در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

موفق اتومات ۱ ( Successful automaton 1 )

مهمترین و یژگی موفق اتومات

مقدمه

از آن جا که سیر فعالیت ثمر بخش هر انسان از جمله موفق اتومات بر اساس و یژگی مهمی چون رشد تفکر و تمرکز بر اندیشه های مثبت شکل می گیرد و این خصوصیت مهم ترین بخش زندگی او را در بر  می گیرد،تصمیم گرفتم آن را در مقاله ای جداگانه با نام مهمترین ویژگی موفق اتومات بنویسم باشد که برای کسانی که می خواهند در مسیر موفقیت گام بردارند، مفید فایده واقع شود.

تعریف موفق اتومات

کسی است که عادت های انسان های موفق با تکرار و تمرین فراوان ، به ضمیر نا خود آگاهش منتقل شده و ضمیر ناخودآگاه  او کنترل و فرمانده ی اراده و بخش خود آگاهش را ، به طور اتو ماتیک  و خودکار ، در اختیار گرفته و در جهت رشد و تعالی و موفقیت به پیش می برد. موفق اتومات کسی است که به طور خودکار ،  رویه مند ،برای رشد ، تعالی و بلند شدن خودش قدم برمی دارد.

رشد و تعالی و موفقیت

مهم ترین خصلت های موفق اتومات

تفکر رشد و تمرکز بر افکار مثبت

_ موفق اتومات ، کاملا آکاه است ، هر روز چیز جدیدی  می آموزد زیرا می داند ، یادگیری مداوم حداقل شرط لازم برای دستیابی به موفقیت در هر زمینه ای است که در آن فعالیت می کند ، بسیار علاقه مند به یادگیری و ترقی و تعالی درزندگی فردی و اجتماعی خود است و برای افزایش توانمندی های خود دائما” در تکاپوی آموختن مهارت های جدید، می باشد

_ او خلاق و ایده پرداز است ، دائما” افکارش  تازه به تازه ،و نو به نو می شود  و مدل عوض می کند و به رنگ و قالب جدیدی جلوه گر می شود .

_  ذهنیتی سرشار از فراوانی  و مثبت اندیشی دارد،به مهارت ها وتوانایی های خود اعتماد کامل دارد و به کمبودها و افکار و افراد منفی نمی اندیشد زیرا ذهنیت کمبود و منفی نگری،زندگی او را با ترس همراه می کند و ترس انسان را از حرکت و تلاش باز می دارد و منجر به شکست می شود. درحالی که در او ترس از شکست،راه ندارد که در ادامه به آن خواهم پرداخت.

_  به جای تمرکز بر کمبودها ،به نعمت های سرشار الهی توجه کرده و نیمه پر لیوان را می بیند و تمرکزش بر،داشته های خود و نقاط مثبت افراد است. بر روی حل مسئله و حل مشکل و چگونه برداشتن مانع تمرکز دارد نه بر روی مانع و مشکل،ازطریق تفکر رشد راهی برای مقابله با موانع پیشرفت و موفقیت پیدا می کند. به راه حل موانع و مشکلات می اندیشد و چاره آن را می یابد.

آنتونی رابینزمی گوید:  “یکی از موانع پیشرفت توقعاته و راه حل اون سپاسگزاریه،

اگه زندگیتون سرشار از شور و اشتیاق و سر زندگی باشه ،ا گه اکثر اوقات در زندگی تون حال خوبی داشته باشید حالت انرژی فراوان، نیازی نیست کسی روی موفقیت شما کار کنه چون شما انرژی بی حد و حصری دارید و این یک انرژی از سر اجبار نیست بلکه یک انرژی خود جوشه که در شما جریان پیدا می کنه چون شما زنده اید چون شما  قدر می دونید، تنها راه فرار از این حالت مزخرف، متوقع بودن از دیگران، پیدا کردن چیزی به نام شکر گزاریه و تنها راه فرار از اون اینه که به توقعات مون خاتمه بدیم توقعاته که تفاوت ایجاد می کنه توقعات مانع لذت بردن میشن شکرگزاری رو جایگزین توقعات خود کنین و در اون لحظه زندگی شما تغییر پیدا می کنه. “

_ استیو جابز ترس از شکست و از دست دادن را یکی از موانع  موفقیت دانسته ، می گوید :

“فکر کنید امروز آخرین روز زندگی تون باشه چکار می کنین ؟ همون کاری رو می کنین که قلب تون بهتون می گه ، تغییر چون همه  انتظارات بیرونی ، همه  افتخارات ، همه ترس از شکست ها و تحقیر شدن ها ، در سایه مرگ از بین میرن و تنها چیزی باقی می مونه که واقعا” مهم باشه اگه می خواید تو این دام نیوفتیدکه چیزی برا از دست دادن دارید کافیه به خود تون یاد آوری کنین به زودی خواهید مرد همین الآنشم چیزی ندارین پس دلیلی نداره راه قلب تون رو دنبال نکنین. “

خطر و ریسک کار

موفق اوتو مات بر این عقیده است که :

هیچ یک از ما برنده یا بازنده به دنیا نیامده ایم ،خودمان انتخاب می کنیم که در کدام دسته باشیم .        موفق ها خودشان تصمیم می گیرند و از میان گزینه های  موفقیت یا شکست ، موفقیت را انتخاب می کنند برای موفق شدن ، نبوغ یک در صد و تلاش و پشت کار نود و نه درصد موثر است . موفق اوتومات در پرتو عزت نفس و تکیه بردانش ، مهارت ها و توانایی های خود با شهامت و بدون ترس از شکست، به استقبال کارهای نو و خلاقانه می رود و بر این باور است که تا خطر و ریسک کار های بزرگ را به جان نخرد لذت پیروزی را نخواهد چشید.

_ روی تمرین و کار های امروزش تمرکز می کند نه فردا ، چون فردا امروزه و فردا هیچ  وقت نمیاد.

_ روی مراحل و روند انجام کارش متمرکز است.

_  ذهن هشیارش را روی چیز هایی تمرکز می دهدکه به آن ها اشتیاق و اقتدار دارد و نقطه قوت و قدرت وی محسوب می شوند .( برایان تریسی _ با اندکی تصرف )

خلاصه و چکیده مقاله

موفق اتومات بر اساس تفکر رشد و تمرکز بر اندیشه های مثبت ، در پرتو عزت نفس و تکیه بر خود ،  با شهامت ، تمام تلاش خود را در جهت رسیدن به اهدافش و موفقیت به کار می گیرد و لحظه ای از پا نمی نشیند.

امیدوارم این مقاله برای شما خواننده گرامی مفید و راهگشا بوده باشد.

چنان چه نظر،پیشنهاد و یا انتقادی دارید خوشحال می شوم برای من بفرستید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *