در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

معاملات کد به کد

چگونه بتوانم معاملات کد به کد را تشخیص بدهم؟

همانطور که میدانید سهامداران در بازار بورس اوراق بهادار، اعم از حقیقی و حقوقی، دارای یک کد معاملاتی هستند. ولی سهامداران حقوقی چندین کد حقیقی هم برای انجام معاملات خود دارند. با استفاده از این کدها می‌توانند سیگنال‌های خرید یا فروش صادر کنند که اگر تابلو خوانی را یاد گرفته باشید این تحرکات را متوجه خواهید شد.

 چه زمانی سیگنال خرید صادر میشود؟

سیگنال خرید وقتی صادر می‌شود که سهامدار حقوقی با کد حقوقی خود شروع به فروش سهم می‌کند و با کد حقیقی خود شروع به خرید می‌کند در این صورت قیمت افت می‌کند. چرا؟ چون فشار فروش بالا میرود قیمت ارزان میشود. قیمت که افت پیدا کرد مجدد با استفاده از کد حقوقی شروع به خرید سهم در بازار کرده تا جایی که قیمت سهم در بازار افزایش یافته و در نهایت بعد از رشد قیمت با کد حقیقی اقدام به فروش سهم می‌کند و به‌این‌ترتیب سود خوبی نصیب کد حقیقی خریدار می‌شود. همین حالت در جهت منفی و در هنگام کاهش قیمت نیز وجود دارد و می‌تواند در عرض چند ثانیه حجم معاملات را به‌شدت افزایش دهد.

نکته:

زمانی که کد به کد میشود حجم معاملات آن روز از میانگین حجم معاملات در ماه افزایش می یابد این به من یک سیگنال میدهد که احتمالاً خبرایی در شرکت هست و حقوقی داره جمع میکنه و کد به کد میشه. البته کد به کد به هدفهای مختلف صورت میگیرد که در مبحث کد به کد کامل به آن میپردازیم

جهت دیدن معاملات کد به کد از سایت tsetmc قسمت اطلاعات تکمیلی گزینه ریز معاملات را انتخاب کنید به شما نمایش میدهد.

کد به کد 2

این هم یک نمونه از کد به کد کردن (هر گاه به این صورت که  در یک زمان خاص با یک حجم مشخص و قیمت مشخص انجام شده یعنی کد به کد شده است)

کد به کد 2

 

انواع کد به کد در بورس

کد به کد کردن به صورت‌های مختلف می‌تواند انجام شود که شامل کد به کد از حقیقی به حقیقی، از حقوقی به حقیقی، از حقوقی به حقوقی و از حقیقی به حقوقی است.

 

سیگنال خرید:

  • فروش با کد حقوقی و خرید با کد حقیقی در محدوده‌های حمایتی

(هدف: حرکت رو به رشد در سهم)

(یعنی زمانی که قیمت به یک کف حمایتی میرسد اگر حقوقی حمایت کند از ریزش بیشتر سهم جلوگیری میکند و سهم شروع میکند به رشد پس اینجا دیگه خواستی بخری بخر چون بیشتر از این نمیریزه)

 

سیگنال فروش:  

  • فروش با کد حقیقی و خرید با کد حقوقی در محدوده‌های مقاومتی

(هدف: خالی کردن و فروش سهم)

(یعنی زمانی که قیمت به یک سقف مقاومتی میخورد و سهامدار عمده این بار با کد حقیقی اش خارج میشه و زیاد میفروشه که اصطلاحاً میگویند خالی کرده و سهم شروع به ریزش میکند)

 

  • خرید و فروش با کد حقوقی

اهمیت موقعیت حمایتی سهم

موقعیت حمایتی یعنی اینکه حقوقی خرید و فروش میکند تا حمایت کند تا سهم بیشتر از این نریزد.

 

  • خرید و فروش با کد حقیقی

اهمیت موقعیت مقاومتی سهم

موقعیت مقاومتی یعنی اینکه حقوقی احساس میکند که الان سهم خورده به یک  مقاومت و احتمال اینکه عرضه زیاد باشد زیاد است و اینجا حقوقی با کد حقیقی اش دست به کار میشه و شروع به خرید میکند و در برابر فشار فروش می ایستد و نمیگذارد سهم برای روزهای دیگر هم ریزشی شود . چون اگر حقوقی حمایت نکند ممکن است که سهم تا چندین روز ریزش شدید داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین حالت‌های قیدشده حالت کد به کد کردن در سهم از حقوقی به حقیقی است.

 


لینک های مرتبط

تابلوخوانی  – ضرورت آموزش تابلو خوانی – تابلوخوانی سربرگ در یک نگاه – تابلو خوانی سربرگ بورس اوراق بهادار تهرن – تابلو خوانی سربرگ فرابورس ایران تابلو خوانی سربرگ بورس انرژی تابلو خوانی سربرگ کدال – تابلو خوانی سربرگ صندوقهای سرمایه گذاری – تابلوخوانی سربرگ بورس کالا – تابلو خوانی ابزارهای سایت tsetmc – تابلو خوانی دیده بان بازار – تابلو خوانی بررسی سهام 1 – تابلو خوانی بررسی سهام 2 – الگوی تیک صعودی در تابلو 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *