در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

تاثیر ترس بر فروش

به نام خالق زیبایی ها

دوستان سلام! امیدوارم امروز حالتون عالی باشه و روز خوبی رو سپری کرده باشید

امروز اومدم بهتون بگم که ترموستات ذهنی تون رو ببرید بالا! حالا این جمله یعنی چی؟؟؟

تا حالا فک کنم خیلی این جمله رو شنیدید که ثروتمندان میگن، اگه من همه ثروتم ­رو از دست بدم، پنج سال دیگه دوباره تمام ثروتم رو به دست میارم! خیلی جاها شنیدید درسته؟

اصن به نظر شما، اصن این جمله حقیقت داره؟ اگه حقیقت داره، به نطر شما دلیلش چی میتونه باشه؟

فقط یک دلیل داره و اونم اینه که اون فرد ثروتمند، به اعداد و رقم های بالا فکر میکنه! یعنی اصطلاحا سقف ذهنیش بالاست و بزرگ فکر میکنه. خووب حالا  چی باعث میشه که اون ثروتمند به اعداد بالا فکر کنه؟؟ و افراد فقیر به اعداد بالا فکر نکنن؟؟ چی باعث میشه ثروتمندا روز به روز ثروتمند تر بشن و پیشرفت کنن و به قول معروف، پول رو پولشون بیاد ولی افراد فقیر رشد آنچنانی نکنن و حتی روز به روز وضعیتشون بدتر بشه و رو به پسرفت باشن؟؟ واقعا تا حالا بهش فکر کردید که این همه تفاوت از چی نشأت میگیره؟ اگه این مقاله رو بخونید کاملا متوجه میشید!

دلیل رشد و پیشرفت ثروتمندا و درجا زدن افراد فقیر فقط یه چیزه. اونم ترسه. بله درست شنیدید ترس!

چرا ترس؟ ترس ازچی؟ ( اول این نکته رو بدونید که برای اینکه بخایم یه رشدی ایجاد کنیم باید یه تغییری ایجاد کنیم )

و خارج شدن از منطقه امن و تغییر تفکرات و عادت ها و درنهایت تغییر عملکرد ها ، ترس داره!

و فکر کردن به اعداد بالا و انجام کارهایی که اعداد بالایی دارن ترس داره! و به همین دلیل خیلی از افراد، به اعداد بالا فکر نمیکنن و حتی هیچ تلاشی هم برای به دست آوردنش نمیکنن!

چون افراد فقیر دوست ندارن تغییر کنن و میخان با تفکرات و عملکردهای قبلی زندگی کنن و کار کنن و تو منطقه امن خودشون بمونن پس درهمون سطح میمونن، اما ثروتمندا تغییر رو میپذیرن و کارهایی رو که به رشدشون کمک میکنه رو انجام میدن و پا میزارن رو ترسشون پس پیشرفت میکک

پس دوست عزیزم، ترموستات ذهنی ات رو بالا ببر!

به اعداد بالا فکر کن، بزرگ فکر کن، ترس رو بزار کنار و از همین امروز شروع کن، کار هایی رو انجام بده که از نظرت ترس داره و برو تو دل ترسهات!

اما حالا میخام راجب یه موضوع بسیار مهم دیگه صحبت کنم براتون، و اون موضوع عضله شجاعته!

شاید الان تو ذهنتون اومده باشه که این عضله شجاعت دیگه چیه؟! صبر داشته باشید عزیزانم!

وقتی که فکر میکنی که مثلا: تو الان ترستو میزاری زیر پا و تماس میگیری که محصول یا خدماتتو معرفی کنی، و وقتی که طرف مقابل بهت میگه: نه نمیخام. بعد به غرورت برمیخوره و اعصابت خورد میشه و بهم میریزی و.. خب این دقیقا همون ترس از نه شنیدنه که نمیزاره تو حرکت کنی و تغییر کنی!

اما وقتی تو عملا ترستو میزاری کنار و بری کارتو انجام بدی و همش نه بشنوی، نه بشنوی و نه بشنوی، درواقع داری خودتو رشد میدی و قوی میکنی در مقابل نه شنیدن و این دقیقا همون عضله شجاعت توعه! و این به شدت به پیشرفت تو کمک میکنه

و بعدا متوجه میشی که با هر نه شنیدن همش یه قدم به فروش نزدیک تر میشی و اونوقته که میتونی بیای خودتو بسنجی و بگی مثلا: در روز با بیست نفر تماس میگیرم و دوتاش منجر به فروش میشه!

پس نتیجه میگیری که در ازای هر ده تا تماس، یه فروش اتفاق میفته، پس وقتی یکبار نه شنیدی، پیش خودت میگی خب من باید به 9 نفر دیگه محصول یا خدماتم رو معرفی کنم تا فروشم انجام بشه!

پس دوست عزیزم، نسبت به نه شنیدن، قوی باش و البته، مداومت داشته باش!

حالا بریم سراغ مرحله صفر فروش

برای اینکه بتونیم فروش موفقی انجام بدیم، باید ببینیم به 3 مورد ایمان داریم؟

_ آیا به محصولی که داری ارائه میدی، ایمان داری؟؟ ایمان داری که محصولت، زندگی مشتریتو بهتر و راحت تر میکنه؟؟

_ آیا به شرکتت ایمان داری؟؟

_ و از همه مهمتر! آیا به خودت ایمان داری؟؟

این 3 مورده که نشون میده مشتری میتونه بهت اعتماد کنه یا نه!

چون در نهایت، مشتری باید به خودت، محصولت و شرکتت اعتماد کنه! چون اگه مشتری بخاد ازت بخره، باید بتونه به این 3 مورد اعتماد کنه. پس برای اینکه فروش موفقی ایجاد کنی، باید بتونی خودت رو به خوبی پرزنت کنی، محصولت رو به خوبی پرزنت کنی و شرکتت رو به خوبی پرزنت کنی!پ

خب عزیزانم امیدوارم که این مقاله براتون مفید بوده باشه و حتما همراه من باشید تا فروش رو حرفه ای تر یاد بگیریم! روزتون بخیر و خوشی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *