در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

آسانسور موفقیت خانم ها خراب است (گام های کوچک برای موفقیت بزرگ بانوان)

مقدمه:

شاید از عنوان این مقاله تعجب کنید، بله درست خواندید آسانسور موفقیت خراب است؛  اما نه فقط برای خانم ها بلکه برای تمام انسان ها.

شعارهای بازاریابی سعی می کنند شما را گمراه کنند: شما تنها در15 روز زبان دوم را مثل زبان مادری یاد می گیرید دریک ماه 20 کیلو وزن کم کنید در 10 روز میلیاردر شوید و…

شاید در ابتدا موفقیت های کوچکی هم بدست آورید، ولی این موفقیت ها به هیچ وجه تداوم نخواهد داشت. همان طور که کودک شما یک شبه بزرگ نمی شود، موفقیت های مالی، روابط، سلامتی و تناسب اندام هم یک شبه بدست نمی آید؛ پس فکر آسانسور را از سر خود بیرون کنید و از راه پله حرکت کنید.

 

ماکروویو موفقیت:

آمارها نشان داده اکثر کسانی که در مسابقات بخت آزمایی میلیونر شده اند، ظرف یکسال تمام پول خود را از دست داده اند. اکثر کسانی که رژیم های لاغری سخت و کوتاه مدت گرفته اند، سال بعد دوباره به وزن اولیه بازگشته اند؛ البته با چند صد گرم اضافه تر. موفقیت ماکروویوی پایدار نیست. شما موفق نمی شوید. نه تا وقتی که فلسفه ی موفقیت را یاد بگیرید. به گفته ی جف السون: امید داشتن به جهش یک شبه، پیشرفت ناگهانی یا نوشداروی سحرآمیز نه تنها پوچ و بی فایده است، بلکه خطرناک نیز هست؛ چرا که می تواند شما را از انجام دادن اقداماتی که برای خلق نتایج دلخواهتان به آن نیاز دارید دور نگه دارد. قطعا کسی اضافه وزن دارد این وزن را طی سالیان درازی بدست آورده یا اگر رابطه ای به جدایی منجر می شود به خاطر اتفاقات ریز و درشتی است که طی گذر زمان بوجود آمده، پس همان طور که هیچ فرو پاشی و سقوطی غیر منتظره نیست، هیچ موفقیتی هم بلافاصله و ناگهانی رخ نمی دهد.

موفقیت ماکروویوی

بالای پله ها چه خبر است:

بنجامین فرانکلین در سالنامه ی ریچارد ریچارد می نویسد: خوردن روزانه یک سیب شما را از رفتن نزد پزشک بی نیاز می کند. در واقع قدم های کوچک ما را به اهداف بزرگ می رساند. باغی بزرگ و زیبا و پر میوه را در نظر بگیرید؛ صاحب آن حتما از دیدن میوه های آبدار و خوش رنگ و لعاب اش خوشحال می شود.

همه میدانیم که این درختان تنومند و پر میوه یک روزه به وجود نیامده، پاشیدن بذر و نگهداری از نهال و از بین بردن افت در طول یک بازه ی زمانی انجام شده. همان قانون کاشت، داشت، برداشت. در زندگی هم همین قانون حکم فرماست.

طبق تحقیقات، حدود5% از افراد، تا حد زیادی به اهداف شان دست یافته اند. اهدافی مثل: مالی، شغلی، روابط اجتماعی، سلامتی و هر جنبه ی دیگری که فکرش را بکنید؛ اما 95% افراد یا شکست می خورند یا به چیزی کمتر از انتظارشان دست پیدا می کنند. می دانید چرا؟

آنها (آن5%) کارهای ساده ای انجام می دهند که به موفقیت ختم می شود و این کارها را تبدیل به عادت کرده اند. آنها به دنبال معجزه نیستند بلکه خود، معجزه ی زندگی خویش اند.

فقط چند پله ی کوچک:

فقط چند پله ی کوچک

برای رسیدن به موفقیت لازم نیست کار شاقی بکنیم یا شبانه روز بدویم؛ بلکه فقط کافی است کارهای ساده ایی را انجام دهیم و آن را هر روز تکرار کنیم.

مثلا هر روز 10 دقیقه زودتر بیدار شویم، 15 دقیقه مطالعه کنیم، 30 دقیقه نرمش کنیم. جالب اینجاست که انجام دادن اینکار بسیار آسان است اما متاسفانه انجام ندادن آن نیز همان قدر آسان است. مهم نیست چقدر کار می کنید، مهم این است که چقدر هوشمندانه کار می کنید.

در این مقاله به چند راهکار ساده و آسان برای کسب موفقیت می پردازیم.

  1. اقدام: رالف والدو امرسون می گوید: کارتان را آغاز کنید، توانایی انجام آن بدنبالش می آید. موفقیت های بزرگ از یک شروع بوجود می آید، اما همیشه باید از نقطه ایی شروع کرد. قرار نیست همه چیز کامل و مهیا باشد تا ما شروع کنیم؛ قرار است شروع کنیم و رسالت فردی خود را بشناسیم و سپس به مهارت برسیم. (برای اینکار اگر دوره ی کار آفرینی را تهیه نکرده اید همین الان اینکار را انجام دهید.)
  2. عادات: 80% کارهای روزانه ی ما را عادات ما تشکیل می دهند.اگر کارهایی را که در دراز مدت به موفقیت بدل می شوند را به عادت تبدیل کنید، آنوقت می بینید که چقدر در وقت و انرژی خود صرف جویی کرده اید و پس از مدتی، بسیاری از آن کارها را، بصورت ناخودآگاه انجام می دهید.
  3. مسئولیت پذیری: از خودتان بیش از آنچه دیگران از شما انتظار دارند، انتظار داشته باشید. کارهایی که وقتی هیچ کس حواسش به شما نیست را انجام دهید. وقتی بعد از یک روز پر مشغله با تمام خستگی خود را موظف به خواندن 10 صفحه کتاب می کنید، این یعنی در مسیر موفقیت پیش می روی. چون افراد موفق کارهایی را انجام می دهند که افراد ناموفق تمایلی به انجام آن ندارند.
  4. راه موفقیت غیر مستقیم است: در واقع موفقیت یک فرایند تعقیبی نیست؛ بلکه فرایندی است جذبی. اگر همواره بدنبال آن بدویم از ما فرار می کند، اما اگر سعی کنیم برای دیگران ارزش خلق کنیم و کمک کنیم زندگی آنها کمی بهتر شود؛ آنوقت پول و موفقیت به سراغ خودمان نیز می آید.
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *