بیزینس کوچینگ

با کوچینگ به تغییر و کسب و کار خود بپردازید…

بیزینس کوچینگ یکی از انواع کوچینگ بوده ، و جز پرکاربردترین شاخه های این رشته می باشد .
متخصصینی که خدمات بیزینس کوچینگ ارائه میدهند ، خود خبره هایی هستند که در راه اندازی و درآمدزایی کسب و کار خود موفق بوده اند و کول باری از تجربیات و استعداد های خود میتوانند در اختیار صاحبان کسب و کار بگذارند .

 

انواع خدمات

تنوع زیاد در خدمات

پکیج یاقوت
پکیج مروارید
پکیج الماس
پکیج VIP

فرایند اجرای کار

مسیری که شمارا بهترین میکند!

درخواست مشاوره

آشنایی کامل با بیزینس کوچینگ

میخواهید بدانید بیزینس کوچینگ چیست ؟

بیزینس کوچینگ یکی از انواع کوچینگ بوده ، و جز پرکاربردترین شاخه های این رشته می باشد . متخصصینی که خدمات بیزینس کوچینگ ارائه میدهند ، خود خبره هایی هستند که در راه اندازی و درآمدزایی کسب و کار خود موفق بوده اند و کول باری از تجربیات و استعداد های خود میتوانند در اختیار صاحبان کسب و کار بگذارند . کوچ یا همان مربی در بیزنس کوچینگ ، که بیزنس کوچ نامیده میشود و تا پایان این مقاله قرار است این اسم زیاد به گوشمان بخورد ؛ درواقع شخصی است که میداند چطور باید یک کسب و کار را راه اندازی کرد یا آن آن را رونق داد و تمایل دارد دانش و تجربیات خود را در این موارد را به شما نیز آموزش دهد . آیا شما میخواهید کسب و کار خود را تازه راه اندازی کنید ؟ یا کسب و کاری که دارید به مشکل برخورده است ، و میخواهید از چالش عبور کنید؟ یا اینکه میخواهید لول مجموعه خود درا ارتقا دهید ؟ در جواب همه ی این سوالات میتوان گفت بیزینس کوچینگ راه حل مناسبی برای موضوعات مطرح شده دارد . زمانی که برای حل مشکل و پاسخ به سوالات خود به جستجو میپردازید طبیعی است که توصیه های عمومی دریافت میکنید که برای انواع کسب و کار های مختلف نوشته شده است . اما در بیزنس کوچینگ ، شما مشاوره مرتبط کسب و کار خود را دریافت میکنید و با استفاده از تجارب مربی تجاری متوجه میشوید چه نکاتی برای بدست آوردن موفقیت لازم است . یک مربی کسب وکار به شما در زمینه تعیین اهداف و چشم انداز های مربوط به شاخه کاری خودتان کمک میکند ، و استراتژی های لازم برای بدست آوردن این اهداف را به شما پیشنهاد میدهد . و در نهایت اگر در کسب و کار خود با چالشی جدید مواجه شدید میتوانید جواب سوالات خود را در کوچینگ کسب و کار پیدا کنید .

انواع بیزینس کوچینگ

بیزینس کوچینگ اهداف مالی و اقتصادی را بر عهداه دارد ، و خود شامل دسته بندی های کوچکتری میشود.
از این رو باید بدانید برای استفاده از خدمات بیزینس کوچینگ دقیقا به چه موردی نیاز دارید و کوچ شما نیز باید در زمینه انواع کوچینگ بیزینس تبحر داشته باشد تا بتواند به هر نیاز شما پاسخ دهد .
1. بیزینس کوچینگ
2. کوچینگ رهبری
3. کوچینگ اجرایی
4. کوچینگ سازمانی
5. کوچینگ عملکرد
6. کوچینگ شغلی
7. کوچینگ فروش
8. کوچینگ کارکنان
9. کوچینگ مهارت

در بیزینس کوچینگ دقیقا چه کاری انجام میشود ؟

عملا کوچینگ بیزینس جواب سوالاتی است که در ذهن شما راجب کسب و کارتان پیش خواهد آمد .
چه چیزی بهتر از یک منبع اطلاعاتی که پر از تجربیات ارزشمند و گوناگون است و میتواند با مشاوره های ارزشمند خود علاوه بر آموزش دادن به شما ، تمرین های مؤثر برای شما تعیین کند .

کوچینگ کسب و کار میخواهد موفقیت تجاری شما را تضمین کند :

در وحله ی اول یک بیزینس کوچ با تحقیق راجب کسب و کار شما پیشنهادات ارزشمندی را که در حوزه کاریتان هست را مطرح میکند ؛ سپس :
  • استعداد های شمارا شناسایی و تقویت میکند
  • ایده های مؤثری در جهت رشد و توسعه کسب و کار مانند بازار مشتریان هدف و … ارائه میدهد
  • تصمیمات شما را در جهت درست هدایت میکنند
  • شمارا به چالش هایی که روبرو هستید آشنا میکند و تا حد ممکن دنبال چاره ی آنها میگردد
مرحله ی بعدی در خدمات بیزینس کوچینگ این است که متخصص کسب و کار با اهداف و چشم انداز هایی که شما برای کسب و کارتان در نظر گرفته اید آشنا شود ؛
اینکه شما در حدی که معاش و رفاه خانواده را تامین کنید قانع هستید یا قصد دارید یک شرکت چند میلیون دلاری تاسیس کنید ؟
در گام بعدی اهدافی که برای رشد و توسعه مجموعه در نظر گرفته شده ، و شما را به چشم انداز مجموعه میرساند لیست میکنیم.
حالا که لیست اهداف آماده است بیزینس کوچینگ استراتژی ها و برنامه هاید عملی که شما را به هدف میرساند پیشنهاد میدهد و به شما در چالش هایی که پیش رو دارید کمک میکند .
فرقی نمیکند کسب و کار شما چقدر کوچک یا بزرگ باشد ، زمانی که با چالشی در کسب و کار خود آشنا می شوید ، یک مربی کسب و کار در کوچینگ بیزینس میتواند مانند چراغ قوه ای باشد که شما را برای پیدا کردن مسیر از تاریکی راهنمایی میکند .

چرا باید از خدمات بیزینس کوچینگ استفاده کنیم ؟

باید از خدمات بیزینس کوچینگ استفاده کنیم زیرا ؛ توسعه یک کسب و کار به تنهایی کار دشوار و پر از چالش هایی است که از آن بی اطلاعیم .
پس راهنمایی گرفتن از فردی کاربلد و با تجربه در این زمینه نه تنها از ضرر مالی جلوگیری میکند ، بلکه ممکن است شما را به زود تر به سود برساند یا حتی از آنچه انتظار داشتید سود بیشتری بدست بیارید .
کوچینگ کسب و کار ، کمک میکند نقاط قوتی که در کار خود دارید را توسعه دهید و حقیقت های تجاری را برای شما بازگو خواهد کرد ، حتی اگر به مزاق شما خوش نیاید ؛ نهایتا با راهنمایی های خود شما را به سمت موفقیت های مالی پیش میبرد .

چه کارهایی از دست بیزینس کوچینگ بر میاد ؟

بیزینس کوچینگ و توانایی های آن

معمولا فکر میکنیم سازمان یا مجموعه ما حتما باید دچار مشکل شده باشد تا ما بخواهیم از راهنمایی مربی تجاری استفاده کنیم؛ بله ، کاملا درست است که راهنمایی های کوچینگ کسب و کار میتواند مشکلات را برطرف کند ، اما  این تنها کاربرد آن نیست.

کوچینگ بیزینس تمام ابعاد کاری را پوشش میدهد ؛ اعم از :

1. کمک به موفقیت و توسعه ی مجموعه ای که اکنون هم موفق است و میخواهد خود را ارتقا دهد
2. کمک به احیای دوباره مجموعه ای که با شکست و بحران مواجه شده
3. کمک به راه اندازی تازه ی کسب و کار
4. کمک به موفقیت یک شرکت چه بزرگ ، چه کوچک
5. کمک به اداره ی یک کسب و کار محلی یا حتی یک شرکت بین المللی
صاحبان مشاغلی که مجموعه ی موفقی را ایجاد کرده اند از بیزنس کوچینگ استفاده میکنند زیرا به خوبی میدانند راه رفتن به لول های بالاتر به چه چیز هایی احتیاج دارند .
بیزینس کوچ مسیر راه اندازی صحیح کسب و کار را به صاحب مجموعه ارائه میدهد ، و اهداف چشم اندازه ها را مشخص کرده و در نهایت راه عملی کردن اهداف را مطرح میکند .
افراد متخصص در کوچینگ بیزینس علاوه بر مشاوره به صاحبان مشاغل میتوانند گوشه ای از بار کاری آنها را کاهش دهند .
اگر شما مجموعه ای موفق را اداره میکنید ، و اگر این کار را تنهایی انجام میدهید قطعا در کنار سود بسیار عالی استرس و فشار کاری زیادی را نیز تحمل میکنید .
پس میتوانید شخصی با تجربه را درکنار خود داشته باشید که در هر موقعیت چالش برانگیزی بتواند تخصصی عمل کند و مورد اعتماد شماست .

 8 مزیت بیزینس کوچینگ 

بیزنس کوچینگ همواره با مزیت های زیادی را برای ارتقا سطح کسب و کار شما فراهم میکند :

آیا هدف خود را میدانید ؟ اگر هدف خود انتخاب کردید ، از درستی آن اطمینان دارید ؟
خیلی کم پیش می آید که صاحب کسب و کار ، آینده ای برای کسب و کار خود در نظر نگرفته باشد .
اغلب منظورمان از هدف نداشتن افراد ، درواقع هدف درست نداشتن است ، گاهی افراد با اهداف بلند پروازانه برای خدمات بیزینس کوچینگ مراجعه میکنند ؛ مهم نیست اهداف چقدر ما را به چالش میکشند ، نکته ی مهم واقعی بودن و قابل دسترس بودن این هدف است . در کوچینگ کسب و کار ، بررسی آمار های گذشته و تعیین هدف واقع بینانه بسیار اهمیت دارد ؛ و مهمتر از آن انتخاب اهداف درست در موقعیت زمانی درست است ، بنایر این با در نظر گرفتن تمام فاکتور ها ، بیزینس کوچ اهداف و چشم انداز های صحیحی را برای شما روشن میکند .
نکته ای که میتواند به درد شما بخورداین است که ؛ اهداف بلند مدت ایجاد کنید ، اینطوری نه تنها از کسب و کار خود سود میبرید ، بلکه زندگی خود را طبق یک برنامه مفید طی کرده و به رفاه و امنیت میرسید .
بنابر این بیزینس کوچینگ علاوه بر سود مالی ، میتواند زندگی ایده آلی که آرزویش را دارید محقق کند .
همچنین در جلسات کوچینگ ، شما باید سایر اهدافتان را بازگو کنید ؛ مانند مسافرت رفتن ، داشتن اوقات فراغت بیشتر ، فرصتی برای رفتن دنبال علایق ، راه انداری کسب و کاری جدید و …
کوچ شما با در نظر گرفتن خواسته ها و تمایلات شما ، و آنالیز داده های بدست آمده ، بهترین مسیر برای تحقق موفقیت را به شما پیشنهاد میدهد ، بدون اینکه آسیبی به کسب و کار شما وارد شود .
بیزینس کوچینگ ، نمیتواند از جانب خود تصمیم بگیرد یا نتایج را خلق کند ؛ بلکه نکات مهم را به شما آموزش میدهد تا بینش شما را اصلاح کند ، و در تمام مراحل شما را راهنمایی و هدایت میکند  .
شما در دوره های بیزینس کوچینگ آموزش میبینید ، تا بتوانید چالش ها را شناسایی کنید ، و بتوانید در تصمیم گیری ها هوشمندانه تر عمل کنید .
در آموزش کوچینگ بیزینس ، به شما آموزش داده میشود که بر روی اهداف و پروژه های پولساز تمرکز کنید و استراتژی هایی را پیاده و اجرا کنید که کسب و کار شما را ارتقا میدهد .
بنابر این بیزینس کوچینگ ، روی طرز فکر و عملکرد شما کار میکند و اینگونه به نتایج فوق العاده ای میرسیم .
راهنمایی های بیزینس کوچ به هیچ وجه شبیه به مشورت هایی نیست که با دوستان و خانواده انجام میدهید .
هیچ یک از آنها نمیتوانند به درستی شما را راهنمایی کنند مگر اینکه خودشان کسب و کاری راه اندازی کرده باشند و در آن کار به موفقیت رسیده باشند .
با این حال آنها فقط چند تاکتیک مربوط به کسب و کار خود را میگویند که حتی ممکن اس بی ربط به شغل شما باشد ؛ ممکت است به صورت تصادفی نیز نتیجه دهد ، شایدم بالعکس ؛ در نهایت آنها نمیتوانند نتیجه را تضمین کنند .
بیزنس کوچینگ ، به شما نقشه راه ارائه میدهد تا در طول مسیر هموراه طبق برنامه ها و استراتژِ ها عمل کنید .
بخاطر داشته باشید که کوچ شما قبلا در نقطه ای بوده که شما الان میخواهید کسب و کارتان را راه اندازی کنید ، و میتواند در زمینه رشته ای که شما میخواهید تجربیاتش را در اختیارتان بگذارد .
هرچقدر هم که سرتان شلوغ باشد باید ، به عنوان یک صاحب کسب و کار باید دائما به فکر بهبود مهارت های خود باشید .
بنابر این در بیزینس کوچینگ ، نحوه کار ، یادگیری و ارتباز با دیگران مشخص میشود .
کارتان را میتوانید با پرداختن به مسائل زیر شروع کنید :
  • چه زمینه هایی باید بهبود پیدا کنند ؟
  • آیا در ارتباطات مشکل داریم ؟
  • مدیریت پروژه
همراه در طول مسیر مسائلی هستند که شما به عنوان مدیر آن مجموعه باید به آنها رسیدگی کنید ، و در قسمت هایی که لازم است بهبود و ارتقا ایجاد کنید ؛ و چگونگی این کار ها را در آموزش بیزینس کوچینگ فرا میگیرد .
ممکن است شما به عنوان یک کارفرما مشکلات زیادی را برای رسیدن به جایگاه فعلی تجربه کرده باشید .
نباید اجازه دهید شکست ها و جریانات منفی روی روحیه و کار شما تاثیر بگذارند و انگیزه شما را بگیرند .
بیزنس کوچینگ میتواند به رشد و توسعه فردی شما نیز کمک کند .
بنابراین اهمیت ندارد شما میخواهید به تازگی کسب و کارتان را تاسیس کنید ، یا صاحب کسب و کاری با تجربه هستید ؛ کوچینگ فضای مناسبی برای پشتیبانی شخصی و توسعه فردی شما فراهم میکند .
کوچینگ بیزینس همواره شما را تشویق و پشتیبانی میکند تا به تنهایی روی پای خود بایستید و از پس تمام کار ها بر بیایید .
با گذر زمان ، یاد میگیرید به خودتان بیشتر اعتماد داشته باشید و و با اعتماد بنفس با چالش ها روبرو شوید .
مدیر یک مجموعه به عنوان هدایتگر آنها روی کل سازمان تاثیر میگذارد ؛ یک تیم بی انگیزه احتمالا منجر به تولید کالای بی کیفیت یا ارائه خدمات بی کیفیت میشود ، ودر نتیجه روی حفظ مشتری و سود مجموعه نیز تاثیر میگذارد .
بنابر این مدیریت و ارتباط مؤثر با کارکنان اثر مستقیم در بازده شما خواهد داشت و در نهایت سود یا زیان به شما برمیگردد .
در دوره های آموزشی بیزینس کوچینگ ، از شما یک رهبر ساخته میشود و با راهنمایی مربی کسب و کار ، میتوانید سبک مناسب مدیریت خود را پیدا کنید .
کارکنانی که با توسط مدیران به خوبی رهبری میشوند ، کارایی و تعامل بهتری با سازمان دارند و سود نهایی را شما خواهید برد .
به خوبی میتوانیم ببینیم که بیزینس کوچینگ در پرورش رهبران بزرگ چه تاثیری داشته است .
اریک اشمیت ، مدیر عامل سابق گوگل به وضوح ازعان داشته که از کوچینگ استفاده میکرده و نه تنها باعث رشد شرکتش شده بلکه خود نیز به سمت مدیر عاملی درآمده .
همچنین استیو جابز و بیل گیتز نیز از کوچینگ بهره گرفته اند ؛ زیرا متوجه شده اند هیچ چیز کار آمد تر ازاین نیست که روی خودشان کار بکنند .
بهترین سرمایه گذاری که میتوانید انجام بدهید ، سرمایه گذاری روی خودتان است .
زمانی که به بیزینس کوچینگ مراجعه میکنید ، تمام تلاششان را میکنند تا شما را از نقطه A به نقطه B  برسانند .
تمایز بین شما ومشاغل بزرگ قائل نیستند و به همان اندازه روی کیفیت خدمات تمرکز میکنند .
بنابراین صرف هزینه دوره ها و خدمات برای مشاغل کوچک نیز سرمایه گذاری پر بازدهی به حساب می آید .
بیزینس کوچ شما را به چالش خواهد کشید و وادارتان میکند تا بیشتر فکر کنید ، ایده های جدید امتحان کنید ، ریسک پذیر تر عمل کنید و مسئولیت پذیر باشید و از زیر بار ها شانه خالی نکنید .

بزرگ یا کوچک بودن کسب و کار چه تفاوتی دارد ؟

در بیزینس کوچینگ یک مربی تجارت میتواند در هر مجموعه ای اعم از بزرگ یا کوچک اطلاعات جمع آوری کرده ، سپس مشاوره و استراتژی های مناسب آن ها را ارائه کند .
واضح است که چالش ها و اهداف مشاغل بزرگ با مجموعه های کوچک متفاوت است .
به عنوان مثال رستورانی ممکن است فقط به فکر جذب مشتری های محلی بیشتر باشد ، و رستورانی دیگر چشم انداز رستوران های زنجیره ای و بین المللی داشته باشد .
عناوین زیادی برای مربیان در حوزه بیزنس کوچینگ وجود دارد و گروهی که خود را ” مربی مشاغل کوچک ” می نامند ؛ کاملا در حوزه مشاوره دادن و کمک به مجموعه های با وسعت کم تخصص دارند .

جلسه اول مشاوره کسب و کار چگونه خواهد بود ؟

در اولین ملاقاتی که با مربی کسب و کار خواهید داشت ، شما بیشتر باید نقش گوینده را تعریف کنید و بیزینیس کوچ باید شنونده ی خوبی برای حرف های شما باشد .
زیرا باید اطلاعات کاملی راجب کسب و کار شما و اهداف و چشم انداز ها بدست بیاورد ، و باتوجه به داده های جمع آوری کرده بتواند پیشنهاد و استراتژی های تخصی کسب و کار شمارا ارائه بدهد .
قطعا در یک گفتگوی دوستانه با مربی تجاری خود احساس نزدیکی خواهید کرد و در نهایت تمام توصیه های لازم برای رسیدن به اهداف وموفقیت در کسب و کار را در جبسه ی بیزینس کوچینگ دریافت میکنید .

مربیان کسب و کار میتوانند در توسعه تجارتم کمک کنند ؟

بله قطعا بیزنس کوچینگ میتواند به رشد کسب و کار شما کمک کنند و استراتژی های لازم در این زمینه را ارائه دهند .
اما کوچینگ کسب و کار فقط برای شرکت های در حال رشد کاربرد ندارد ؛ بلکه ، به بهره وری بیشتر ، اداره راحت تر مور نیز کمک میکند .

آیا کوچینگ بیزینس بدرد کسب و کار های کوچک میخورد ؟

جواب دوباره بله است ، حتی ممکن است مشاغل و کسب و کار های کوچک از بیشتر از کسب و کار بزرگ سود ببرند ؛ اما معمولا صاحبان این نوع کسب و کار ها به دلیل محدودیت مالی قادر یا نمیتوانند هزینه دوره بیزینس کوچینگ را پرداخت کنند یا خدمات با کیفیتی دریافت نخواهند کرد .

سخن آخر

ما براین باوریم که دوره های بیزینس کوچینگ برای تمام سازمان ها ، مجموعه ها و افراد با انگیزه در حوزه کسب و کار بسیار مفید و در بعضی موارد ضروری است .
معمولا خودمان یا اطرافیان تجربه کمی راجب استخدام متخصص در زمینه بیزنس کوچینگ داشتیم ، با این حال سعی کردیم در این مقاله اهمیت اسفاده از کوچینگ در مجموعه کاری را بیان کنیم .
امیدواریم با این مقاله ، جرقه ای در ذهن تمام کسانی که قصد ایجاد تغییر در زندگی شغلی خود را دارند ، ایجاد کرده باشیم .
بسیار مفتخریم که در گردآوری این مقاله از معتبر ترین منابع علمی بهره گرفتیم .

مقالات هوش ثروت

لیستی از مقالات ما