در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

قهرمان زندگی خودت باش

شاید فردی معنای زندگی خودش را در فرزندش ببیند، شاید در کمک به دیگران و به همین ترتیب هر کس در این دنیا برای خود معنایی چه کوچک و چه بزرگ در نظر می‌گیرد. اما تصور کنید در این دنیا هیچ هدف و معنایی برایتان وجود نداشته باشد؟ اصلا می شود  تا پایان عمر بدون هیچ معنا و رسالتی زندگی کرد.

بارها و بارها آمارهایی تکان دهنده از خودکشی، اعتیاد و … در دنیا منتشر می‌شود که یکی از علت‌های آن نبود رسالت و معنایی خاص در زندگی این افراد هست. البته ما قرار نیست که به خاطر ترس از خودکشی یا اعتیاد برای خودمان رسالت پیدا کنیم بلکه ما برای داشتن یک زندگی پر از انگیزه و همراه با آرامش نیاز به داشتن رسالت و معنایی در زندگی هستیم.

قهرمان زندگی خودت باش

قرار نیست سوپرمن باشید:

فقط باید قهرمان زندگی خودت باش

ممکن است هر کس رسالت واقعی خود را پیدا کند در نظر دیگران بدرخشد و کم‌کم بر سر زبان‌ها بیافتد اما عکس این قضیه صادق نیست یعنی . بیایم باهم یک مثال بررسی کنیم. فرض علی یک فردی هست که پس از تحقیق  و خودشناسی و مطالعه به این نتیجه رسید که رسالت واقعی او آموزش دادن به دیگران است و بنابراین شغل معلمی را برمی‌گزیند. از طرفی از درون میل به خدمت به دیگران دارد و درواقع یکی از مهم‌ترین ارزش‌های او خدمت کردن است.

او با شغل معلمی در یک روستای دور افتاده شروع به تدریس می‌کند و سال هاست در آنجا می‌ماند. درواقع او نه‌تنها از کار خود پشیمان نیست بلکه آرامش عمیقی در درون او شکل‌گرفته است. به نظر شما چند درصد افراد جامعه علی را می‌شناسند؟ تقریبا چند ده نفر از اطرافیان و شاگردانش، اما نیاز هست که او به خاطر خدمات ارزشمندی که سال هاست انجام داده مورد تقدیر و معرفی به جامعه قرار گیرد هر چند که او نیازی به این کار ندارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *