خدمات دیجیتال مارکتینگ

در این روزها که کسب و کارهای سنتی یکی پس از دیگری به سمت ورشکستگی میروند، <br>کسب و کار های اینترنتی هر روزشان بهتر و پر سود تر از دیروزشان است.<br>خدمات دیجیتال مارکتینگ هوش ثروت برای رونق کسب و کارهای اینترنتی شما ایجاد شده است<br> و تصمیم داریم از شناخت ایده تا کسب درآمد از اینترنت همراه شما باشیم. تا با خیالی آسوده<br> درآمد و کسب و کار خود را توسعه دهید.

خدمات دیجیتال مارکتینگ
در این روزها که کسب و کارهای سنتی یکی پس از دیگری به سمت ورشکستگی میروند، 
کسب و کار های اینترنتی هر روزشان بهتر و پر سود تر از دیروزشان است.
خدمات دیجیتال مارکتینگ هوش ثروت برای رونق کسب و کارهای اینترنتی شما ایجاد شده است
و تصمیم داریم از شناخت ایده تا کسب درآمد از اینترنت همراه شما باشیم. تا با خیالی آسوده
درآمد و کسب و کار خود را توسعه دهید.

خدمات دیجیتال مارکتینگ

web

طراحی سایت

seo

مدیریت سیو

video

تدوین و تیزرسازی

instagram

اینستاگرام

طراحی گرافیک

application

طراحی اپلیکیشن

عکاسی و فیلمبرداری

megaphone

مشاوره تبلیغات

درخواست مشاوره یا خدمت

آشنایی کامل با دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

در مبحث دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال چندین تعریف موجود است اما به طور کلی هرگونه فعالیتی درراستای فروش و بازاریابی، معرفی محصولات و خدمات تبلیغات، فروش، نظرسنجی، بررسی رفتار مشتریان در دنیای اینترنتی و شبکه‌ها انجام می گیرد بازاریابی دیجیتال می گویند.

در حال حاضر به علت دیجیتال مارکتینگ و ايجاد بستر اینترنتی رشد و پیشرفت در حیطه ی کاری صاحبان شغل و برندهای تجاری با استفاده از ابزارهای ارتباطی مثل وب سایت، ایمیل، گوشی های هوشمند موبایل و شبکه های گسترده مجازی و اجتماعی درصدد شناخت نیاز مخاطب و مشتریان و همچنین بررسی رقبای خود هستند و بعد با اوضاع حاکم بر بازار برای انجام تبلیغات اصولی در یک زمان و مکان مناسب اقدام کنند و بهترین نتیجه و بازخورد را از انجام کارهای خود بگیرند.

زمینه برای انجام تبلیغات در تجارت و کسب و کارها بسیار زیاد است و قبل از وب سایت ها و شبکه های مجازی، طراحی بیلبوردهای مرتبط و نصب در مکان های پر رفت و آمد، تابلو، چاپ بنر، تراکت، بروشورهای چاپی و آنلاین برای ایجاد تبلیغات اجرا می‌شود. با وجود افزایش کاربران آنلاین و اینترنتی اکثر افراد خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. بنابراین صاحبان کسب و کار برای موفقیت و معرفی برند تجاری خود. باید در بستر حضوری و آنلاین (دیجیتال مارکتینگ) فعال باشند تا به نتایج بهتری برسند.

وب سایت و پرتال ها

برای ايجاد سایت خود ابتدا باید هدف خود را تعیین و تعریف کنید و برای کمپین تبلیغاتی و استفاده از راهکارهای دیجیتال مارکتینگ درابتدا باید یک سایت یا پرتال داشته باشید. وب سایت باید متناسب با هدف تعیین شده دارای ویدئو، عکس و محتواهای ارزشمند و اطلاعات لازم را داشته باشد. باوجود پشتیبان و کارشناسان حرفه ای توانایی تعامل آنلاین را با مخاطبان خود داشته باشد. مخاطبین بتوانند از طریق راههای ارتباطی مثل ایمیل، آدرس، تلفن با سایت و صاحبان برند و کسب و کار درارتباط باشند. نظرات و کامنت های مخاطبان بررسی و پاسخ داده شود. محصولات محصولات با مشخصات کامل باشد و مخاطب بتواند با آنالیز کامل محصول و خدمات سفارش خود را ثبت کنند و امکان دنبال کردن سفارش را هم داشته باشند.

اهمیت دیجیتال مارکتینگ

عصر حاضر عصر دیجیتال است و اکثر افراد بیشتر زمان خالی خود را در اینترنت و دنیای مجازی می گذرانند. برای افزایش موفقیت در هر جایی که مشتری و مخاطب بیشتری حضور داشته باشد باید تبلیغات بیشتر و موفق تری را در آنجا داشت. دیجیتال مارکتینگ تمام این بسترهای تبلیغات و فروش اینترنتی را فراهم کرده است. طبق آمارهای بدست آمده از تحقیقات افراد زمانی را که در وب سایت ها و فضاهای مجازی صرف می کنند خیلی بیشتر از وقت گذرانی در رسانه هایی مثل رادیو و تلویزیون، روزنامه و کتاب است.

روش های بیلبورد، تلویزیون شهری، تیزرها هم هزینه ی بالایی دارد که شاید برای شروع کار و یا کسب و کارهای نوپا به صرفه نباشد. اما تبلیغات آنلاین در فضای گسترده و مجازی هر بیننده و مخاطبی می تواند به مشتری مبدل شود.

مزایای دیجیتال مارکتینگ

 • دسترسی آسان

زمانی که شما تولید محتواهای مفید و باارزش و مناسب با نیاز و هدف مخاطب خود داشته باشید خیلی راحت جذب کاربر و مشتری خواهید داشت.

 • ابزارهای سنجش

در بازاریابی به صورت سنتی تأثیرگذاری انجام تبلیغات قابل اندازه گیری نبود اما در دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال با استفاده از ابزارهای موجود میزان شکست و موفقیت قابل اندازه گیری است و می توان با استفاده از تکنیک های مناسب از بسیاری از هزینه های اضافی جلوگیری کرد.

 • هزینه

ازنظر قیمت و هزینه هم نسبت به روش های دیگر تبلیغات قیمت مناسب تری دارد.

 • تنوع در امکانات دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال از روش های متنوع و متفاوتی برای تأثیر در مشتری استفاده می کند و با اندازه گیری میزان تأثیر هرکدام می توان روی آن تمرکز بیشتری داشت.

و در آخر اینکه ابزارهای تبلیغات دیجیتال قابل ارتقا و بهتر شدن است.

اهداف حضور در دیجیتال مارکتینگ

هدف اصلی و مهم از دیجیتال مارکتینگ و روش های تبلیغاتی آن کسب مخاطب و مشتری بیشتر می باشد و این مورد با شناخت مشتری و نیاز آنها امکان پذیر است و امکان دسترسی به مشتری بیشتر را داده و سنجش هزینه ها بر طبق تعداد مخاطبان محاسبه می شود.

شناخت مکان جغرافیایی

انتخاب مکان شغل و کسب و کار شما بسیار مهم و ضروری است. به طور مثال شغل های محلی که در یک مغازه است به تبلیغات گسترده ای نیاز ندارد و فقط یک تابلوی شیک مثل چلنیوم، استیل، وکیوم، ترموود و نورپردازی ال ای دی در آن و همچنین تراکت، بنردر اطراف و یا کانال و پیج برای معرفی آن کافی است. اما برای مشاغل بزرگ و دارای شعبه باید از تبلیغات دیجیتال مارکتینگ به خوبی استفاده کنید تا به طور وسیعی از سراسر کشور مشتری و مخاطب جذب کنید.

تحلیل و بررسی و بهینه سازی

یکی از مزایای استفاده از دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال و اینترنتی این است که صاحبان مشاغل با ابزارهایی که دراختیار دارند می تواند نتايج بدست آمده از تبلیغات، میزان مشتریان، تأثیر تحقیقات در فروش، دلایل کاهش مشتری و میزان فروش و یا افزایش آن را تحلیل کنند. درواقع با دیجیتال مارکتینگ و آنالیزها صاحبان مشاغل می توانند از زمان انجام تبلیغ تا زمان خرید همه چیز را اندازه بگيرند و با آنالیز برای افزایش تمرکز روی نقاط قوت برند تجاری خود تلاش کنند و نقاط منفی و ضعف را کاهش و به صفر برسانند.

محاسبه نرخ بازگشت سرمایه

شبکه های تبلیغاتی و بازاریابی دیجیتال هدف را از بازاریابی تعیین می کنند و طبق تحقیق و به نتیجه رسیدن هزینه دریافت می شود. بازاریابی به شکل سنتی توانایی اندازه گیری و محاسبات این مورد را ندارد. درحالی که با دیجیتال مارکتینگ شما توانایی محاسبه ی اثربخشی و موفقیت را دارید.

موارد مورد نیاز برای انجام دیجیتال مارکتینگ

ايجاد يک سایت یا پرتال

داشتن محتواهای ارزشمند که باعث اتصال کاربران به سایت شما می شود.

فعالیت مداوم در شبکه های اجتماعی و فضاهای آنلاین

کتاب، عکس و مطالب مرتبط با خدمات و محصولات

کاتالوگ، بروشورهای آنلاین و چاپی، لوگوسازی و معرفی برند

ايجاد ابزارهای ارتباطی

ابزارهای بازاریابی دیجیتال

برای اجرای دیجیتال مارکتینگ شما ابزاری را دراختیار دارید که دراينجا به طور کامل معرفی کرده ایم.

 • ابزار آنالیز و تحلیل داده های گوگل (گوگل آنالتیک)

این ابزار یک ابزارِ رايگان ارائه شده از گوگل برای پیگیری مشتریان است. این ابزار به شما فرصت بررسی ورودی های سایت، فعالیت کاربران در صفحات شما، مدت حضور آن ها در صفحات، دسترسی به صفحات پربازدید را می دهد و شما میتوانید با بررسی این موارد نسبت به آن‌ها بهترین عملکرد را داشته باشید.

 • وب مستر در دیجیتال مارکتینگ

وب مستر یکی دیگر از ابزارهای کاربردی از خدمات رایگان گوگل می باشد که این ابزار به شما توانایی تحلیل و آنالیز عملکرد سایت و بررسی کلمات کلیدی سایت شما را می دهد.

وظایف یک بازاریاب دیجیتال مارکتینگ چیست؟

برای اینکه از ابزارهای دنیای دیجیتال مثل شبکه‌های مجازی، تلفن همراه، وبلاگ و وب سایت مخصوص شرکت، ایمیل ها و موتور جستجوگر استفاده کنید یک شاخص کلیدی وجود دارد که بازاریاب روی شاخص منحصر به فرد آن کانال ها تمرکز کرده و همه عملکردها و بازخوردهای رایگان و هزینه دار را می سنجد تا نسبت به نتیجه های حاصل شده مناسب ترین عملکرد را داشته باشد.

وظایف مدیر سئو چیست؟

مدیر سئو موظف است تا به سایت رسیدگی کند که سایت با ترفندهای سئو داخلی و خارجی از طریق موتورهای جستجوگر بهینه شده و بهتر دیده شود.

وظایف مسئول تولید محتوا چیست؟

فردی که تولید محتوای سایت را انجام می دهد این است که میزان ماندن و صرف زمان یک کاربر در صفحات سایت، ترافیک در سایت و کاربران آن را سنجید و نسبت عکس العمل های کاربران و مشتریان محتواهای مرتبط و منحصر به فرد با جذابیت بالا تولید کند. عکس، ویدئو، تولید پست های سایت، مقاله نویسی از جمله وظایف متخصص تولید محتوا است.

وظایف مدیر شبکه های مجازی و اجتماعی چيست؟

مدیر شبکه های اجتماعی موظف است برای انتشار پست ها و مطالب یک برنامه ی معین داشته باشد و کار خود را با مشورت با مدیر تولید محتوا انجام دهد. توجه داشته باشید که در شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی دفعات نمایش پست برند و اشتراک گذاری ها مهم است.

وظایف اتوماسیون

از آنجایی که هر فعالیتی در دیجیتال مارکتینگ توسط متخصص مربوط به خود انجام می گیرد به یک هماهنگ کننده نیاز است که موارد مرتبط با شناسایی رفتار در مشتری ها و اندازه گیری رشد و پیشرفت کار برای تمام اعضای تیم دیجیتال مارکتینگ را مدیریت کند و تمام این فعالیت ها را در یک قالب دربیاورد و عملکردها و نقاط قوت و ضعف هریک به شکل جدا بررسی شود و روی نقاط قوت متمرکز شده و نقایص را رفع کنند.

شیوه های اجرای دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی دیجیتال شامل روش های متفاوتی است که در اینجا به طور جداگانه مورد بررسی قرار می دهیم :

 • بازاریابی اینترنتی

تمام روش های تبلیغاتی مورد استفاده در دیجیتال مارکتینگ در اینترنت و گوشی موبایل اجرا می‌شود و بسیاری از افراد آن را با نام های اینترنت مارکتینگ می شناسند و برای انجام بازاریابی دیجیتال در وب، در شروع باید یک وب سایت با ظاهر و طراحی جذاب، محتواهای ارزشمند، متناسب با کار و بحث مهم سئو برای بالا آمدن سایت برای شروع کار اینترنتی و جذب مشتری و درآمد داشته باشید.

 • بازاریابی محتواهای سایت

یکی از ملزومات سایت در مبحث دیجیتال مارکتینگ محتواهای مناسب و باارزش است که کاربر آن را سرچ می کند. وقتی خواهان فروش یک محصول یا ارائه خدمات در سایت خود باشید باید درمورد آن محتواهای مناسب و به روز را در سایت خود داشته باشید تا زمانی که مخاطب و کاربر از طریق سرچ کلمه کلیدی مرتبط با محتوا و محصول و خدمات شما، محتوای شما را در رتبه های بالای گوگل پیدا کند. برای پیروزی بر رقبا در ارائه محصول یا خدمات باید با یک برنامه ریزی درست بین کاربران و سایت یک تعامل و ارتباط قدرتمند داشته باشید.

 • سئو در دیجیتال مارکتینگ

سئو به طور کلی به معنای فعالیت هایی در راستای بهینه کردن سایت برای موتور جستجوگر است. هرچقدر هم که شما یک سایت با طراحی و دیزاین و برنامه ریزی عالی داشته باشید اما سئو داخلی مثل عکس، محتوا و لینک سازی داخلی و یا خارجی شامل وبلاگ، پاسخ به کامنت ها و نظرات، رپورتاژ و….. به صورت اصولی توسط یک متخصص سئو به صورت حرفه ای صورت نگیرد نتیجه ی دلخواه را درسایت نخواهید گرفت.

 • بازاریابی شبکه‌های مجازی

از زمان ورود شبکه های مجازی و صفحات اجتماعی تقریباً اکثر افراد زمان خالی خود را در این فضا سپری می کنند و بدلیل این حضور می توان از این فضای گسترده استفاده ی درست داشت و با ارتباط درست و مؤثر اطلاعات مفیدی درمورد فروش محصول یا خدمات ارائه کرد و حتی از نظرات، انتقادات و یا پیشنهادات آن‌ها درراستای تقویت نقاط مثبت و رفع نقاط منفی هم استفاده کرد.

 • بازاریابی جاذبه ای در دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی درونی یا جاذبه ای و یا کششی از طریق ارتباطات محتواهای مفید و باارزش به شکل غیر مستقیم ارائه کرد و با جلب اعتماد مشتری ها را جذب‌ می کند. امروزه دیجیتال مارکتینگ بین روش درون گرا یا برون گرا تفاوت قائل نمی شود. ولی بازاریابی درون گرا از تمام امکانات موجود در دیجیتال مارکتینگ برای جلب و جذب مشتری و کاربر استفاده می کند.

 • بازاریابی برون گرا

نقطه ی مقابل بازاریابی درون گرا، بازاریابی برون گرا است که تبلیغات آن را به شکل محسوس و مستقیم است و از روش های تبلیغ آنلاین مثل ايجاد بنردر وب سایت ها، کامنت های تبلیغاتی، رپورتاژ تبلیغ برای سایت های دیگر استفاده می کند.

 • روش کلیکی

یکی از کاربردی ترین و مؤثرترین راهکارها در دیجیتال مارکتینگ روش کلیکی PPC  می باشد. نحوه ی کار این روش به این شکل است که کسی که درخواست درج تبلیغ کلیکی را دارد درقبال هر کلیک مخاطب و کاربران هزینه پرداخت کند. پرداخت هزینه هم به این شکل است که شما به عنوان متقاضی درابتدا هزینه را پرداخت می کنید و اعتبار دریافت می کنید و بعد از هرکلیک اعتبار کم شده تا پایان یابد. معمولاً افراد برطبق کلمات کلیدی که می خواهند ازطریق آن دیده شوند قیمت گذاری می کنند و گوگل با بررسی و تأیید این پیشنهاد متقاضیان این اعتبار را می دهد و این صفحه در نتیجه های اول گوگل با یک علامت خاص نشان داده می شود.

 • بازاریابی موبایلی در بازاریابی دیجیتال

چون امروزه افراد بیشتر از هر وسیله ی دیگری از موبایل استفاده می کنند، زمانی که سایت طراحی می شود بهتر است که برای تمام دستگاه ها غیر از کامپیوتر مثل موبایل، لپ تاپ، تبلت بدون به هم ریختن محتوا قابل پخش باشد تا توسط کاربران بیشتری سایت شما دیده و استفاده شود.

 • اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر به معنای استفاده از نام و افراد مشهور مانند بازیگران، ورزشکاران، سیاستمداران، کمدین، موسیقی دانان و یا افراد باتجربه و تأثیرگذار بر دیگران است که امروزه افراد از این روش برای معرفی و آشنایی دیگران با محصول یا خدماتی که ارائه می دهند بیشترین استفاده را می کنند.

 • بازاریابی چریکی

این نوع از بازاریابی به معنای ارائه طرح ایده های نو است. این روش هزینه ها را کاهش داده و جذابیت را در آگهی و تبلیغات افزایش می دهد و یک ابتکاری را نشان می دهد که تا بحال توسط هیچکسی تکرار نشده است. این روش یک شگفتی در ذهن مخاطب ايجاد می کند که برای طولانی مدت در ذهن افراد خواهد ماند. هدف این نوع از بازاریابی کاهش هزینه، ايجاد طرح نو، افزایش خلاقیت و بازدهی بالا است. برای انجام این کار باید با شناخت کامل مشتریان بازار را مورد بررسی قرار دهید و با خلاقیت ایده های جدید خلق کنید.

 • برنامه ریزی محتواها

یک برنامه مناسب برای زمان انتشار محتوا داشته باشید و هدف انتشار محتوا را بهینه سازی می کند.

 • بازاریابی پیامکی

بدلیل اینکه پیامک های تبلیغاتی مکرر ارسال شده و برای افراد بی اهمیت می شود و سعی می کنند از این مزاحمت ها خلاص شوند به همین دلیل این روش زیاد نتیجه بخش نیست. اما اگر پیام شما تکراری نباشد و تا جای ممکن غیرتبلیغی باشد امکان جلب توجه هست که اگر مورد تأیید مخاطب قرار گیرد آن را پیگیری می کند.

 • بنر تبلیغاتی

سایت هایی که پربازدید هستند یک مکانی برای گذاشتن بنرهای تبلیغاتی دارند که برای آن هزینه دریافت می کنند. کاربر با کلیک روی آن وارد صفحه ی شما خواهد شد.

 • ویدئو مارکتینگ

ویدئو های ساخته شده با موضوع معرفی بببمحصولات و خدمات در سایت ايجاد می شود که باعث تأثیر بیشتر نسبت به عکس ها می باشد. کاربران معمولاً نسبت به ویدئوها میل بیشتری دارند تا خواندن متن تبلیغات. همه مشاغل برای ارتباط بهتر و افزایش مشتری و فروش بهتر است که از ویدئو استفاده کنند.

 • روابط عمومی به صورت آنلاین

برای جلب اعتماد در مخاطبان اینترنتی باید اطمينان داشته باشند که افرادی هستند که به صورت آنلاین پشتیبانی می کنند و پاسخگو هستند. برای جلب اعتماد و فروش بیشتر باید تمام ابزارهای جلب اعتماد را در سایت خود داشته باشید.

 • بازاریابی ویروسی

نام عامیانه این روش دهان به دهان است. در این نوع از بازاریابی باید محتوا در هر موضوعی که هست جذاب باشد. به این صورت که اگر مشتری از این محصول از هر نظر راضی باشد قطعاً آن را به دیگران هم معرفی می کند.

 

مقلات هوش ثروت

لیستی از مقالات ما