عکاسی و فیلمبرداری

یک تصویر ماندگار از خودتان در ذهن مخاطب ایجاد کنید!

اثر گذاری محتوای تصویری، بیشتر از هر اثر دیگری است. ما شریک محتوای خلاق شما هستیم که به رشد کسب و کار شما کمک خواهیم کرد. فرقی نمی کند تولید تیزر تبلیغاتی باشد یا موشن گرافیک و یا عکاسی صنعتی، ما با شما خواهیم بود.

همراه ما باشید تا یک پیج فعال و بروز، با تولید محتوای جذاب و گرافیکی داشته باشید.

عکاسی و فیلم برداری
یک تصویر ماندگار از خودتان در ذهن مخاطب ایجاد کنید! اثر گذاری محتوای تصویری، بیشتر از هر اثر دیگری است. ما شریک محتوای خلاق شما هستیم که به رشد کسب و کار شما کمک خواهیم کرد. فرقی نمی کند تولید تیزر تبلیغاتی باشد یا موشن گرافیک و یا عکاسی صنعتی، ما با شما خواهیم بود. همراه ما باشید تا یک پیج فعال و بروز، با تولید محتوای جذاب و گرافیکی داشته باشید.

پکیج ها

تنوع زیاد در پکیج ها

پکیج یاقوت

انیمیت ساده و غیر پیچیده ای برای استفاده در پیج های اینستاگرام جهت چندبرابر کردن بازخورد تبلیغ

پکیج مروارید

اسلایدشو عکس و نوشته و ترنزیشن جهت معرفی شرکت،کلاس،اساتید و یا آموزشکاه

پکیج الماس

انیمیت حرفه ای و ساخت فضای مناسب با استفاده از نوع رنگ های سازمانی برند جهت چندبرابر کردن فروش و بازدید از محصولات

پکیج VIP

نوع اکشن ها و اتفاقات در لگوموشن حرفع ای بصورتی انجام میشود که اسم و هویت برند به صورت طولانی مدت در ذهن مخاطب ماندگارشود

فرایند اجرای کار

مسیری که شمارا بهترین میکند!

ایده پردازی و تحلیل

با تحلیل و ساخت ایده های نو شروع به ایجاد جلوه های کار آمد میکنیم.

طراحی استراتژی

با در نظر گرفتن نیازها و خواسته‌های شما، یک نقشه کلی طراحی خواهد شد. یک نقشه که ساختار صفحات و چیدمان آنها را مشخص می‌کند.

تولیدو نشر محتوا

تمام دستاورد های مراحل قبل حالا آماده عملی شدن است.

نمونه کارها

خدمات عکاسی و فیلم برداری ما

درخواست مشاوره یا خدمت

آشنایی کامل با عکاسی تبلغیاتی و فیلم برداری

در این مطلب از وب سایت هوش ثروت درمورد عکاسی تبلیغاتی و تأثیر بسیار مهم آن در رشد کسب و کارها که یکی از خدمات تخصصی دیجیتال مارکتینگ هوش ثروت هم می باشد، صحبت میکنیم، پس در ادامه همراه ما باشید.

معنای عکاسی چیست؟

عکاسی در لغت به معنای عکسبرداری و عمل عکاس است. در زبان های دنیا به آن فتوگرافی هم که ریشه در یونان دارد نیز می گویند که از دو کلمه ی فتو به معنای نور و گرافی به معنای ثبت گرفته شده است. بنابراین فتوگرافی به معنای نقش یا ثبت با نور می باشد.
به طور کلی عکاسی به معنای ثبت یک تصویر است که در طی دو مرحله ی بدست آوردن یک عکس با دوربین و ثبت روی نگاتیو (گیرنده ی تصویر) و مرحله دوم ظهور تصویر مخفی از دوربین و ثبت کردن آن است.
عکاسی و فیلمبرداری و تبلیغات اصولی با یکدیگر ارتباط مستقیم دارند. امروزه با رشد دنیای صفحات مجازی و همچنین شرایط کنونی و آنلاین شدن کسب و کارها تولید محتوا و ايجاد تبلیغات تأثیر بسیار زیاد و فوق العاده ای در رشد کسب و کارها و فروش محصولات دارد که برای انجام این کار عکاسی حرفه ای بخش عمده و مهمی را تشکیل می دهد.
عکس های باکیفیت و حرفه ای توسط دوربین های تخصصی و یک عکاس باتجربه، به صورت اصیل می تواند صحبت کنند و روی احساسات مؤثر باشند.مسیر فروش را آسان تر و به انتخاب درست و خرید آسان و رضایت بخش برای مشتریان کمک شایانی می کند.
یک عکاس تبلیغاتی خلاق و با استعداد، سهم بسیار مهمی در موفقیت تجاری کارفرما و معرفی محصولات و برند دارد.

معنای عکاسی تبلیغاتی چیست؟

باتوجه به ضرب المثل “شنیدن کی بُوَد مانند دیدن”، قدرت دیدن و تأثیر آن بر احساسات برای همه روشن است. عکاسی تبلیغاتی یکی از ابعاد عکسبرداری چالش‌ برانگیز است که در یک زمان از چند مدل هنری ممکن است کمک بگیرد و یا فقط از محصولات و خدمات عکس برداری کند.
فردی که عکاسی تبلیغاتی را انجام می دهد، باید افزون بر داشتن مهارت و توانایی در عکاسی، درک صحیح از خواسته و نیازها داشته باشد، و همچنین خلاق و ایده پرداز باشد تا عکس های منحصربفردی خلق کند.
امروزه که همه گوشی های هوشمند دراختیار دارند، می توانند هرلحظه که بخواهند از هر محصول و کسب و کاری عکس ببینند، کسب و کارها می توانند با عکس های هوشمندانه و باکیفیت روی مخاطبان و فروش آنلاین مؤثر باشند.
زمانی که شما در صفحات مجازی و یا در سایت های تجاری به تبلیغات نگاه می کنید، اولین چیزی که توجه شما را جلب می‌کند عکس آگهی است و بعد به محتوا و نوشته ها توجه می کنید.
پس در واقع عکس ها تعیین کننده‌ی سرنوشت آگهی ها و محتواهای تبلیغاتی است. به این صورت که افراد باتوجه و تمرکز روی عکس های باکیفیت دقت می‌کنند و درصورت مورد توجه بودن به دیگر اجزای آگهی و محتوای تبلیغی توجه می کنند.
عکس تبلیغاتی افزون بر کیفیت باید جذاب، زیبا و چشم نواز باشد و علاوه بر توجه در مشتری باید برای مخاطب متقاعد کننده هم باشد.

روش های عکسبرداری در عکاسی تبلیغاتی

روش های عکاسی تبلیغاتی محدود است به این صورت که بهتر است عکس از کالا و محصول را در حین استفاده یا روی یک بک گراند ساده و خالی با رنگ مناسب گرفته شود، و یا برای تحریک احساس کنجکاوی در مشتری یا بیننده محصول را در یک جای غیرمعمول نشان دهید.
قسمت چالش گونه تر و سخت تر از عکاسی از محصولات، عکاسی تبلیغاتی از خدمات خاصی است که باید زندگی عادی بدون آن خدمات را به تصویر بکشد و یا مبالغه کردن درمورد تبلیغ آن خدمات باشد.
عکس های تبلیغاتی معمولاً برای چاپ کردن در روزنامه ها، ژورنال ها، کاتالوگ ها و مجلات تبلیغی گرفته می شدند؛ اما برای تبلیغات تلویزیونی و با رواج گشت و گذار در فضای مجازی، سایت های فروش محصولات و تولید محتوا، آنلاین شاپ ها و در فضای وسیع و گسترده‌ی اینستاگرام هم استفاده می شود.

کار عکاس تبلیغاتی

یک عکاس حرفه ای برای گرفتن عکس های تبلیغاتی مناسب و حرفه ای و باکیفیت باید درابتدا برای کسب اطلاعات و آگاهی کامل و جامع یک گفتگوی روشن و دقیق با کارفرما و صاحب محصول داشته باشد، که چه عکسی را مدنظر دارد و هدف او از این عکاسی و تبلیغات انتقال چه پیامی است.
بعد از درک و فهم متقابل و رسیدن به تصویر هدف خود، مقدمات لازم را برای گرفتن بهترین و مناسب ترین عکس ها آماده می کنند. مقدمات لازم مشمول آماده سازی محصول توسط تولید کننده و صاحب کالا و انتخاب و تعیین مکان عکسبرداری توسط عکاس می باشد.
بسته بودن فضای داخلی یا باز بودن مکان عکسبرداری باتوجه به نوع محصول متفاوت است.عکاس باتوجه به خلاقیت، دانش و تجربه ی خود مکان را تعیین و انتخاب می کند.
در عکاسی از خدمات امکان استفاده از افراد به صورت مدل هم وجود دارد که معمولاً خود افراد مجموعه‌ی برند و محصول و همکاران در عکاسی مورد استفاده قرار می گیرند.
زمانی که مقدمات آماده شد، عکاس چند عکس در حالات متفاوت گرفته و تعداد محدودی از تصاویر بدون مشکل را استفاده می کند. مرحله ی بعد ویرایش و انجام خدمات طراحی گرافیک، افکت های خاص و جذاب روی عکس های انتخاب شده است.
به طور مثال لکه ها یا ایرادات حتی کوچک از جذابیت آن کالا کم می کند که عکاس با نرم افزارهای فتوشاپ حس طراوت و جذابیت عکس را به مخاطب القا می کند.

آگاهی و دانش مورد نیاز برای عکاسی تبلیغات

همانطورکه می دانید دنیای تبلیغات یک فضای به شدت رقابتی می باشد، که برای موفقیت در آن باید به صورت تخصصی دانش و آگاهی لازم دوره ببینید و همچنین استعداد و توانایی و هوش و تجربه را داشته باشید.
اطلاعات مورد نیاز برای موفقیت در این موضوع کمی اطلاعات روانشناسی، بازاریابی، فرهنگ و اصول حرفه ای و تخصصی در عکاسی مثل شناخت و دانش درمورد رنگ ها، نور، افکت ها، نرم افزارهای موردنیاز، اصول زیبایی شناسی و… است.

نکات مهم در عکاسی تبلیغاتی

1. استفاده از زمینه و بک گراند ساده

وجود هرچیز اضافی در پس زمینه باعث انحراف ذهن مخاطب و بیننده از اصل مطلب یعنی محصول مورد تبیلغ می شود.
توجه داشته باشید که زمان برای جلب توجه مخاطب محدود است. این فرصت کوتاه صرف هرچیزی غیر از محصول شود شما را از رسیدن به هدف عکاسی دور کرده است.
درنتيجه این نکته‌ی مهم را به یاد داشته باشید که از پس زمینه های شلوغ و دارای طرح و نقش استفاده نکنید تا حواس و تمرکز مخاطب کاملاً روی محصول باشد.

2. عکاسی از نماهای متفاوت

وقتی می خواهید یک مشتری را برای خرید آنلاین از راه دور و بدون لمس کالا از نزدیک ترغیب و متقاعد کنید مشتری باید از تمام جزئیات آن محصول اطمينان یابد به همین جهت باید عکس از تمام نماها و زوایا با تمام جزئیات آن محصول گرفته شود.
يک ضرورت مهم در عکاسی تبلیغاتی متنوع بودن آن محصول و تعداد عکس ها می باشد.
بهتر است که از روش عکاسی 360 درجه در عکاسی تبلیغاتی استفاده شود.

3. آمادگی محصول برای عکاسی

عکاسی تبلیغاتی به آماده سازی محصول نیاز دارد. به‌ طورمثال برای عکاسی از لباس باید هیچ چروک و لکه ای روی لباس نباشد و کاملاً تمیز و اتوکشیده و شیک مقابل دوربین عکاسی قرار گرفته شود.
توجه داشته باشید که عدم توجه به جزئیات و کوچکترین ایرادی در عکس باعث ازبین رفتن تأثیر عکاسی می شود؛ البته که ترفندهای ویرایش برای ازبین رفتن چروک ها وجود دارد.

4. تنظیم تعادل رنگ سفید

یکی از ایراداتی که در عکاسی تبلیغاتی وجود دارد، تنظیم نکردن رنگ سفید به طور متعادل است. برای رفع این ایراد باتوجه به نور موجود در صحنه به صورت مناسب دوربین را تنظیم کنید.

5. رزولوشن بالا

یکی از نکات مهمی که در عکاسی تبلیغاتی وجود دارد رزولوشن بالا در تصاویر می باشد که باعث درگیری و توجه مخاطب به محصول شده که این موضوع مخاطب را بیشتر قانع کرده و باعث افزایش فروش آن کالا و محصول می شود.
استفاده از روانشناسی و معنای رنگ ها در عکاسی
هر رنگ پیام مخصوص خود را دارد و هرکسی که عکاسی تبلیغاتی را انجام می‌دهد باید با آن آشنا باشد.
با استفاده از تأثیر رنگ ها بر ذهن مخاطب می‌تواند مشتری را برای خرید از راه دور جذب و متقاعد کند.
به عنوان مثال رنگ زرد بيانگر لذت، انرژی، هیجان و احتیاط می باشد یا رنگ سبز که نمادی از زندگی، رشد، پول و ایمنی است.

6. استفاده از لوگو

بعضی از سایت ها مانع نمایش لوگویی جز لوگوی خود می شوند ولی چنانچه برای صفحات شخصی خود و محصولات و برند خود عکاسی انجام می دهید، حتماً از دیده شدن لوگو و برند شخصی در عکس اطمینان حاصل کنید.

7. قانون سه تایی در عکاسی تبلیغاتی

این قانون یکی از مهم ترین قوانین در عکاسی است. به این صورت است که با استفاده از چند خط به صورت فرضی کادر عکس خود را به 9 خانه 3 در 3 قسمت کنید.
محصول شما باید بجای اینکه در مرکز باشد روی خط های فرضی و نقطه ای که یک خط عمودی و یک خط افقی به هم رسيدند قرار گیرند. درواقع سوژه‌ی مورد نظر باید یک مقدار بیرون از مرکز باشد.

8. اندازه‌ی واقعی محصول

یکی از چالش‌های موجود در عکاسی تبلیغاتی اندازه‌ی واقعی کالا یا محصول است.
گاهی باید با مقایسه کردن با چیزی که برای مخاطب آشنا می باشد یا دست او را با اندازه ی کالا آشنا کنید. مخاطب بهتر با اندازه آشنا شده و خرید خود را انجام می دهد.

9. استفاده از پایه و استند

بعد از انتخاب یک طراحی خوب در عکاسی یک پایه و یا استند مناسب برای محصول خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال برای اکسسوری ها و طلا و جواهر و زيورآلات از یک مانکن یا استند مناسب استفاده کنید. هدف از عکس نمایش جزئیات و جذابیت برای فروش بیشتر است. توجه داشته باشید که پایه انتخابی طوری باشد که حواس مخاطب از سوژه ی اصلی پرت نشود.

10. تعادل میان نورهای طبیعی و مصنوعی در عکاسی تبلیغاتی

یکی از نکات مهم در عکاسی باتوجه به شرایط محیطی استفاده از هردو نوع نور و ايجاد تعادل بین آن‌هاست. اما توجه داشته باشید باید تصمیم بگیرید که می خواهید عکاسی از کالا را با نور طبیعی انجام دهید یا از نورپردازی کمک بگیرید و از دو نور به صورت همزمان استفاده نکنید.

11. قرار دادن محصول درمقابل آینه و انعکاس نور

اگر محصول خود را درمقابل یک جای منعکس دهنده ی نور یا آینه قرار دهید باعث ایجاد عمق در تصاویر می شود و به جذابیت عکس کمک می کند. سعی کنید دراین مورد خلاق باشید و بوسیله ی میزآینه دار و یا یک ظرف آب برای ايجاد انعکاس استفاده کنید.

12. صحنه ای جذاب و مناسب در عکاسی تبلیغاتی

سعی کنید برای هرمحصول و یا خدماتی یک صحنه ی متفاوت از نظر رنگ و همخوان با ابعاد و شکل موضوع کالا استفاده شود.

13. دوربین مناسب

برای عکاسی خوب حتماً نیازی به دوربین های گران نیست. امروزه حتی اکثر گوشی های موبایل هم برای عکاسی دوربین های باکیفیتی دارند و درصورت استفاده از تکنیک ها و قوانین عکاسی تبلیغات می توانید یک عکاسی جذاب و زیبا و مناسب از محصول، کالا و خدمات خود انجام دهید.

14. سه پایه

این موضوع الزامی نیست و درهمه جا به کار نمی آید اما استفاده از سه پایه گاهی به تنظیم بهتر و عدم ارزش دست کمک شایانی می کند.

15. بک گراند سفید

در انتخاب پس زمینه محدودیتی وجود ندارد؛ اما چون در عکاسی تبلیغاتی باید تمام تلاش خود را برای سوژه ی اصلی داشته باشید.
به همین دلیل پس زمینه و بک گراند سفید رنگ برای کالایی که رنگ آن روشن نیست، یک رنگ ایده آل و زیبا است که باعث برجسته شدن کالا هم می شود.

16. تنظیم ISO روی عدد کم

اگر iso را روی کمترین مقدار تنظیم کنید، اینگونه نویز پایینی را در تصویر خواهید داشت. برای شروع عدد کم را انتخاب کنید و درصورت نیاز میزان آن را تغییر دهید.

نکات استفاده از دوربین موبایل برای عکاسی تبلیغاتی 

دوربین گوشی جای دوربین حرفه ای را نمی گیرد. باوجود بهتر شدن کیفیت دوربین های گوشی های موبایل باز هم جایگزینی برای دوربین های حرفه ایDSLR  نیست. 

1. نحوه ی تابش نور

به طور کلی عکاسی ثبت نور است. یکی از اصول مهم که باعث جذابیت بیشتر در عکاسی و فیلمبرداری می شود و تأثیر آن بسیار عمیق است، نور کافی و زاویه‌ی تابش آن به سوژه است.

پس سوژه را به نور نزدیک کنید و در جایگاه عکاس پشت به نور قرار بگیرید تا نورخورشید از زاویه‌ی کناری شما به آن بتابد.  اصلاً از نور فلاش استفاده نکنید و همیشه فقط از نور طبیعی ملایم در عکاسی ها کمک بگیرید. 

2. پس زمینه ساده 

زمانی که با گوشی موبایل عکاسی می کنید بهتر است که از پس زمینه ساده و بدون طرح استفاده کنید تا حواس مخاطب و بیننده از سوژه ی اصلی پرت نشود و تمام تمرکز او روی موضوع اصلی بماند. پس زمینه ی ساده کیفیت بهتری به عکس ها می دهد. به این نکته توجه داشته باشید رنگ لباس یا محصول با رنگ پس زمینه متضاد باشد. 

3. عکاسی از نزدیک 

تا جایی که امکان دارد، سوژه و دوربین باید نزدیک هم باشند؛ زیرا اگر بخواهید بعدها از بزرگنمایی استفاده کنید، کیفیت عکس پایین می‌آید. درنتیجه هرچه عکس از نزدیک تر باشد کیفیت و وضوح بالاتری دارد. 

4. استفاده از نرم افزارهای مناسب دوربین گوشی 

با پیشرفته شدن دوربین گوشی های هوشمند نرم افزارهای بسیار خوبی در کنترل نقاط سفید، iso  و… به بازار آمده اند. استفاده مناسب و به موقع از نرم افزارها و قابلیت ها عکس های زیباتر و باکیفیت تری را به شما خواهد داد. 

5. تمیز کردن لنز دوربین 

بسیاری از مواقع لکه ها و پرزها روی دوربین گوشی با چشم دیده نمی شود و باعث عدم وضوح در عکس می شود.

 همیشه در دسترس بودن گوشی موبایل باعث ایجاد گرد و غبار و کثیفی می شود؛ بنابراین همیشه قبل از عکاسی با آن لنز دوربین آن را تميز کنید. 

6. استفاده از قانون سه تایی

چه با موبایل عکاسی می کنید چه با دوربین های حرفه ای، همیشه باید به قوانین و ترفند های عکاسی توجه داشته باشید.

 یکی از مهم ترین قوانين استفاده از قانون سه تایی است که در گوشی های موبایل هم این قابلیت وجود دارد، این است که کادر تصویر خود را با دو خط عمودی و دو خط افقی به نه مربع قسمت کنید، سوژه ی اصلی باید کمی در یک سوم تصویر(کادر) قرار بگیرد. 

7. زاویه دید مناسب 

در عکاسی تبلیغاتی با گوشی مخصوص برای محصولات کوچک تر، بهتر این است که از زاویه ی پایین و کاملاً نزدیک استفاده کنید. زاویه ی مناسب و درست در عکاسی بسیار بسیار نکته ی مهمی است که باید رعایت شود. 

8. سخت گیر و نکته سنج در عکس سلفی

گاهی اوقات در بازاریابی و عکاسی تبلیغاتی باید خود شما هم حضور داشته باشید. اصلاً از مونوپاد استفاده نکنید و بجای آن دوربین را بوسیله سه پایه تنظیم و ثابت کنید.

 تنظیمات آن را انجام دهید و سپس خودتان هم در جای درست بایستید تا به صورت خودکار از شما عکس گرفته شود. 

از دوربین جلو استفاده نکنید 

دوربین پشتی در گوشی های هوشمند باکیفیت تر از دوربین های جلو هستند. 

استفاده از تایم لپس

فیلم های تایم لپس فیلم های کوتاهی هستند که گذشت زمان به صورت سریع در یک تایم بسیار کوتاه نشان می دهد. مثل روند رشد گیاه تا تبدیل آن به درخت را مرور خواهد کرد. 

استفاده از منظره گسترده اما معقول 

گاهی اوقات در عکاسی تبلیغاتی شما باید در یک فضای گسترده عکاسی کنید. به طور مثال عکاسی و فیلمبرداری از خدمات و یا یک محیط باز و بزرگ است که در این موارد بهتر است که گوشی به  شکل افقی باشد تا به شما یک زاویه ی گسترده را بدهد؛ اما افراط نداشته باشید چون تصاویر زیاد از حواشی باعث آسیب به زیبایی عکس می شود. 

موزیک در فیلم تبلیغاتی 

موزیک در یک فیلم تبلیغاتی و بسیار مهم و مؤثر است. هرچه حواس مخاطب بیشتر درگیر شود تبلیغ و آگهی مؤثرتر است. برای آن یک برنامه ریزی خیلی عالی داشته باشید. 

پرهیز از استفاده از فیلتر ها و افکت ها

عکاسی شما هرچقدر هم که حرفه ای باشد، بازهم به ویرایش اصولی با یک نرم افزار خوب نیاز دارید؛ اما از فیلترها و افکت ها استفاده نکنید و سعی کنید ویرایش عکس را به صورت عالی و اصولی یاد بگیرید. 

مقالات هوش ثروت

لیستی از مقالات ما

بهترین ایمیل خودت رو وارد کن و بعد دوره آموزشی ناگفته های قدرت درون رو کاملا رایگان دریافت کن