در کمپین به وقت تغییر سه دوره حرفه ای به مبلغ 1/270/000 تومان را همین حالا رایگان دریافت کنید. برای ثبت نام رایگان کلیک کنید.
0

سئو تکنیکال چیست؟

تمام راهکارهای که براساس روش‌های مربوط به زیرساخت سایت می‌باشد، برای آماده شدن سایت برای  ایندکس و خزش راحت‌تر موتورهای جستجو گفته می‌شود. مانند نقشه سایت، سرعت و …

این بخش برای ربطی به محتوا ندارد، و مرتبط با زیر ساخت سایت می‌باشد. به این علت است که، نام تکنیکال برای آن برگزیده‌اند.

برای اینکه در مورد سئو اطلاعات بیشتری داشته باشید، پیشنهاد می کنم مقاله سئو چیست؟ و چرا مهم است رامطالعه کنید.

اصولی‌ترین موارد سئو تکنیکال:

می‌خواهیم با هم موارد مهم مربوط به سئو تکنیکال را بررسی کنیم:

بهینه سازی فایل robots.txt

فایل robots.txt برای کمک به ربات‌ها و خزنده‌های موتورهای جستجو می‌باشد، تا به آنها بگوید کدام صفحه را ایندکس و مدام صفحه را ایندکس نکنند. در سئو تکنیکال شما می‌بایست مدیریت و ویرایش فایل robots.txt را در دست بگیرید. ممکن است در فایل robots.txt یک صفحه مهم وجود داشته باشد که به موتورهای جستجو گفته شده که این صفحه را ایندکس نکن، در صورتی که باید این صفحه ایندکس میشده. و یا صفحاتی مانند یک پرداخت نمی‌خواهیم ایندکس شود، باید در فایل robots.txt آن را ذکر کنیم.

بهینه‌سازی صفحات 404

خطای 404 زمانی رخ می‌دهد که آدرسی در سایت شما یافت نشود، مثلا آدرس صفحه تغییر یافته باشد ولی آدرس لینک تغییر نیافته باشد. و یا اینکه صفحه کلا پاک شده باشد. برای زمانی که خطای 404 رخ می‌دهد یک صفحه طراحی کنید که مثلا یک دکمه بازگشت به صفحه اصلی داشته باشد. سعی کنید از فحه از پیش ساخته برای خطای 404 استفاده نکنید. اینگونه میتوانید نرخ خروج ار سایت را کمتر کنید.

واکنشگرایی صفحات سایت

در زمان حال، که گوشی‌های هوشمند فراگیر شده‌اند؛ بسیاری از کاربران برای دسترسی به اینترنت از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند. پس اگر می‌خواهید که رضایت کاربران زیادی از اینترنت را داشته باشید، می‌بایست که به این نکته توجه کنید. که سایت شما واکنش‌گرا باشد و برای نمایش در موبایل و تبلت قابل نمایش باشد.

جلوگیری از وجود صفحات تکراری 

وجود صفحات تکراری و با اطلاعات تکراری در سایت شما باعث می‌شود تا گوگل این اطلاعات را کپی و اسپم بخواند. برای مثال اگر شما یک سایت فروشگاهی داشته باشید و دو محصول را داشته باشد که تمام مشخصات آن به غیر از رنگ آنها یکی یاشد. و شما برای هر دو محصول دو صفحه جدا در نظر بگیرید یک امتیاز منفی برای سایت شما حساب می‌شود، پس باید مشخصات هر دو محصول را در یک صفحه قرار بدهید و اطلاع دهید که در دو رنگ از این محصول را دارید.

امنیت سایت

امنیت سایت یک امر مهم برای ربات‌ها و کاربران است، برای این امر بهتر از از پروتکل‌های امنیتی مانند ssl استفاده کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *