در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

مامان پولدار (راههای رسیدن به استقلال مالی بانوان)

مقدمه:

آیا شما هم دوست دارید به استقلال مالی برسید؟
آیا شما هم عقیده دارید که اوج موفقیت یک زن، صرفا خانه داری و نگه داشتن بچه نیست؟
اصلا موفق بودن برای یک خانم خانه دار می تواند معنی داشته باشد؟
اول به سوال های بالا پاسخ دهید و اگر پاسخ تان مثبت بود بقیه ی این مقاله را بخوانید.
به راستی اگر همسر و یا پدر ثروتمندی ندارید قرار نیست آرزوی پولدار شدن را با خود به گور ببرید. معمولا اینطور به نظر می رسد که زنان خانه دار نمی توانند زیادی پولدار شوند. اما بسیارند بانوان ثروتمند و خود ساخته یا کارآفرینانی که به جای حسرت خوردن عمل می کنند و از نتیجه ی کار خود لذت می برند.
فقط با کمی ایده پردازی, شجاعت, اطلاعات, انعطاف و از همه مهم تر داشتن ذهن ثروتمند.

ترس از مسائل مالی:

بانوان معمولا در مورد انجام امور مالی به همسرشان تکیه می کنند. آنها اغلب در مقایسه با مردان ترس بیشتری برای شروع یک کسب و کار مستقل دارند: اگر همه ی پولم را از دست بدهم؟ اگر نتوانم اقساطش را بپردازم؟ واااای اگر موفق نشوم؟…
البته که ترس همیشه هم بد نیست, ترس مانع از سقوط و نابودی ما می شود; اما گاهی ترس دیوار بزرگی است که نمی گذارد فرصت ها را ببینیم و از آن استفاده کنیم.

اولین قدم; ذهن ثروتمند:

ذهن ثروتمند

جالب است بدانید حتی مردها هم هنگام شروع یک کسب و کار جدید از اینگونه ترس ها دارند اما آنها این ترس ها را کنترل می کنند, آنها مردان دیگری را می بینند که این راه را رفته اند و موفق شده اند. قبل از شروع هر کاری ضرر ها و منافع آن را بنویسید. این کار جلوی ذهن بهانه گیر شما را می گیرد. ابتدا در ذهنتان ببینید به جایگاهی که می خواهید رسیدید, باید خود را لایق ثروتمند شدن بدانید. قبل از اینکه جیب تان را پر از پول کنید باید ذهنتان را ثروتمند کنید. خواندن زندگی نامه افراد موفق و ثروتمند در این کار به شما کمک زیادی می کند.

گام دوم; دست به عمل بزنید:

این را مطمئن باشید نخستین سرمایه گذاری لزوما آخرین سرمایه گذاری نیست. شاید اولین انتخاب شما بهترین انتخاب شما نباشد, اما این را بدانید که دیکته ی نوشته نشده هم هیچ غلطی ندارد. به دنبال کمال طلبی نباشید. اقدام کنید. همواره نتایج خوب به دنبال تجربه هایی میاید که ما از نتایج بد یاد میگیریم. در خلال کارتان ممکن است راه هایی به ذهنتان برسد که نتیجه را برایتان فوق العاده کند.

گام سوم; اطلاعات, اطلاعات, اطلاعات:

اطلاعات

اما بزرگترین دلیل ترس از انجام یک تجارت یا کسب و کار مستقل عدم آگاهی است. نداشتن اطلاعات و تجربه باعث می شود که ترس از ناکامی بر شما غلبه کند. سعی کنید خودتان را آرام کنید. قبل از شروع، راجع به کارتان اطلاعات کافی بدست بیاورید؛ با شروع کار اطلاعاتتان را به روز کنید. برای اینکار می توانید از مشاوران مالی خوب کمک بگیرید, به گوگل سر بزنید و مقالات مربوط به حوزه ی کاری خود را مطالعه کنید, با کسانی که قبلا در اینکار توفیق داشتند مصاحبه کنید و از تجربیاتشان استفاده کنید. در نهایت این را بدانید که قرار نیست کسب و کارتان بدون شکست باشد قرار است در خلال کار تجربه کسب کنید.

گام چهارم; انعطاف:

از ایده های نو استقبال کنید. روی یک روش خاص تعصب نداشته باشید, گاهی بایک تغییر می توان درآمد را چند برابر کرد و یا کسب و کاری را از ور شکستگی نجات داد. کار خود را مطابق با نیاز های روز جامعه انجام دهید تا همواره مشتری های خود را حفظ کنید.

نکات:

1. از بانک ایده کمک بگیرید: برای شروع، تمام ایده ها و توانایی های خود را بنویسید و به راحتی بهترین آن را انتخاب کنید.
2. یادبگیرید برای شروع یک فعالیت پول ساز هیچ محدودیتی وجود ندارد, شما هوش و توانایی و استعدادش را دارید, عقاید خرافی را کنار بگذارید.
3. مهم ترین کار این است که بهترین خودتان باشید, بهترین شرکت را انتخاب کنید و بهترین کارمند شرکت باشید.
4. قدم به قدم متخصص شوید و همیشه در حال یاد گیری باشید.
5. با ثروتمند ها معاشرت کنید اینکار به پرورش ذهن ثروتمند شما کمک می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *