بر این موضوع که وبلاگی را بر پایه استانداردهای سازگار با وب ایجاد نماید. بعد از مدت کمی توسعه دهنده اصلی b2، میشل والدریگی به گروه دونهفره آنها پیوست. پروژه b2 اساس و بنای وردپرس است. در سال ۲۰۰۵میلادی مت مولنوگ شرکت اتوماتیک  که پشتیبان وردپرس و اسکمیت بود، را راه‌اندازی کرد. مت مولوگ در سال ۲۰۰۴ در شرکت CNet بر روی وردپرس کار می‌کرد و از هیستون به سانفرانسیسکو منتقل شد، اما بعد از مدتی از شرکت سی نت هم خارج شد تا تمام وقت خود را بروی وردپرس و توسعه آن قرار دهد.

یکی ازعلت‌های مهم موفقیت ورد پرس را افزایش قیمت رقیب وردپرس (مووبل تایپ) می‌توان اعلام کرد. که باعث روی آوردن مخاطبان به وردپرس شد. مت مولنوگ در راستای پیشرفت و توسعه وردپرس تلاش‌های بسیاری را انجام داد.

در سال ۲۰۰۷ یکی از مجلات معتبر، مت مولنوگ را به عنوان شانزدهمین فرد مهم اینترنت معرفی کرد.

مت مولنوگ معتقد است که هر شخصی می­تواند در خانه خود مشغول به کار باشد و حتی بازده کار در خانه بیشتر از شرکت است و به همین علت کارمندان او در سراسر جهان هستند. او معتقد است که این امر باعث می‌شود تا از عقاید تمام ملیت‌ها و اقوام برای توسعه کار استفاده کرد، چون نظرات هر ملیت با توجه به آموزش‌ها و فرهنگ‌ها متفاوت می‌باشد.

مت چارلز مولنوگ بنیان گذار وردپرس

زندگی روزمره مت مولنوگ

مت مولنوگ فردی سحر خیز است. حداقل یک ساعت بعد از بیدار شدن از خواب به مانیتور نگاه نمی‌کند، او مواد کافئین دار نمی‌خورد چون معتقد است زندگی به اندازه کافی برانگیزه‌کننده است. و قرارهای ملاقات خود را زودتر از ساعت ۱۱ نمی‌گذارد.

او علاقه خاصی به مطالعه دارد و یکی از طرفداران کیندل است و هر روز را با مطالعه شروع می‌کند. مت مولنوگ بیشتر کارهای خود را در منزلش انجام می‌دهد.

او در مجبور است در سفر باید و برای ثبت خاطراتش از دوربین استفاده می‌کند. و خاطراتش را برای خودش می‌نویسد و کمتر آن‌ها را انتشار می‌دهد. چون کارمندان مولنوگ در سراسر جهان هستن بیشتر هر کدام در تایم متفاوتی مشغول کار می‌شوند و مت مولونگ برای جبران کمبود خواب از خواب‌های کوتاه ۲۰ دقیقه در طول روز استفاده می‌کند.مت مولنوگ با طرفداران وردپرس ملاقات می‌کنئد و  با آن‌ها وقت خود را می‌گذراند. او دوست دارد وردپرس مانند گوگل و آمازون و … شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *