در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

کوچینگ موفقیت چیست

برای توسعه و تحول آدم‌ها و کمک به آنها برای رسیدن به اهداف و خواسته‌هایشان راه های زیادی وجود دارد، مثل افزایش دانش یا داشتن تجربه.

اما خیلی از مسائل و چالش‌ها صرفا با تجربه و دانش قابل حل نیست.

گاهی احساس، باور و یا نگرش اشتباه ما نسبت به یک مسئله باعث می‌شود حال ما خوب نباشد.

در اینجا منتورینگ، مشاوره و یا صحبت کردن با یک دوست خوب بتواند حال ما را تغییر دهد.

اما کوچینگ به مراجع کمک می‌کند تا راه حل هر مسئله را در درون خود بیابد، اینکه بفهمد کجاست، به کجا می‌خواهد برسد و چطور می‌تواند در این مسیر قدم بردارد.

طبق تعریف انجمن بین المللی کوچینگ، کوچینگ یک حرکت، همراهی و ممارست با مراجع است که به او برای رسیدن به اهدافش کمک می‌کند، به کمک کوچینگ، مراجع می‌تواند راه حل مشکلش را به شکل خلاقانه‌ایی از درون خودش پیدا کند.

کوچینگ موفق

چرا کوچینگ داشته باشم؟

تا به حال شده در زمان‌هایی از زندگی شخصی یا کاری یا هر موضوع دیگری  خسته، کلافه، خشمگین و افسرده و سردرگم باشید و بگویید: خدایا الان با این مشکلات پیش آمده زندگیم و بهتر شدن حالم  چه کنم  و چطور راه حل درست را پیدا کنم و به نتیجه دلخواهم برسم؟

خدمات کوچینگ موفق و داشتن یه کوچ یا مربی خصوصی در این زمان بهترین گزینه‌ای است که می‌تواند شما را از سردرگمی نجات دهد و با دقایقی گفتگو می‌توانید آرامش و آسایش را در زندگیتان رقم بزنید.

کوچینگ موفق اینگونه است که با طرح سوالات درست و بجا به شناساندن نقاط قوت کوچی کمک می‌کند و او را همراهی می‌کند تا کلاف سردرگم زندگی خودش را پیدا کند.

مراحل یک کوچینگ موفق:

اولین مرحله در یک کوچینگ موفق مشخص کردن مسئله اصلی مراجع هست. اینکه چه چالش و بحرانی باعث شده حال او خوب نباشد.

در مرحله‌ی بعد باید تعیین شود مراجع دقیقا در چه شرایطی قرار دارد و سپس مشخص کنیم که در نهایت می‌خواهد به چه شرایطی برسد و در آخر اینکه چطور می‌تواند به وضعیت دلخواهش برسد.

کوچینگ موفق چیست

تفاوت کوچینگ موفق با سایر روش‌ها:

تفاوت کوچینگ با سایر روش‌ها این است که به شما کمک می‌کند تا خودتان راه حل را خلق کنید.

چون وقتی خودتان راه حل را خلق کنید، احساس‌تان در مقابل راه حل خیلی بهتر است و مشتاقانه‌تر پیاده می‌کنید.

در واقع کوچینگ همراهی است برای پیدا کردن راه حل نه صرفا دادن راه حل؛ کوچینگ به شما کمک می‌کند به جای گرفتن ماهی، ماهی‌گیری یاد بگیرید.

آن چیز که با دست خودت میسازی،

از صد گوهر خریده ارزنده تر است.

و آن نور که از ذهن تو تابنده شود

از نور مه و ستاره تابنده تر است.

در نهایت دیدیم که کوچینگ موفق علاوه بر اینکه باعث پیشرفت ما می‌شود، باعث می‌شود تا بتوانیم برای مشکلات خود راه‌حل مناسب را پیداکنیم و در واقع اینگونه وابسته به دیگران نیستیم. وقتی ما راه‌حل را از اطرافیان دریافت کنیم، در مواقع بحرانی که کسی نیست کمک ما کند دچار مشکل می‌شویم. ولی با کوچینگ موفق ما قدرت این را بدست می‌آوریم که در موقعیت‌های بحرانی تصمیمات خوب و کارساز بگیریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *