در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

نصب هاست مجازی xampp

سرور-مجازی-اگزمپ

نصب هاست مجازی xampp

اگر شما جزو کسانی هستید که فعلن نمیخواهید هزینه کنید تا سایت ساختن رو یاد بگیرید و میخواهید به صورت آفلاین یاد بگیرید باید چه کار انجام بدهید؟ حالا من یادتون میدم که چه کار کنید

همونطور که میدونید به حالت واقعی باید دامنه رو به ثبت برسونید و هاست بخرید و بعد وردپرس را نصب کنید و ادامه ماجرا، ولی به حالت مجازی شما نیاز نیست دامنه رو به ثبت برسونید یا هاست بخرید ولی هم دامنه رو نیاز دارید وهم هاست رو تا بتونید وردپرس را نصب کنید

جهت این منظور باید برنامه xampp  رو نصب کنید که هاست را برای شما شبیه سازی میکند، دقت کنید که این هاست های مجازی شبیه هاست های واقعی کنترل پنل ندارند.

همانطور که میدانید صفحات وب برای دیده شدن نیاز به وب سرویس دارند که قبلا هم گفته بودم وب سرویس مثل یک کارگزار بورس است همانطور که کارگزاری واسط بین بازار بورس و مشتری است وب سرویس هم نقش واسط کاربر با سرور دارد. یعنی هر کاربری که صفحه ای از سایت شما را درخواست میکنه وب سرویس این درخواست را دریافت میکند و بعد از یافتن صفحه درخواست شده برای کاربر ارسال میکند پس در این بین شما دیگر نقشی ندارید بلکه این وب سرور هست که داره برای شما کار میکنه و شما فقط یک بار این بنیاد را راه اندازی کردید و این وظیفه مهم را به عهده وب سرویس قرار دادید.

در حالت مجازی که با xampp بالا اومدیم وب سرویس ما apache است. برای اینکه این سرویس دهنده فعالیتش را شروع کنه از (نوار کازیه در قسمت نوار وظیفه) برنامه xampp را باز کن و دکمه start مقابل apache  را بزن.

بنابراین xampp هاست و apache  سرویس دهنده ما می باشد.

سرور-مجازی

 

 

چکیده: می توانید با نصب xampp هاست مجازی داشته باشید و دقیقا مانند هاست واقعی است

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *