در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

کمتر کار کنید، بیشتر پول در بیاورید یا (راهکارهایی برای پول درآوردن هوشمندانه)

آخرین ویرایش: 22دی98

مقدمه:

به راستی اگر ثروتمند شدن در بیشتر کار کردن خلاصه می شد, در لیست ثروتمند ترین افراد دنیا، اسم کارگران معدن را می دیدیم; یا حتما آقای بیل گیتس خیلی بیشتر از 24 ساعت در روز کار می کرده؟!!..
در واقع ثروتمندان, ثروت خود را از راه بیشتر کار کردن بدست نمی آورند بلکه آنها طور دیگری کار می کنند. طور دیگر یعنی هوشمندانه.

کارهوشمندانه

کارکنید اما نه به سختی:

زمانی مرسوم بود می گفتند تا سخت کار نکنید و دود چراغ نخوریدبه جایی نمی رسید. البته ما منکر تلاش و پشتکار نیستیم,قطعا اگر در زندگی بی هدف باشید,تا اواسط روز بخوابید و تا نیمه های شب فیلم و فوتبال تماشا کنید به جایی نمی رسید;اما اگر 10 سال بدون هیچ پیشرفتی در یک کارخانه یا سوپر مارکت کارگری کنید و فقط با همان درامد زندگی کنید هم توفیق چندانی ندارید.

کار کنید اما نه سرسختانه

5قانون کاربردی برای کار هوشمندانه:

1. قورباغه ات را قورت بده:

برایان ترسی در کتاب قورباغه...می گوید: اگر اولین کاری که در روز انجام می دهید,سخت ترین کار باشد تا پایان روز خیالت راحت است که کار سخت تری نداری در واقع تمام کارها به چشمت راحت و آسان می اید.

 

2. از قانون پارتو کمک بگیرید.(80/20):
طبق این قانون80% موفقیت شما نتیجه ی20% از تلاش شماست.همواره فعالیت های خود را روی این 20%متمرکز کنید. این را در نظر داشته باشید که همواره فعالیت زیاد مساوی با نتایج عالی نیست. الزاما هرکس بیشتر کار کند بهترین کارمند محسوب نمی شود.

3. قانون پارکینسون:
این قانون می گوید هرکاری تا زمانی طول می کشد که برای ان تعیین شده.پس مهلت پایان تعیین کنید بعد می بینید کاری که قرار بود در یک هفته انجام شود در یک روز و کاری که قرار بود در یک روز انجام پذیرد در دوساعت براحتی تمام می شود.
این را در نظر داشته باشید که همواره فعالیت با نتایج فرق می کند. الزاما هرکس بیشتر کار کند بهترین کارمند نیست. کافی نیست که مشغول باشیم; بلکه سوال این است که مشغول چه چیزی هستیم.

4. قانون 2 دقیقه:
استاد ژان بوقوسیان در قانون 2 دقیقه می گوید.
کارهای زیر 2 دقیقه را شناسایی کرده و بلافاصله بدون فکر,نوشتن و برنامه ریزی، آن را انجام دهید. اینکار شدیدا شمارا عملگرا میکند و درمورد کارهای بزرگتر آن را به قسمت های کوچکتر تقسیم کرده و هر قسمت را در 2 دقیقه سریع و بی فوت وقت انجام دهید. حال اگر بیشتر از دو دقیقه طول کشد ایرادی ندارد گاها میبینید کار هایی که فکر می کردید بسیار زمان بر هستند را طبق این قانون در کمتر از 2 ساعت به پایان می رسانید. فقط کافیه روزی 100بار به خودتان بگویید: همین الان انجامش بده.

 

5. قانون اهرم:

5 قانون کاربردی

جی پل گتی یکی از بزرگترین ثروت آفرینان امریکا برای اولین بار اعلام کرد که: بجای اینکه از 100% تلاش خودم استفاده کنم ترجیح می دهم از 1% تلاش 100 نفر استفاده کنم. این ایده اهرم زدن نام دارد. شما به راحتی می توانید شبکه سازی کنید نیرو های متخصص تربیت کنید و بخش اعظم کار را به آنها واگذار کنید در این صورت حتی اگر در محل کار خود حاضر نباشید هم می توانید به خوبی زمانی که هستید کسب درامد کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *