طراحی گرافیک

یک استایل جدید را به مخاطبانتان هدیه دهید!

آیا تصور میکنید که طراحی گرافیک در بازاریابی عامل مهمی محسوب نمیشود؟ پس مجدداً به آن بیاندیشید. یاد بگیرید که چگونه از یک طراحی گرافیک برای رونق بخشیدن و تحریک استراتژی بازاریابی خود بطور موثر استفاده کنید.

همراه ما باشید تا یک پیج فعال و بروز، با تولید محتوای جذاب و گرافیکی داشته باشید.

طراحی گرافیک
یک استایل جدید را به مخاطبانتان هدیه دهید! آیا تصور میکنید که طراحی گرافیک در بازاریابی عامل مهمی محسوب نمیشود؟ پس مجدداً به آن بیاندیشید. یاد بگیرید که چگونه از یک طراحی گرافیک برای رونق بخشیدن و تحریک استراتژی بازاریابی خود بطور موثر استفاده کنید. همراه ما باشید تا یک پیج فعال و بروز، با تولید محتوای جذاب و گرافیکی داشته باشید.

پکیج ها

تنوع زیاد در پکیج ها

پکیج یاقوت

انیمیت ساده و غیر پیچیده ای برای استفاده در پیج های اینستاگرام جهت چندبرابر کردن بازخورد تبلیغ

پکیج مروارید

اسلایدشو عکس و نوشته و ترنزیشن جهت معرفی شرکت،کلاس،اساتید و یا آموزشکاه

پکیج الماس

انیمیت حرفه ای و ساخت فضای مناسب با استفاده از نوع رنگ های سازمانی برند جهت چندبرابر کردن فروش و بازدید از محصولات

پکیج VIP

نوع اکشن ها و اتفاقات در لگوموشن حرفع ای بصورتی انجام میشود که اسم و هویت برند به صورت طولانی مدت در ذهن مخاطب ماندگارشود

فرایند اجرای کار

مسیری که شمارا بهترین میکند!

ایده پردازی و تحلیل

با تحلیل و ساخت ایده های نو شروع به ایجاد جلوه های کار آمد میکنیم.

طراحی استراتژی

با در نظر گرفتن نیازها و خواسته‌های شما، یک نقشه کلی طراحی خواهد شد. یک نقشه که ساختار و چیدمان آنها را مشخص می‌کند.

تولیدو نشر محتوا

تمام دستاورد های مراحل قبل حالا آماده عملی شدن است.

نمونه کارها

نمونه کارهایی که به دست هوش‌ثروت ایجاد شده اند

درخواست مشاوره یا خدمت

آشنایی کامل با طراحی گرافیک

هرآنچه که می خواهید در مورد طراحی گرافیک بدانید

تا چه اندازه درمورد رشته ی جذاب طراحی گرافیک اطلاعات دارید؟

در این مقاله از وب سایت هوش ثروت کاملاً درمورد هنر طراحی گرافیک صحبت کرده ایم. در ادامه همراه ما باشید.

طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیک یک هنر قدیمی و اصیل است که با توسعه به پیشرفت و شکوفایی رسیده است.

گرافیک به مفهوم نمایش و ارتباط بصری و حل مسئله به صورت تایپ، اطلاع رسانی، فضا، عکس، رنگ، چهره نگاری، نقاشی، سرگرمی و… روی یک سطح مثل دیوار، انواع کاغذ، صفحه نمایش رایانه، سنگ و.. است.

از نظر فنی طراحی گرافیک به مفهوم هنر برقرار کردن ارتباط بصری از روش هایی مثل عکس نوشته، نماد و لوگو، کارهای هنری و جذاب توسط یک طراح گرافیک است.

مهم ترین مطلبی که درمورد این شغل و هنر زیبا و جذاب وجود دارد میزان بالای اثرگذاری روی مخاطبان است. این هنر چه در ابعاد کوچک مثل فروش یک محصول و چه در ابعاد بزرگ مثل جلوه دادن به یک سازمان و مجموعه های بزرگ و بین المللی است که علاوه بر محتوا، کیفیت انجام کار طراح هم بسیار مهم است که باتوجه و شناخت بازارهای جهانی و قوانین آن‌ها می توان ایران را هم به گروه های صادر کننده ی طراحی گرافیک دانست و درآمدهای ارزی را کسب کرد.

تاریخچه طراحی گرافیک چیست؟

از همان ابتدا این هنر و حرفه مورد علاقه و استقبال بوده و نمادی از قدرت هم به شمار می رفته است. اولین استفاده از ارتباط بینایی انتقال پیام و ایده ها بوده است. یک نمونه در تاریخ بشر 1500 سال قبل از میلاد نقاشی روی دیوار غارها بوده است که با ترکیب خطوط، نمادها راوی یک پیام بوده اند.

طراحی گرافیک از دوره های دور برای طراحی و دیزاین وسایل ها، ساختمان ها، طراحی روی پارچه ها و….. استفاده می شده است. همچنین طراحی گرافیک با هنرهای دیگری مثل عکاسی، فیلمبرداری رونق و توسعه یافته و امروزه در طراحی و چاپ، صنعت چاپ و جلد کتاب استفاده می شود.

اولین ابزارها در طراحی گرافیک کاغذ بود که در 105 سال قبل از میلاد توسط سایلون سیاستمدار چینی اختراع شد. این اختراع به اولین اشکال چاپی و ساده سازی آثار هنری و نوشتن متن ها منجر شد.

در سال 1450 بعد از میلاد دستگاه تایپ متحرک توسط گوتنبرگ ساخته شد.

هویت بصری با طراحی گرافیک

همانطور که یک برند در تجارت و کسب و کارها و یا مجموعه و شرکت ها با مخاطبان آن ارتباط مستقیم دارد و هویت یک برند و لوگو به معنای نحوه ی ارتباط آن با شخصیت، لحن، خاطره، تجربه، احساس موجود در آن است.

در طراحی گرافیک هم دقیقاً به همین شکل است، به این صورت که با طراحی گرافیک عناصر بصری هویت یک برند از روش هایی مثل عکس، رنگ، مدل، شکل ها و… ارتباط برقرار می کند.

قسمت های اصلی طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیک 3 بخش اصلی دارد که در این قسمت به آن ها می پردازیم.

هنرهای بصری در طراحی گرافیک

این قسمت یکی از بخش های اصلی این هنر است که مواردی مثل عکاسی و تصویرها را شامل می شود.

تایپوگرافی

این مورد به مفهوم فرآیند نظم و ترتیب و طراحی در حروف و کلمات است.

صفحه آرایی

این مورد از بخش طراحی گرافیک به معنای تنظیم المنت های بصری در صفحات چاپ شده است. صفحه آرایی به آرایش محتوا مثل عکس و متن روی صفحه گفته می شود. صفحه آرایی ابتدا از صفحات مذهبی و نسخه های خطی از زمان قرون وسطی شروع و بعد به مجلات مدرن و کاتالوگ، بررسی مواد چاپ و امروزه هم به صفحه آرایی در صفحات وب رسیده است.

 

کاربرد و شاخه های هنر طراحی گرافیک

کاربردهای طراحی گرافیک در هویت (لوگو، برند، آرم)، تبلیغ و آگهی (پوستر، کاتالوگ، بیلبورد، وب سایت، علائم و بسته بندی محصولات)، انتشارات (مجله، روزنامه و جلد کتاب) است.

می توان گفت یکی از جذاب ترین قسمت های این رشته برای نقاش تصویر سازی است. تصویر سازی با نام های دیگر مصورسازی، ایلستراسیون یکی از شاخه های مهم هنر طراحی گرافیک می باشد. طراح تصویر ساز با تکنیک های موجود در طراحی به موضوعات مرتبط با گرافیک می پردازد. به طور مثال در طراحی کتاب کودک از تصویرهای مجسم درمورد هر اتفاق با موضوع فضای مطالب آن را بهتر نمایش می دهد و درک را بهتر می کند. و هدف اصلی که تصویرساز یا یک ایلستراتور دارد راهنمایی بیننده درمورد فهم و درک و تجسم مطالبی است که نوشتن یا گفتار آن کافی نیست.

آرم

اکثر افراد بجای “نشانه” از کلمه “آرم” شناخت بیشتری دارند. نشانه ها از کلمه ای یونانی semeion  آمده است و برای فهم زبان های غیرزبانی مثل عکس ها، ایما و اشاره، تئاترهای بی کلام و…. است. نشانه ها و یا آرم برای بیان مفاهیمی است که در قالب و اشکال دیگری در ذهن هستند. نماد باید به طور کامل بیان کننده ی مفاهیم ذهنی که عینیت پیدا کرده اند باشد و در طراحی آن ریتم، فرم، تکنیک و اجرا را به طور یکجا نمایش می دهند.

طراحی حروف در نوشتن

یکی از اصلی ترین عوامل بصری عنوان ها و متن‌ها نوشته شده است که برای یک موضوع ضروری جهت هدایت کردن چشم به موضوع و مطلب مورد نظر می باشد. این نوشته ها و عناوین باید به شکل واضح و خوانا و بدون هیچ مزاحمتی باشد. آرایش و آماده کردن کلمات قبل از چاپ انجام می گیرد که به مواردی مثل چاپ فلزی یا ولترپرس مرتبط می باشد.

پوستر ها

اواخر قرن 19 در تصویر سازی تحولاتی بوجود آمد که باعث پیوند بین نقاشی و چاپ حاصل آن پدیده ای نو به نام پوستر با نام های دیگر بنر، پلاکارد و یا آفیش است که به نمایش و یا تبلیغ مرتبط است.

تصویر و کلمات در پوسترها باید به شکل مختصر و درمورد یک مفهوم باشد.

طراح

طرح و نقش و آرم روی سطح یک عامل اساسی و مهم برای تحریک حس بینایی با کمک از تصاویر کار آسانی است. در طراحی گرافیک همه ی عناصر تأثیرگذار در طراحی مثل طرح و نقش، عکس و تصاویر و سبک طراحی به صورت مجزا در کنار هم در ساخت طرح موردنظر مهم و مؤثر است.

بسیاری از موارد با موضوعات شبیه به هم ولی از نظر فرم متفاوت هستند که مصرف کنندگان از روی نقش و طرح آن که به نشانه و آرم تبدیل شده اند تشخیص می دهند.

لیتوگرافی در طراحی گرافیک

لیتوگرافی در اواخر قرن 19 شروع طراحی گرافیک بوده است و به طراحان و هنرمندان در این راستا این امکان را داد تا چاپ به صورت يکدست در سطوح بزرگ و بااستفاده از رنگ ها، حروف نگاری خاصی انجام دهند.

بعدها عکاسی رایانه‌ای در چاپ و تکثیر عکس و متن نقش مهمی را ایفا کردند.

یکی از روش‌های چاپ تا سال 1960 لترپرس بود. صد سال بعد از آنکه از رسانه های جدید لیتوگرافی استفاده کنند طراحان گرافیک بااستفاده از فناوری های جدید و چاپ عکس و نوشتار و متن را به کار گرفتند.

ترکیب

دستیابی به معنا و مفهوم در یک عبارت تصویری و عکس به نوع ترکیب بندی آن بستگی دارد و نقش بسیار مهمی در جلب توجه بیننده دارد.

فردی که خواهان برقراری ارتباط از طریق تصویر است دراین مرحله می تواند کاملاً بر کار خود نظارت داشته باشد تا بهترین موقعیت را برای بیان منظور خود ایجاد کند.

 

طراحی گرافیک و طراحی کارت

زمانی که شما یک کارت را طراحی می کنید باید توجه داشته باشید که نوشته های آن نباید باهم تداخلی داشته باشد. کارت ویزیت فضای کمی برای اطلاع رسانی دارد. به‌ همین دلیل باید از متن های خلاصه، ضروری، مفید قابل انتقال استفاده شود.

توجه داشته باشید که چيدمان نادرست متن‌ها کنار هم باعث ظاهر نامناسب، شکست در طراحی، آزار چشم، سردرگم کردن مخاطب می باشد.

 

اصول موجود در هنر طراحی گرافیک چیست؟

طراحی گرافیک هنری است که بسیاری از افراد می توانند آن را به صورت خودآموز یا آموزشکده های فنی و حرفه ای و یا دبیرستان و دانشگاه آموزش ببینند و یاد بگیرند و مانند هر حرفه و هنر  دیگری اصول و قواعد خود را دارد که در صورت رعایت آن‌ها خروجی بهتری خواهد داشت و به پیشرفت کمک می کند.

خطوط، نقاط، اشکال

پایه های اصلی در هر طرحی این سه مورد خط، نقطه و شکل است که می توان هرآنچه که خواهان آن هستید را از ساده تا پیچیده طراحی کنید و بوجود آورید.

تایپوگرافی

تایپوگرافی از مهم ترین و سخت ترین قسمت طراحی گرافیک است و به معنا و مفهوم نوع نمایش کلمات است. این قسمت هم درمورد طرز نوشتن متن و هم نوع ارائه آن است. اکثر طراحی های تایپوگرافی هدف خاصی را دارند و باید نسبت به هدف و علاقه ی خود آگاهی و شناخت داشته باشید.

مفهوم بصری

این اصل به معنای منظور و ایده ی موجود در پشت طرح گرافیکی به صورت ظاهری است.

رنگ ها

باید به خوبی درک کنید که طراحی برای چه منظور و برای چه کسانی است. با انتخاب مناسبی که در رنگ ها دارید می توانید به خوبی مفهوم و منظور خود را به مخاطبان خود انتقال دهید. چشم هر انسانی توانایی تشخیص بیشتر از 10 میلیون رنگ را دارد.

قاب

مفهوم قاب بندی در عکاسی و طراحی گرافیک مورد توجه است. قاب بندی درست هرمورد عکس و طراحی را متفاوت و زیباتر نشان می دهد.

 

آشنایی با چند نمونه از طراحی های گرافیک

طراحی گرافیک انواع متفاوتی دارد که در اينجا چند مورد از آن ها را معرفی خواهیم کرد.

هویت بصری

برندها بین کسب و کار و یا یک مجموعه و مخاطبان رابطه برقرار می کنند و هویت برند نحوه ی ارتباط یک مجموعه و سازمان با شخصیت، لحن، احساس و تجربه و… است. در هویت بصری در طراحی گرافیک دقیقاً به همین صورت می باشد: جلوه ی بصری هویت یک برند در طراحی گرافیک دارای دانش کلی در این مورد و ايجاد عوامل طراحی مناسب برای تمام رسانه ها است و از روش های عکس، اشکال و رنگ ارتباط برقرار می کند و به منظور ایجاد عوامل طراحی مناسب برای تمام رسانه ها است.

بازاریابی و تبلیغ

زمانی که اسم طراحی گرافیک به میان می آید در ذهن بسیاری از افراد طرح های مربوط به بازاریابی و آگهی و تبلیغات تداعی می شود. شرکت ها برای تصمیم گیری مخاطبانِ هدف خود به فعالیت بازاریابی موفق و حرفه ای نیاز دارند. بازاریابی عالی مخاطبان را طبق نیازها، دانش و آگاهی، رضایت از کالا، خدمات و یا برند خاص متعهد می کند و محتوای بصری و طراحی گرافیک برای برقراری رابطه ی مؤثرتر مفید و کمک کننده است.

رابط کاربری (UI)

رابط کاربری در طراحی گرافیک به معنای تعامل و برقراری ارتباط با دستگاه یا برنامه ای خاص است. رابط ها به معنای تسهیل گری و ایجاد تجربه است. حاوی صفحات نمایش، کیبورد و موس است. و طراحی UI  در طراحی گرافیک به معنای دکمه، منو و به طور کلی روی جزئیات ریز متمرکز است.

نشریه

نشریه ها شامل روزنامه، مجله و کاتالوگ و به صورت سنتی و چاپی و نمونه های مفصل هستند که از روش روابط عمومی با مخاطبان ارتباط دارد. طراحان گرافیک با ویراستارها، ناشران برای آثار هنری، فنون چاپی، عکاسی، طراحی جلد همکاری دارند.

بسته بندی ها

اکثر محصولات برای آماده سازی نهایی جهت ذخیره، نگهداری، توزیع، فروش، محافظت و ارسال و.. به بسته بندی نیاز دارند. طراحی بسته بندی ها در برقراری ارتباط و بازاریابی بسیار مهم است و بیان کننده ی برند است.

زیست محیطی

طراحی گرافیک زیست محیطی یک طراحی در چند زمینه ی معماری، طراحی فضای داخلی، چشم انداز و صنعت است که طراحان آموزش دیده و با تجربه در این زمینه ها باهم همکاری دارند. به طور مثال نقاشی روی دیوار، نمایشگاه ها، موزه ها و…. جزء طراحی گرافیک زیست محیطی هستند.

 

مقالات هوش ثروت

لیستی از مقالات ما

بهترین ایمیل خودت رو وارد کن و بعد دوره آموزشی ناگفته های قدرت درون رو کاملا رایگان دریافت کن