در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

موفق اتومات ۲ ( Successful automaton 2 )

ویژگی های موفق اوتومات  ۲

مدیریت زمان

_ قدر بزرگ ترین سرمایه ، یعنی عمر را خیلی خوب می داند و به بهترین وجه ممکن از آن  استفاده می کند. وقت خود را در اختیار هر کس و هر تفکر و ایده ای قرار نمی دهد و به مدیریت زمان قائل است ، یعنی کارهای بیشتری را در زمان کمتری انجام می دهد تا زمان بیشتری برای گذراندن، با کسانی داشته باشد که دوست شان دارد چون انجام این کارها حس بهتری به او می دهد ، چرا که اگر شما مدیریت زمان نداشته باشد ، هیچ وقت، زمان کافی برای این گونه کارها نخواهد داشت .¹او برای رسیدن به اهدافش به چشم انداز زمانی قائل است .

داشتن هدف های بزرگ و عالی

داشتن هدف های بزرگ و عالی

_ او در مسیر موففیت است و با انسان های بزرگ و موفق حشر و نشر دارد ، همیشه درباره ایده ها صحبت می کند تا آدم ها ،او نگاهش به قله است و بیشتر درباره ایده ها و اندیشه های موفقیت و انسان های موفق سخن می گوید و با تشکیل اتاق فکر ، از هم فکری ایده پردازان برای دستیابی به آن آرمان ها بهره  می برد ، بر عکس نا موفق ها که بیش تر در باره آدم ها و مسائل غیر ضروری و کم اهمیت و پیش پا افتاده صحبت می کنند و در تصمیم گیری ها دچار خود رایی هستند .

موفق اتومات تمرکزش بر روی موفقیت و برنده شدن است . برای پول کار نمی کند ،بلکه پول برای او کار می کند و با به تعویق انداختن لذت ها و هدف های کوچک و بی ارزش ، به هدف هایی بالاتر از رفاه ، ثروت ، شهرت و حتی موقعیت اجتماعی می اندیشد ، به هدف هایی نظیر کار آفرینی ، خشنودی خود، شادی و نشاط درونی و اجتماعی، سلامتی خود و جامعه و … و بالاتر از همه بیشتر رضایت خداوند را درنظر دارد.

 پشتکار و سخت کوشی

_ او هم چون اکثر انسان های موفق از صفر و با دست خالی شروع کرده ، و هرگز بی خیال نمی شود وبا تلاش و کوشش بسیار و شور و اشتیاق وصف نشدنی ، آن قدر ادامه می دهد که مهارت لازم ،کاملا” در اختیارش قرار بگیرد و به اصطلاح انجام آن کار برایش اتوماتیک و غیر ارادی شود و ضمیر ناخودآگاهش فرماندهی کار را به عهده بگیرد و کار های دلخواهش به آسانی انجام شود حتی اگر بار ها شکست را تجربه کند چون می داند . شکست لازمه پیروزی است ، شکست پل پیروزی است ، موفق ها بارها و بارها طعم تلخ شکست را چشیده ، و در مقابله با سختی ها ، چالش ها و بحران ها تاب آورده اند تا توانسته اند به پیروزی برسند .

_ مایکل جردن بزرگترین بسکتبالیست معروف آمریکایی درجواب کسانی که از او پرسیدند تو چه طور تونستی این کار رو بکنی می گوید : “شما فقط به موفقیت ها اشاره کردین  ولی من برای این که بزرگترین بسکتبالیست تاریخ بشم بیش از ۹ هزار پرتاب اشتباه داشتم ، ۹ هزار بار توپ هایم گل نشد .”پس این یعنی چی ؟ یعنی اون یه بازنده ست ؟ اصلا” این طور نیست ، ولی اون ۹ هزار بار شکست خورده ، می دونی یعنی چی؟ ما همه شکست می خوریم ، تو برای بالا رفتن از نردبان موفقیت ، باید شکست بخوری ، آدم موفقی وجود نداره که تو زندگیش ، شکست نخورده باشه ، شکست خوردن عیبی نداره ، مشکل موقعیه که تو شکست بخوری و همون پایین بمونی ، هرکسی اون پایین بمونه یه شکست خورده ی تموم عیاره ، ولی موفق ها ، شکست می خورن ، ولی بلند میشن ،  بارها و بارها شکست می خورن ، ولی دوباره بلند میشن ، چیزی که مهم اینه که تو باید دوباره بلند بشی ، و به راهت ادامه بدی.

اهمیت دادن به ورزش

 نظم و دیسیپلین

_ تهیه فهرست کارهای روزانه ، یکی ازعادت های موفق اتومات است که در آن مشخص می کند که دوست دارد زندگی اش چگونه جلو برود؟

_ این فهرست به او کمک می کند تا هدف های خود را در آن نوشته ، و استراتژی لازم برای رسیدن به آن ها را طراحی و مراعات کند . همچنین می تواند  ایده های بداهه ای که به ذهنش می آید را در آن یادداشت کند و آن ایده ها را به واقعیت مبدل سازد ، کار هایش را در اولین فرصت ممکن انجام می دهد.

_  او قدرت دادن و تقویت عادت ها را ، که نقش بسیار موثری می تواند در روند تثبیت اوتوماتیک موفقیت در افراد بازی کند،  در راس برنامه های خود قرار می دهد .

_ موفق اتومات ، رویه مند ، روال مند و به اصطلاح روتین است ، یعنی کار هایش را به ترتیب ، در هر روز انجام می دهد ، مثلا” برای مطالعه ، موبایلش را سایلنت می کند و به اهل خانه می گوید ، نیم ساعت برای مطالعه نیاز به تمرکز دارم ، و پیش از آن ، کاغذ و قلمی آماده  کرده ، و در پایان خلاصه مطالعه اش را یادداشت می کند.

_ اهمیت دادن به ورزش و شور و اشتیاق به انجام کار ‌،همیشه ورزش می کند تا ذهنی قوی و فعال داشته باشد . و بر این باور است که یک بدن قوی می تواند یک ذهن قوی را بسازد چنانچه امام علی علیه السلام می فرماید : العقل السلیم فی جسم السلیم   “عقل سالم دربدن سالم است.”

شور ، اشتیاق و علاقه زیاد به کار

_ از آن جا که کار مورد علاقه خود را انجام می دهد و انگیزه کافی برای انجام آن دارد آن را با شور و اشتیاق فراوان انجام می دهد ، و نه تنها دچار رنج و زحمت نمی شود ، بلکه در مراحل مختلف ، از کار خود لذت برده و هر روز آن را با شادی و نشاط بیشتری انجام داده و هر روز به عشق ، علاقه ، شور ، انگیزه و اشتیاقش برای سعی و تلاش بیشتر افزوده می شود و این خوشحالی باعث تجدید قوای جسمی و روحی او شده و بر خلاقیت کاری و موفقیت هر چه بیشترش نیز، می افزاید . و به همین دلیل امام علی علیه السلام می فرماید : “بزرگترین تفریح کار است .”

خلاصه

موفق اتومات کسی است که با چشم  انداز به آینده و لحاظ هدف های بزرگ و متعالی  و تکیه بر و یژگی هایی چون : مدیریت زمان ، نظم و دیسیپلین ، سخت کوشی و پشتکار ، تکرار  و تقویت عادت ها و روتین بودن، و شور و اشتیاق به کار ، در حوزه  مهارت های رشد و توسعه فردی، برنامه هایش  را به سوی موفقیت غیر ارادی و خودکار به پیش می برد.

پ ن ۱- برایان تریسی (بااندکی تصرف)

امیدوارم این مقاله برای شما خواننده گرامی مفید و راهگشا بوده باشد.

چنان چه نظر،پیشنهاد و یا انتقادی دارید خوشحال می شوم برای من بفرستید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *