در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

گامهای طلایی برای متقاعد کردن افراد

متقاعد سازی چیست ؟

اول باید دانست که متقاعدسازی چیست ؟ متقاعدسازی مهارتی است که در صورت مسلط شدن به آن بسیاری از مسائل زندگی‌ مان حل میشود و می ‌توانیم رشد قابل توجهی را داشته باشیم.

هنگامیکه قصد این را دارید که فردی را متقاعد کنید و به عبارتی دیگر میخواهید که طرف مقابلتان به خواسته های شما جواب مثبت دهد ابتدا باید دل و جرات ت و اعتماد به نفس حرف زدن داشته باشید ثانیا باید بدانید دقیقا چه میخواهید و آیا خواسته شما صحیح و منطقی هست ثالثا  در گرفتن جواب و رسیدن به هدف تان پیگیر باشید.

 

 

در هر شغل و حرفه‌ای که باشید و هرکسب و کاری که داشته باشید متقاعدسازی به پیشرفت شما کمک می‌کند. حتی در روابط شخصی و خانوادگی نیز می‌توانید به کمک این تکنیک روی مخاطبان خود تاثیر بگذارید.

 

 ما به عنوان یک فروشنده نیاز داریم مشتری خود را برای محصولمان متقاعد کنیم.

 

ما به عنوان پدر و مادر بایدفرزندان خود را برای انجام بعضی کارهامانند درس خواندن،راست گویی، داشتن اخلاق نیکو و… متقاعد کنیم.

 

ما به عنوان خریدار باید بتوانیم فروشنده را به دادن تخفیف متقاعد کنیم.

 

ما در جلسه خواستگاری باید بتوانیم والدین طرف مقابل را متقاعد کنیم.

 

ما در مصاحبه کاری در کنار رزومه با بیان خود، مدیر را متقاعد کنیم تا در آن شرکت استخدام شویم.

 

ما در کار خود باید بتوانیم مدیرمان را برای افزایش حقوق متقاعد کنیم.

 

و مثال ‌های بسیاری دیگر که در زندگی و کار نیاز ما به متقاعدسازی را نشان می‌دهد.

 

این‌ها بخشی از اهمیت متقاعدسازی بود و در همه شرایط متقاعد‌سازی مهارتی است که ما را متمایز می‌کند.

 

 

اصول متقاعدسازی

 

 

دلایل مخالفت طرفتان را پیش بینی کن و آنها را با ارائه راه حل به زبان بیاور. سعی کن بفهمی و حدس بزنی به چه دلایلی ممکن است جواب منفی بگیری سپس خودت قبل از آنها دلایل را بیان کن و راه حل ارائه بده برای مثال بگو میدانم میگویید کسری بودجه دارید اما اگر ده دقیقه میتوانم بگویم چطور میتوانم این مبلغ را در عرض یک ماه بگردانم.

 

با توقعات مثبت پیش برواگر تو اعتقاد و باور نداشته باشی که پیشنهادت شانس موفقیت دارد،دیگران چطور ممکن است اعتقاد داشته باشند؟آدمهای بدبین هرگز در هیچ جنگی پیروز نخواهند شد. پس خوشبینانه صحبت کن و پیشنهادت رو مطرح کن.

 

 

نظریاتت را شماره گذاری و مستند کن. یعنی بگو من به این سه دلیل به پول احتیاج دارم زمانیکه از شماره گذاری استفاده میکنید از نظر روانی تاثیر مثبت بر طرف مقابل دارد و نشانه نظم است و اینکه شما میدانید چه چیزی میخواهید.

 

نیازهای آنها را در نظر بگیرید. نیازهای افراد و منفعت طلبی آنهارا درنطر بگیرید و برایشان یاد آور شوید .برای مثال به انها برای خرید لوازم زیبایی و بهداشتی بگویید که از اونجا ک شما خیلی به پوستتان اهمیت میدید ،خرید این محصول خیلی کمکتون میکنه.

 

آنها را تحریک کن که پیشنهادت را امتحان کنند. آگاهی از اینکه چطور پیشنهادت رو مطرح کنی ،خود هنری قابل یادگیری است. باید هدفتان این باشد که انهارو به طور فعالانه درگیر کنید به طوری که وسوسه شوند تا پیشنهاد شما را بپذیرند .برای مثال در هنگام فروش یک نرم افزار. با یک فیلم و نمایش عملکرد نرم افزار مورد نطرتون میتوانید طرف مقابل تان را درگیر دیدن کارایی نرم افزار کنید.

 

سه نکته مهم

 

 صبوری کنید:

با آرامش پاسخ منفی افراد را بپذیرید و به هیچ عنوان پرخاش نکنید زیرا ممکن است دوباره عفب نشینی کنند و نظرشان تغییر کند.

 

بررسی دوباره:

درجاهایی که نقطه ضعف داشتید،تامل کنید و آنها رابهبود ببخشید.

 

دستیابی مجدد:

برای ملاقاتی دیگر برنامه ریزی کنید ودگر اشتباهات قبلی را تکرارنکنید.

 

چکیده

 

متقاعد کردن دیگران در زندگی کاری و اجتماعی ما تاثیر بسزایی دارد و اصول یادگیری آن خیلی کمک میکند به ما که جواب رد از طرف مقابلمان نگیریم و باید بدانیم اگر هم جواب منفی گرفتیم حتما با طمانینه و متانت رفتار کنیم و پلهای پشت سرمان را خراب نکنیم  زیرا ممکن است طرف مقابلمان تغییر نظر دهد و از موضع خود برگشت .ثانیا جاهایی که نقطه ضعف داشتید را بررسی کنید و بهبود ببخشید و دوباره اقدام کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *